Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 18:57:16

Kupiłam moje pierwsze okulary, z badania okulisty wyszło mi że moja wada to -0,25. Od poniedziałku w nich chodzę i uważam że mam wadę -0,5 bo dalej nie widzę nic na tablicy w szkole. Moja koleżanka ma okulary -0,5 i jak je przymierzyłam to nagle wszystko na tablicy stało się wyraźne. Moje pytanie : kiedy mam iść z reklamacją ? Czy jak pójdę jutro (czyli po 3 dniach) to przyjmie reklamację czy powie że to dlatego że nie jestem przyzwyczajona do noszenia okularów ? Może mam odczekać tydzień i pójdę w poniedziałek ? Badanie i okulary kupowałam u tego samego optyka, wszystko prywatnie. Dodam jeszcze że na tym badaniu ona pokazała mi tylko jedną moc szkieł - czyli te -,025

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:01:45

Poszłaś prywatnie a widać że okulista zrobił te badanie tak na odwal się. Nie masz co czekać. Na Twoim miejscu nie czaiłabym się i poszła jutro.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:04:11

A nie powie mi że to za szybko że muszę się przyzwyczaić do okularów itd ?

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:04:25

To może idź do innego okulisty?Powinien cię przebadać w taki sposób,żeby ustalić czy dobrze będziesz w szkłach widzieć-po tych wszystkich badaniach zakłada ci takie okulary strasznie cięzkie i potem wkłada różne szkła i każe ci patrzeć na wyświetlane literki czy obrazki i mówisz czy dobrze widzisz czy jeszcze nie.Badał cię w ten sposób?
Co do reklamacji idź jak najszybciej,bo co masz wzrok męczyć.

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:04:46

Natychmiast, dobrze byłoby gdybyś mogła pójść do innego okulisty i porównać wyniki badania.

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:04:55

idź jak najszybciej

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:08:00

Ale nie mam tyle kasy żeby robić jeszcze raz badanie (100 zł), a potem wymieniać szkła na swój koszt :(

Dotti tak miałam takie badanie tylko ona mi tam w te ciężkie okulary włożyła tylko jedną moc szkieł i ja powiedziałam z wielkim uśmiechem że widzę dużo lepiej bo to było moje pierwsze badanie i nie wiedziałam że mogę widzieć jeszcze lepiej

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:10:26

naprawdę nosicie okulary przy tak małych wadach ? robicie sobie tym krzywdę, rozleniwiacie wzrok, przez co wada będzie się powiększać.

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:11:45

Czyli zrobiła ci badanie na odwal się.Bo powinna kilka szkieł o różnych mocach powkładać i optymalnie dobrać moc szkieł.Dobrze,że ja trafiłam na porządną okulistkę,która rzetelnie badanie zrobiła,bo jednak okulary są bardzo drogie.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:12:14

Kinia009
nie o to pytałam, ale jeśli już musisz wiedzieć to mam lekki astygmatyzm i jakieś krzywe osie, dlatego muszę nosić. A poza tym patrząc na moje geny to tylko kwestia czasu jak mi się pogorszy, więc wolę się do nich przyzwyczajać przy małej wadzie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-12 19:12 przez ueuple.

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:26:50

z tego co wiem to okuliści na pierwsze okulary nie wypisują recepty z taka wadą jaka przysługuje tylko słabsze dopiero po poł roku wypisują takie jak trzeba.

znam tez przypadek gdzie okulisci po kilku juz razach dalej nie wypisują mocniejszych szkieł takich jak przysługują tylko słabsze bo tłumaczą się że jak dadzą tą prawidłowa moc to moze byc nad korekta - a oko ma pracowac, ma się wysilać...

to jedynie mozna sie dogadać u optyków co robi się okulary -moga zrobic okulary z ta moca która naprawdę przysługuje

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:28:57

Cytat
niXeee
z tego co wiem to okuliści na pierwsze okulary nie wypisują recepty z taka wadą jaka przysługuje tylko słabsze dopiero po poł roku wypisują takie jak trzeba.

znam tez przypadek gdzie okulisci po kilku juz razach dalej nie wypisują mocniejszych szkieł takich jak przysługują tylko słabsze bo tłumaczą się że jak dadzą tą prawidłowa moc to moze byc nad korekta - a oko ma pracowac, ma się wysilać...

to jedynie mozna sie dogadać u optyków co robi się okulary -moga zrobic okulary z ta moca która naprawdę przysługuje

ja kiedyś pytałam o to optyka i powiedział że tak naprawdę to nie działa bo jak ma się za słabą to oko się męczy, a nie pracuje i wada się pogorsza

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:31:46

no dobra to pójdę jutro, ale boję się że nie przyjmie mojej reklamacji

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:34:15

Cytat
marttka
Cytat
niXeee
z tego co wiem to okuliści na pierwsze okulary nie wypisują recepty z taka wadą jaka przysługuje tylko słabsze dopiero po poł roku wypisują takie jak trzeba.

znam tez przypadek gdzie okulisci po kilku juz razach dalej nie wypisują mocniejszych szkieł takich jak przysługują tylko słabsze bo tłumaczą się że jak dadzą tą prawidłowa moc to moze byc nad korekta - a oko ma pracowac, ma się wysilać...

to jedynie mozna sie dogadać u optyków co robi się okulary -moga zrobic okulary z ta moca która naprawdę przysługuje

ja kiedyś pytałam o to optyka i powiedział że tak naprawdę to nie działa bo jak ma się za słabą to oko się męczy, a nie pracuje i wada się pogorsza

własnie widzisz co jaki okulista taka opinia.

ja juz mam 4 okulary okulistka wypisała mi recepte -1,75 na prawe a -2 na lewe
a powinnam miec -2 prawe -2,25 lewe
powiedziala ze jak wypisze mi te drugie to bd miec nad korekte.

poszlam do optyka robic okulary powiedzial mi to co tobie ze jak mam slabsze to meczyc bd oczy, mzoe mnie głowa bolec i zapytal jakie mam miec faktycznie powiedzialam ze -2 i - 2,25 i zaproponowal ze mi zrobi z taka moca zgodzilam sie i git :)

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:34:42

Od razu idź i nie czekaj. moim zdaniem , jak założyłaś okulary, to powinnas od razu widziec idealnie. Ja swojego syna zmuszałam do noszenia źle dobranych okularów, bo też sądziłam, ze musi się przyzwyczaić. Okazało się ,że miał totalnie źle dobrane okulary, przez pomylone przeliczenia pani doktor. Poszłam na skargę do prezesa przychodni , bo i w papierach paniusia zaczęła mieszać .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Aparat ortodontyczny