Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

operacja oczu

50 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moj przypadek jest dość specyficzny no ale jestem już uczulona bo to co przeszliśmy to piekło do dziś zbieramy żniwo
jeśli maluszek przybiera na wadze to powodu do zmartwień nie widzę
kolkom można zaradzić na masę sposobów
masowanie brzuszka i dociskanie kolanka do brzusia
dziecko ustawia się pionowo i dociska brzuszek do ramienia
ciepłe okłady
środki te wszystkie które tu padały różnią sie zawartością simetikonu
najwięcej ma go lefaxg i niemiecki sab simplex bo czeski już tyle nie ma
jest jeszcze woda koperkowa i ona działa cuda teraz nie moge przypomnieć nazwy
i oczywiście że podaje się też kropelki na flore bakteryjnę bio gaja super

i butelki nawet jeśli maluszek pije ylko hegrbatke to zainwestowalabym w dobre butle polecam mambaby swietne ...
no i cierpliwość wskazana ;)
ta woda to gripe water naprawdę polecam nie wiem jak z dostępnością ale no ona nam pomagała najbardziej a my męczyliśmy sie 8 miesiecy ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-18 21:56 przez incognito82.

widzę że większości sab simplex pomógł, mam na dzieję że i mojej małej pomoże. Poza tym dzisiejszej nocy nic nie płakała, w ciągu dnia też była grzeczna, nie płaczliwa, może biogaia zaczyna działać.

ja tez miałam tak z moją córcia zreszta jedna i drugą
Julce pomagał sab simplex a inne środki nie
za to Luizie nie pomagał sab simplex ale rewelacyjnie działały na nia kropelki espumisanu jak ręką odjął
ale co się namęczyliśmy to szok
tyle nieprzespanych nocy........
Powodzenia i cierpliwości życzę......

mam nadzieję że jutro dojdą te krople, mała jest wymęczona ciągłym płaczem, przerywanym snem a i my mamy ciężko, nasi sąsiedzi także. Dom nie ogarnięty, ja nie mam czasu zjeść, sprzątać czy gotować. Schudłam już tyle że boję się obrączkę nosić bo spada z palca.

Niektorym dzieciom nic nie pomaga, po prostu trzeba to przetrwac niestety.
Mojej pomagal szum suszarki ,kladlam jej pieluszke na brzuszek i dmuchlam jej cieplym powietrzem suszarki na brzuch ,od razu przestawala plakac,a gdy tylko wylaczylam suszarke plakala znowu ,spalilam tak 2 suszarki:P ale jakos to przetrwalismy ,

my używaliśmy espumisan, ale nic nie pomagał. Sab simplex dał radę i pokonywał każdy silniejszy atak.

Moja córeczka na szczęście nie ma kolek, ale syn, jak był taki malutki, to miał i pomagało tylko Sab Simplex, więc czekaj cierpliwie, prawdopodobnie to cudeńko wybawi Cię z codziennych wieczornych wrzasków, a Małą od codziennej męczarni ;-)

czekam, od wczoraj niby jest lepiej tylko nie wiem czy to co stosuję zaczęło działać czy kolka trochę ustąpiła

Cytat
CzarnaMamba266
my używaliśmy espumisan, ale nic nie pomagał. Sab simplex dał radę i pokonywał każdy silniejszy atak.

U nas było tak samo. Nic nie pomagało dopiero jak mi ciotka z Niemiec przywiozła SabSimplex to jak ręką odjął. Jakby któraś z Was była w potrzebie to zostały mi jeszcze trzy opakowania, mogę odsprzedać jak coś

a doprawiasz jedzenie wegetą? albo czymś w tym rodzaju? znajoma mówiła, że jadła tylko kurczaka na parze i ryż, bo młody miał kolki (gotowała jej wtedy mama) i jak się zapytała czym doprawia, to wyszło, że wegetą. Po odstawieniu wegety kolki minęły

moja córcia równiez jak skończyla 4 miesiac dostala kolki . jedyne co pomoglo to nagrzana przez żelazko pieluszka tetrowa przykladana do brzuszka . krzyczała wnieboglosy jak szwagier przychodził to plakal razem z nia bo nie mogl patrzec jak biedna sie meczy , ale ta pieluszka to chyba najlepsze wyjscie i ulga dla dziecka

dziewczyny już uporałyśmy się z kolkami, pomógł sab simplex, zużyłyśmy 3 buteleczki a od końca grudnia jesteśmy na bobotic forte i już ograniczamy stopniowo dawkę żeby odstawić.

Jak kropelki pomogły na kolkę zobaczyłam dopiero jakie mam grzeczne dziecko :), ulga dla nas i dla malutkiej

Po kazdym karmieniu dobrze jak dziecku sie odbije,np kladac brzuszkiem na kolana lub na ramie-masaz brzuszka,takie zdrowe bekanko...moze ktos wczesniej juz to pisal,wtedy srodki na kolke sa skuteczniejsze.Na nasze brzdące to dzialalo.

Cytat
Ineytai
Według mnie ważnym jest aby poznać najpierw przyczynę powstawania kolki u dziecka. Może sie okaszać, że jest ona bardzo prozaiczna i łatwo będzie sobie z tym poradzić. W internecie jest sporo informacji na ten temat i uważam, że warto z nich korzystać
kolki powstaja bo jelita nie sa dojrzałe ( wystarczy o tym poczytac w rozwojówce człowieka) i niestety jest to uciazliwe zarówno dla dziecka jak i dla rodziców.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Malformacja ..