Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

Dobry psycholog

26 minut temu

Druk ścienny

34 minut temu

Nowy samochód

54 minut temu

Montaż Klimatyzacji

59 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

22 lis 2015 - 19:24:35

Ja bałam się wyrywania ósemki, bo naczytałam się strasznych rzeczy w internecie, ale nie było tak źle - byłam w gabinecie Indexmedica, zabieg zniosłam dobrze, dostałam antybiotyk, leki osłonowe, szczegółowe wytyczne na co uważać w trakcie gojenia się rany po wyrwaniu. Nie we wszystkich gabinetach jest to normą. Wiadomo, że nic przyjemnego, ale nie bylo tez zle :)

usuwanie ósemek

27 lis 2015 - 12:16:14

Generalnie to zależy jak są położone. Jeżeli "leżą" tj rosną pchając inne zęby i rosną w ich stronę to konieczne będzie dłutowanie - nic przyjemnego, bo chirurg musi rozciąć dziąsło, wydłubać cały ząb, zeszyć... