Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem

13 lis 2013 - 21:16:13

Hej
Jakiś czas temu chodziłam strasznie zmęczona, sadziłam że to jesienna chandra i tak właśnie reaguje na zmianę pogody jednak osłabienie dalej trwa, do tego wypadają mi włosy garściami, zrobił mi się zajad a dziś gdy chciałam oddac krew w centrum krwiodawstwa okazało się że mam za mało hemoglobiny(niedobór żelaza). Czy powinnam iść z tym do lekarza rodzinnego i wykonać badania na krew czy po prostu jeść produkty zalecane przy anemii.
Chciałam iść wcześniej z moimi objawami zmęczenia jednak jak widze swoja lekarke i jej mine (po co zaś przylazłaś) to az mi się odechciewa

Co robić?

problem

13 lis 2013 - 21:18:48

zrobic wyniki prywatnie i do lekarza tez isc prywatnie. taki kraj niestety ;/

problem

13 lis 2013 - 21:20:28

oczywiście że do lekarza! przecież to może być poważna choroba

problem

13 lis 2013 - 21:20:43

Idz do lekarza , anemia to nie żarty ;/ a jeśli chodzi o Twoją Panią Doktor to zawsze możesz ją zmienić, pamiętaj zdrowie najważniejsze nie ma na co czekać

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

problem

13 lis 2013 - 21:22:17

lekarz jest od tego, nie patrz na jej minę tylko niech robi co do niej należy

problem

13 lis 2013 - 21:26:20

watróbka i brokuły mają duzo zelaza
i wszystkie zielone warzywa

problem

13 lis 2013 - 21:27:28

dokładnie łaski ci lekarz nie robi dzięki nam pacjentom mają pracę !

problem

13 lis 2013 - 21:27:38

Powinnaś iść do lekarza,

problem

13 lis 2013 - 21:28:21

wiecie co tylko ja już drugi raz w tej przychodni zmieniałam lekarza. Co do moje lekarki to jakiś czas temu byłam z kontuzją stopy, nie potrafiłam stawać na stopie-> przepisała maść przeciwbólową i kazała przyjśc po 3 dniach jeśli nie przejdzie zamiast dac od razu skierowanie do ortopedy-> okazało się, że miałam złamanie i nie moge do dziś np. biegać

problem

13 lis 2013 - 21:28:28

idz do lekarza, ja mialam podobnie. okazalo sie ze moj organizm nie przyswaja żelaza i mam duze ryzyko popadniecia w anemie. Takze nie ma co bagatelizowac problemu bo to moze potem miec powazne konsekwencje np jak bedziesz myslec o dziecku. Ja zrobilam badania krwi prywatnie na wszystko co mozliwe.a pozniej poszlam do lekarza rodzinnego ktory przepisal mi specjalna diete i kuracje.

zweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

problem

13 lis 2013 - 21:29:05

kup sobie żelazo w tabletkach :) + jedz duzo warzyw, mi jeszcze farmaceuta wcisnął w tabletkach buraka nie dobre ale łykam :D

problem

13 lis 2013 - 21:29:12

Lepiej idź, sama mam anemie, 5 lat temu miałam tak niska hemogolobine, że musiałam mieć transfuzje krwi. To nie są żarty, nie ignoruj tego!

problem

13 lis 2013 - 21:29:48

nie smiejcie sie ze mnie co wam napisze ale jak ja mialam niedobor zelaza poszlam do takiej pani doktor ktora leczy homeopatycznie i kazala mi kupic 4 gwozdzie i je wygotowac i na noc wbijac je w jablko, i dnia nastepnego mialam je zjesc. taka kuracja przez 2 tyg i zelazo wzroslo jak po zadnych lekach. dodam ze codziennie gdy wyjelam te gwozdzie trzeba je wygotowac. i jak by ktos pytal nie nie czuc smrodu metalu w jablku. sposob dziwny ale sprawdzony. nie trzeba od razu katowac sie lekami i niszczyc watrobe.

problem

13 lis 2013 - 21:31:07

samym jedzeniem nie nadrobisz, żelazo jest trudne do przyswojenia z jedzenia i z wieloma produktami sie wyklucza, musisz iść do lekarza po recepte na żelazo w tabletkach i łykać rano na czczo przez około 3 miesiące

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

problem

13 lis 2013 - 21:32:50

Cytat
ktosiksamosik
wiecie co tylko ja już drugi raz w tej przychodni zmieniałam lekarza. Co do moje lekarki to jakiś czas temu byłam z kontuzją stopy, nie potrafiłam stawać na stopie-> przepisała maść przeciwbólową i kazała przyjśc po 3 dniach jeśli nie przejdzie zamiast dac od razu skierowanie do ortopedy-> okazało się, że miałam złamanie i nie moge do dziś np. biegać

Wiesz co chyba trzeba będzie pomyśleć o kolejnej zmianie lekarza, ale póki co idź do niej nie ignoruj tego, że coś złego dzieje się z twoim organizmem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mobing