Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usuwanie ósemek

01 mar 2014 - 18:33:08

Ooo ja tez powinnam usunąć ale nie robie tego bo zbyt sie boje ;0

usuwanie ósemek

21 cze 2014 - 12:33:24

dziewczyny a jak oceniacie Mazowiecki Centrum Stomatologii ulica Nowy Zjazd? Mam do wyrwania korzeń w szóstce i chciałabym tam na nfz to zrobić..

usuwanie ósemek

21 cze 2014 - 12:45:58

Mi ósemkę próbowała wyrywać zwykła dentystka i skończyło się to jej panicznym przerażeniem co mi z zęba zrobiła :) Był zruszony i wyłamany i dała szybko skierowanie do chirurga. Męczyłam się z bólem ok 2 tygodnie, do tego dentystka nie dała mi żadnego antybiotyku i wdała się ropa ;p Pani chirurg dała antybiotyk a potem na wyrywanie, którego też panicznie się bałam. Do tego na poczekalni siedział jakiś baran co twierdził, że wyrywanie ósemek trwa godzinę :] Weszłam, dała mi mocniejsze znieczulenie, poleżałam chwilę. Pani (ogromna, fest babka) chwyciła za zęba, raz machnęła i już, nawet nie wiedziałam kiedy wychodzi. Mi praktycznie zagoiło się bardzo szybko, nie bolało więc nie potrzebowałam już tabletek przeciwbólowych, mogłam jeść po 2 godzinach (może wycierpiałam się już po zruszeniu zęba u wiejskiej dentystki). A znieczulenia ogólnego nie było do wybory tylko miejscowe.
Dodam, że wszystko na NFZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-21 12:47 przez rudaa88.

usuwanie ósemek

21 cze 2014 - 12:46:27

ekhem chyba po jednym się usuwa... idź z tym do przychodni chirurgii dentystycznej.

zweryfikowana
Posty: 521
Ostrzeżenia: 3/5

usuwanie ósemek

21 cze 2014 - 12:53:39

iść do dentysty chirurga ale wątpię by któryś wyrwał Ci 4 jednego dnia, przypuszczam,że za dużo się traci krwi. Ja sama muszę iść wyrwać trzy 8 :/ wiem tylko, że nie można umawiać się na zabieg w trakcie okresu :)

usuwanie ósemek

21 cze 2014 - 12:56:19

Wątek stary, ale dla mnie na czasie, bo właśnie razem z chłopem mieliśmy zabiegi na ósemki. On ekstrakcję dwóch, ja gingiwektomię znad jednej. Raczej nikt normalny nie wyrwie wszystkich ósemek na raz, bo to po pierwsze boli, po drugie krwawi, a po trzecie np. my nie mogliśmy jeść połową zgryzu poddaną zabiegowi niemal tydzień, więc po usunięciu wszystkich musiałabyś chyba przez tydzień pić kisiel przez słomkę. Mało tego mój M. przez dwie noce po zabiegu budził się rano zlany potem, bo gorączkował, ja natomiast nabawiłam się otwartej rany w poliku od ostrej krawędzi ósemki, którą dentysta odsłonił. Generalnie cieszę się, że mam to już za sobą a za parę lat pozbędę się tych wstęciuchów raz na zawsze.

usuwanie ósemek

21 cze 2014 - 13:01:27

ja jestem asystentka stomatologiczna;)rownie mialam usuwane juz 3 zeby madrosci i nie ma sie czego bac. po kazdym usunieciu jest ranka wiec nie ma opcji zeby nie bolalo ale da sie wytrzymac. jesli palisz papierosy to bedzie godziej bo u palaczy robi sie powiklanie nazywane suchym zebodolem. Strasznie boli i nic na to nie pomaga. trzeba wtedy zakladac do tego zebodolu specjalne lekarstwo z antybiotykiem, oczywiscie u dentysty przez okolo tydzien. ja osobiscie nie lubie znieczulenia na dole czyli przewodowego. ale usuniecie samo w sobie nie jest takie zle.
a goraczka i dreszcze moga sie zdarzyc bo to jest zabieg chirurgiczny. oczywiscie nie u kazdego ale trzeba sie z tym liczyc. wtedy ze dwa apapy i pod kolderke;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-21 13:03 przez jolcia23.

usuwanie ósemek

30 wrz 2014 - 23:25:29

o rany, trochę mnie to przeraża co piszecie o usuwaniu ósemek. liczę się z tym że i mnie to czeka, bo rosną mi jakoś tak koślawo, do zewnątrz się kierują i robią mi powoli "mielonkę" z policzka :( ktoś usuwał w lux medzie może?

usuwanie ósemek

30 wrz 2014 - 23:32:09

Gocha007 nie przerażaj się tylko usuwaj czym prędzej, zanim zacznie psuć się zgryz albo same ósemki. Moim zdaniem nie ma się czego bać- wyrywanie i wycinanie robi się pod znieczuleniem, potem trochę dyskomfort, ale da się żyć ;)

Sama mam usunięte wszystkie- górne całe wyrośnięte zostały wyrwane, dolne nie do końca wyrosły i były usunięte chirurgicznie. Każda usuwana oddzielnie z ok. miesięcznymi przerwami (wycinanie chyba z dłuższą przerwą).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-30 23:35 przez kouala.

usuwanie ósemek

04 paź 2014 - 22:48:50

Niestety wiem że przyjdzie i na mnie pora, ale słyszałam już takie historie o nich że to aż mrozi jedynie ze słyszenia ;) szukam kogoś godnego polecenia w Wawie

usuwanie ósemek

04 paź 2014 - 22:51:55

na kase chorych wyrywałam 2 ósemki na górze i na raz, ze znieczuleniem. Wszystko poszło szybki i sprawnie.

usuwanie ósemek

12 paź 2014 - 21:15:02

nieźle, dwie na raz? jestem w szoku, to pewnie później buzia spuchnięta do granic możliwości. ostatnio dowiadywałam się u siebie w przychodni i w sumie przyjmują bezproblemowo. na dodatek zaczęły mi napierać na łuk i boje się że wyprowadzone ortodontycznie zęby mi się pokrzywią

usuwanie ósemek

12 paź 2014 - 21:19:47

ja płacilam prywatnie 200zl a na kase chorych nic, nie jest tak zle ;) ale z tym skierowaniem to do normalnego dentysty nie bardzo, najlepiej isc do chirurga stomatologa, bo gdyby cos sie stalo to lepiej zeby od razu byl ;)

usuwanie ósemek

12 paź 2014 - 21:24:49

Miałam okropnie bolało i strasznie długo się goiło :/ Nie wspomina tego najprzyjemniej.

usuwanie ósemek

12 paź 2014 - 21:41:18

Ja na szczęście 8 nie miałam i nie będę miała :P za to w sobotę czeka mnie wyrywanie korzenia 4 na górze. Boje się tragicznie :(( a od 3 dni już rady z bólem sobie nie daję... i tylko na prochach jestem.. najmocniejszy ketanol który nie pomaga. Nie śpie wgl ani jeść nie mogą ;<<

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naturalne leczenie opryszczki