Obecnie rozmawiamy o:

kredyt

gorący temat

wydruk z zdjęciem

46 minut temu

obraz na płótnie

dzisiaj o 10:05

Dom czy mieszkanie

dzisiaj o 9:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:23:31

hej
odebrałam dzisiaj wyniki badań morfologię i żelazo
niepokoją mnie niski poziom żelaza 18 norma 50-170
i mcv 71.3 norma 78-92
mch 22,7 norma 26-32

czy swiadczy to o jakiejś chorobie ? anemia?
może któras z was ma lub niała podobne wyniki

zaznaczam że nie jestem na żadnej scisłej diecie nie odchudzam się nie mam niedowagi
staram się jeść wszystko rozsądnie

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:28:33

chyba anemia ale lekarzem nie jestem :)

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:31:44

:) Wiele osób ma niedobór jakiejś tam witaminy. Np. zdecydowana większość Polaków ma niedobór witaminy D, bo żyjemy w takim klimacie, jakim żyjemy, a jak wiesz, słońce, m.in. dostarcza nam witaminy d, a promieni słonecznych mamy mało. Poza tym witamina D występuje w tłustych rybach, których jemy mało. Niedobór żelaza może się pojawić, np. dlatego, że przechodziłaś ciężkie miesiączki. Z wynikami badań powinnaś udać się do lekarza. :)Panika zbędna.
Majka, a na jakiej podstawie stwierdziłaś, że to anemia? :):):)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-04 19:32 przez interpunkcja.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:35:57

to może być objaw anemii , zwłaszcza jezeli masz inne jeszcze dolegliwośći np wypadanie włosów, kołatanie serca, zmęczenie, bladość

kup żelazo w tabletkach,
wątróbka, zielone warzywa np brokuły,

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:37:09

Ja miałam 22 żelaza, musisz iść z wynikami do lekarza, raczej Ci nic na to nie zaradzi ewentualnie przepisze Ci tabletki tak jak mi. :) Poczytaj w internecie o produktach bogatych w żelazo i staraj się więcej ich jeść. :) Powodzenia.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:37:38

znalazłam stare badania 7 mies temu miałam żelazo 51
u lekarza byłam wtedy jak miałam 51 i zalecił jeść właśnie wątróbkę i inne bogate w żelazo ale jak widać niewiele to dało
kurcze zaczynam się martwić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-04 19:40 przez anika310.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:38:05

Ja miałam 45 i dr powiedziała,że to jeszcze nie anemia i zebym duzo sałaty jadła itd.A ty jak masz 18to bardzo malutko,dlatego idz do lekarza.Alenie ma się co martwic:)

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:39:07

Cytat
interpunkcja
:) Wiele osób ma niedobór jakiejś tam witaminy. Np. zdecydowana większość Polaków ma niedobór witaminy D, bo żyjemy w takim klimacie, jakim żyjemy, a jak wiesz, słońce, m.in. dostarcza nam witaminy d, a promieni słonecznych mamy mało. Poza tym witamina D występuje w tłustych rybach, których jemy mało. Niedobór żelaza może się pojawić, np. dlatego, że przechodziłaś ciężkie miesiączki. Z wynikami badań powinnaś udać się do lekarza. :)Panika zbędna.
Majka, a na jakiej podstawie stwierdziłaś, że to anemia? :):):)

tak niski poziom żelaza świadczy o niedokrwistości-anemii.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:39:49

Zelazo tracimy np przy miesiączkach, faktycznie duży niedobór może prowadzić do anemii. Pobierz sobie jakieś żelazo - w aptece dostaniesz bez recepty w różnej postaci np w tabletkach musujących, w zwykłych tabletkach , zazwyczaj z dodatkiem witaminy C, pobierz to jakiś czas i wykonaj ponownie pobranie krwi , żeby sprawdzić czy to coś pomaga, jeżeli nie - to wtedy mozesz podejrzewać anemię , bo skoro się nie poprawi to coś jest nie tak.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:39:51

interpunkcjaniedobor zelaza i anemia maja ze soba troche wspolnego

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:41:07

Jej niedobór jest minimalny.:) I nie sądzę, by była to anemia. Żeby stwierdzić anemię, trzeba mieć też inne fakty.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:42:57

dzięki dziewczyny za odpowiedzi
muszę się wziąc za dietkę bogatą w żelazo i chyba kupię jakiś preparat

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:48:37

To przy okazji zwieksz podaż kwasu foliowego i wit b12,bo niedobór tych witamin i żelaza prowadzi do kłopotów.Anemia to nie tylko niedobór żelaza.Kluczowe są też te dwie witaminy,o których wyżej napisałam.

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:52:45

Może po prostu idź do lekarza, a nie pytaj dziewczyn na szafie?

wyniki badań żelazo pomocy

04 lut 2014 - 19:53:51

No dokładnie, popieram beatleslove.:) Ale widzę, że za szczerość jestem karana minusami:D Ha ha. Minusujcie, minusujcie.:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ASUMIN = brak ochoty na słodycze?