Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

22 lis 2015 - 19:24:35

Ja bałam się wyrywania ósemki, bo naczytałam się strasznych rzeczy w internecie, ale nie było tak źle - byłam w gabinecie Indexmedica, zabieg zniosłam dobrze, dostałam antybiotyk, leki osłonowe, szczegółowe wytyczne na co uważać w trakcie gojenia się rany po wyrwaniu. Nie we wszystkich gabinetach jest to normą. Wiadomo, że nic przyjemnego, ale nie bylo tez zle :)

usuwanie ósemek

27 lis 2015 - 12:16:14

Generalnie to zależy jak są położone. Jeżeli "leżą" tj rosną pchając inne zęby i rosną w ich stronę to konieczne będzie dłutowanie - nic przyjemnego, bo chirurg musi rozciąć dziąsło, wydłubać cały ząb, zeszyć... Sam zabieg nie boli, ale później jest opuchlizna i nic przyjemnego, ale lepsze to niż zepsucie całego leczenia ortodontycznego.
Jeżeli ósemki rosną normalnie to można traktować jak wyrwanie każdego innego zęba, podobno tylko ciężko wyrwać ósemki w górnej szczęce, bo chirurg ma gorsze "dojście" do tego zęba.
Osobiście miałam jedną ósemkę dłutowaną, nic przyjemnego jednak da się przeżyć! :) Powodzenia.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 5/5

usuwanie ósemek

17 sty 2016 - 21:45:27

Wyrywanie zębów naprawdę nie jest aż tak straszne. Według mnie znacznie gorsze jest samo rośniecie ósemek:/ Mi właśnie się wybijają dwie górne i chodzę po scianach z bólu. Mam niski prób bólu i czuję się jakby miała mi głowa eksplodować. W tygodniu chyba umówię się do DentalMed - <moderacja-spam> na wizytę, może coś poradzą. Chciałabym jak najszybciej pozbyć się tych zębów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-20 08:54 przez moderator.

usuwanie ósemek

16 wrz 2016 - 12:28:33

Zawsze strach ma wielkie oczy, ale faktycznie, z tymi ósemkami zazwyczaj nie jest tak źle. Chyba, że dentysta skopie znieczulenie ;) A tak serio nie jest źle, jak znieczulenie przestaje działać to nie jest najlepiej, ale w dużym stopniu jest to też kwestia indywidualna i samego lekarza. Ja ostatnio wyrywałam w Medens 8mke i byłam bardzo zadowolna, dziąsło ładnie się goiło. A wcześniej wyrywałam w innym gabinecie i już nie było aż tak dobrze- goiło się dłużej i też bardziej bolało. Także polecam znaleźć dobrego lekarza :)

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

22 wrz 2016 - 14:47:09

Niestety ból był niemiłosierny przy wychodzeniu ósemek, a terminy były tak bardzo odległe, że wolałam pojechać te 50 km. Na szczęście się nie zawiodłam. Po zabiegu miałam też problemy z gorącymi i zimnymi napojami, ale lekarz przepisał mi jakąś maść i przeszło (nie pamiętam nazwy) :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-23 14:52 przez moderator.

usuwanie ósemek

22 wrz 2016 - 14:50:15

eh....;( zęby mądrości straszny miałam ból.

usuwanie ósemek

22 wrz 2016 - 14:52:04

Najpierw to chyba trzeba zrobic przeswietlenie szczeki- ja tez mam do wyrwania 4 ósemki i juz 3 lata sie bujam z tym faktem bo u mnie w gre wchodzi tyko chirurg...

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

23 wrz 2016 - 14:19:08

Nie taki wilk straszny, jak go malują. Jeśli pójdziesz do poleconego gabinetu, to na pewno będzie dobrze. Ja wyrywałam w gabinecie Indexmedica, miałam ósemkę, która musiała być odłupywana od kości. Też się bałam, ale sam zabieg nie był bolesny, kilka dni po musiałam jeść pokarmy płynne, ale dostałam antybiotyk i szczegółowe zalecenia i wszystko się ładnie zagoiło.

usuwanie ósemek

28 wrz 2016 - 21:42:42

miałam usuwanie chirurgiczne i nie było źle, po zabiegu też mocno nie spuchłam, i na drugi dzień jadłam normalnie itp.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 10:43:03

w żyyyyciu nie usunęłabym kilku ósemek na raz. Na spokojnie, po jednej- zobaczysz jak to jest to zrozumiesz ;)

w żyyyyciu nie usunęłabym kilku ósemek na raz. Na spokojnie, po jednej- zobaczysz jak to jest to zrozumiesz ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 10:44 przez ofelia88.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 12:26:51

