Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usuwanie ósemek

30 gru 2016 - 20:59:12

@jagodka45 wyrywanie 8 nie jest takie straszne jedyne co to trzeba szeroko rozdziawic buzię co nie jest przyjemne i ja potem miałam sczekoscisk i nie czekaj az ie mocno rozboli bo wtedy znieczulenie nie działa i po co cierpiec. dobrze jest tez zrobic wczesniej zdjecia by sprawdzic jakie sa korzenie jak proste to max 5 min i wyrwane

usuwanie ósemek

30 gru 2016 - 21:23:56

Mam usunięte dwie ósemki na dole. Nie było to konieczne, tylko moje zęby zaczęły psuć się. Po ekstrakcji zęba zostaje rana, która musi zagoić się. Na Twoim miejscu nie decydowałam się na ekstrakcji czterech ósemek pod narkozą. To jest poważna operacja i musisz zdać sobie sprawę z tego, że będzie lała się krew.

usuwanie ósemek

12 sty 2017 - 15:41:21

Strasznie bałam się wyrwania ósemki. w sumie kiedy dowiedziałam się, że taki zabieg będzie w moim przypadku konieczny to wpadłam w panikę, bo pomimo mojej trzydziestki nie miałam nigdy problemów z uzębieniem i nigdy nie wyrywano mi żadnego zęba. Zdecydowałam się na klinikę i jestem zadowolona, bez bólu w trakcie i po zabiegu Impladent <moderacja>

Po co te ósemki rosną skoro tak często się psują...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-02 21:39 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 6/5

usuwanie ósemek

14 sty 2017 - 15:30:33

Dlatego, że ósemki bardzo szybko się psują między innymi dlatego, ze wiele osób nie myje zębów dokładnie i tam się wszystko osadza. U mnie usuwali w zreszłym roku ósemkę i powiem, że się bałem, ale dość sprawnie to zrobili.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-17 00:04 przez moderator.

usuwanie ósemek

14 sty 2017 - 16:21:19

hej, ja usuwalam wszystkie cztery osemki, pojedynczo, na kase chorych, we wrocławiu, zadnych powikłan a jedyne co bolało to igła ze znieczuleniem, pozniej pare h opuchlizny, ale bez problemu wszystko sie szybko pogoiło.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 2/5

usuwanie ósemek

03 lut 2017 - 14:21:02

ja miałam usuwane z prawej strony, komplet góra dół. Górna była bardziej nieprzyjemna ze względu na większą bolesność znieczulenia i potem parę h po wyjściu z gabinetu opuchłam. Miałam w połowie zatrzymana i pani dr musiała się mocno namachać kombinerkami.

usuwanie ósemek

31 maj 2017 - 10:51:57

Ja już prostuję zęby w Impladencie. Polecam bo mają fachową obsługę i ładne dentystki. Link dla zainteresowanych: <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-02 21:40 przez moderator.

usuwanie ósemek

14 cze 2017 - 17:53:35

Ja miałam zatrzymane ósemki, były usuwane chirurgicznie w gabinecie do którego zwykle chodzę czyli w Stomatologii Rodzinnej (Częstochowa). Bałam się bardzo, ale jakos poszło, znieczulenie było, nic nie czułam no i lekarze są tam mili, zawsze mnie potrafią rozbroić.

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

usuwanie ósemek

27 lip 2017 - 17:46:12

Znam to, tez miałam usuwane ósemki i tez nie byłam zachwycona, no ale trzeba było. Poszło sprawnie, bo mam dobra panią doktor w Margo (wrocławskie centrum stomatologiczne), dzięki niej nie było tak źle jak zakładałam. Niemniej dobrze że to już za mną. Opuchliznę miałam i bardziej mi spuchł dół twarzy, na szczęscie w miarę szybko to zeszło. Chyba dobrze to zniosłam, bo miałam wykupiony ketonal, ale nie brałam go, wystarczyły lżejsze środki.

usuwanie ósemek

27 lip 2017 - 18:22:08

@angella91
Na skierowaniu jest napisane,gdzie dany lekarz Cię kieruje.
Pytasz "gdzie...,do chirurga szczękowego,
który jest fachowcem w tej dziedzinie.
Ja swoje 8-ki (i nie tylko,bo 6-kę też) zawsze wyrywam u chirurga szczękowego (Olsztyn) i absolutnie nic,a nic nie czuję.
Mam genetycznie uwarunkowane duże i powykręcane korzenie-jak kotwica
i zwykły stomatolog nie dałby sobie z tym rady.
Mam przez 1 dzień porządnie zdrętwiałe pół twarzy,język i szczękę,
ale to puszcza.Ewentualnie wspomagam się jakimś najzwyklejszym proszkiem przeciwbólowym.Jest malutki problem z mówieniem,piciem (słomka)-o jedzeniu nie wspomnę,ale na drugi dzień już powinno być lepiej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-27 18:29 przez czarownicaao.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 2/5

usuwanie ósemek

27 lip 2017 - 19:16:52

Z mojego doświadczenia ci powiem że usuwanie ósemek to był dla mnie horror. Nie chce cię straszyć, po 2 znieczulenia w jednego zęba istny koszmar i to też jak ty tylko po to żeby mi się zęby nie krzywiły. Czego się nie robi dla urody, ale nie chcąc kłamać nie polecam nikomu

usuwanie ósemek

28 lip 2017 - 17:54:20

na pewno musi to być chirurg szczękowy
stomatolog nie da rady
z mojego doświadczenia już raz tu pisałam tylko chirurg

usuwanie ósemek

02 sie 2017 - 21:22:50

wątek z 2013 r, aż zapomniałam o nim :)

Miałam rwane wszystkie 4 na raz, przezyłam :)

usuwanie ósemek

14 wrz 2017 - 10:45:29

4 ósemek jednocześnie nikt Ci nie usunie.. Do przyjemnych rzeczy to na pewno nie należy. Ja u doktora Franka w Warszawie rwałam. Widział, że się boję tego bo wcześniej moja siostra nastraszyła ale robił to delikatnie i jak mnie bolało to chwilę dawał mi przerwy. Mówił, że gdyby coś się działo to dzwonić mogę. Po 2-3 dniach już przeszło. Najgorsza była noc po wyrwaniu.

usuwanie ósemek

29 wrz 2017 - 21:08:02

Kurczę, jest to na pewno bardzo bolesne... Ja właśnie być może też będę musiała się na to wybrać... Całkiem dobry <moderacja-link> jest tu :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-07 18:59 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

usuniecie pieprzyków z twarzy