czesc,
skierowanie po to, zebys mogla na kase chorych (duza oszczednosc).
Idziesz z tym do chirurga szczękowego albo dentysty (jeśli d. zgodzi się to robic, bo zwykle im się nie chce i odsylaja do chirurga).
Albo jak już, to usuna gorne, bo latwiej(kwestia osadzenia zeba w zębodole).
cena od *-ki to zwykle 150-150, zlaezy jak ona jest umiejscowiona w wale zębowym.
ja osobiście miałam 1wsza usuwana u chirugra, zajęło mu to 5 min, wyjal zęba w całości i rozwalił mi dziąsło (miałam dolne 8ki korzeniami w str gardła i bocznie w str policzka, bo mi się nie mieściły), bol taki, że na zawsze zapamiętam,3 dni przepłakane, ketonal nie pomógł,30h bez snu. Potem on dal antybiotyk, bo zrobił się stan zapalny i następne 4 dni meczenia, w sumie ponad 10 dni dochodziłam do siebie.
Miałam traumę i następna usunęłam u lekarza zaprzyjaźnionego z dzieciństwa ( w innym mieście), dłubał się 1:20 godz wyjął wszystko, nawet leku przeciwbólowego nie musiałam brać jak znieczulenie puściło. Potem usuwał mi też górną, a drugą górną inny dentysta.
za górne płaciłam po 150zl, za dolne nfz, ale jakbym chciała prywatnie, to mówili, ze tak 350-400, bo one nie stały normalnie w szeregu zębowym.

więc to nie tak że chirurg sz. na pewno zrobi to lepiej.
jak ma podejście "po łebkach" ( wykonać robotę w 5min, wyjąć całego i rozwalić dziąsło)to się nacierpisz a dentysta zrobi to lepiej.
złota rada: po wyrwaniu zęba zębodół (ta "dziura" w wyrostku zębodołowym po zębie:)) MUSI krwawić (zapełnić się krwią).Tylko wtedy wytworzy się skrzep. Ten stanowi rodzaj czopu i nic nie dostanie się do zębodołu i wtedy się on ładnie wygoi, bez bólu. to jest to, co "wielki" chirurg sz. zignorował, gdy usunął zęba w 5min. Niestety, dowiedziałam się już po fakcie.

i umów wizytę tak, byś w tym dniu(i najbezpieczniej jeszcze przez tydzień do przodu) nie miała okresu. To ważne.
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to dawaj śmiało:)

Powodzenia!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:00 przez morningcoffe.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 12:39:47

Tam jest napisane,gdzie i do jakiej poradni trzeba iść.
Musisz poczytać.Najpierw musisz to prześwietlić.

Ja swoje usuwałam kilka razy,pod znieczuleniem u chirurga szczękowego i jestem zachwycona.
Chirurg powinien mieć Rentgen w gabinecie (przynajmniej mój ma),
a jeśli nie,to musisz Mu to dostarczyć.
Nie czułam absolutnie nic,a jestem wieeeelką panikarą.
Zdrętwiało mi pół twarzy i język.
Znieczulenie chirurgiczne jest o wiele mocniejsze niż stomatologiczne-spokojnie.Też rozwalał mi dziąsła i wyjmował,a później zakładał opatrunek.Na drugi dzień na kontrolę.
Przez tydzień piłam przez słomkę i jadłam jogurty.
Ale ja mam problem genetyczny z dużymi korzeniami,rozdzielonymi na dole na 3,a więc...zawsze odwiedzam chirurga.
Nie wiem,co Ci napisał ortodonta,ale ja poszłabym do chirurga stomatologicznego,a jeśli tak jest na skierowaniu,to przyjmie Cię na NFZ.
Powodzenia.super

@morningcoffe
Najedź na "odpowiedź" i wysunie się "edytuj"-kliknij i usuń,co trzeba.
Dziś coś się dzieje z szafą.
Są jakieś problemy techniczne.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:00 przez czarownicaao.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 13:01:55

Dzięki:)
jestem tu początkująca i na razie niczego nie ogarniam.

i znowu ta zrobiłam!ugh.. może to wejdzie pojedynczo...
no nieważne, już nie zaśmiecam, bo to nie na temat.
Życzę wszystkim dobrego dnia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:04 przez morningcoffe.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 13:14:45

@morningcoffe
Wszystko ok-jest dobrze.
W razie problemów pisz.
Postaram się pomóc.
To nie Twoja wina-od rana coś technicznie dzieje się z szafą.
Też zgłaszałam,bo nie mogłam się zalogować.
U mnie dzieje się dokładnie to samo-dubluje samo posty w wątkach
i ja je usuwam...,jak te ósemki...hahahaha!!!:D:D:D



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:20 przez czarownicaao.

usuwanie ósemek

30 gru 2016 - 12:17:20

Mnie niestety czeka wyrywanie ósemek, bo coś zaczyna mnie pobolewać na tyle, tylko jakoś tak czas mija a ja nie byłam jeszcze u dentysty. Nie wiem iść od razu, czy czekać aż będą bolały? Ktos wyrywał ósemki w Rzeszowie? Znacie jakieś ceny? Na Fundusz pewno ładnych parę miesięcy przyjdzie mi czekać...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problemy ze zdrowiem :(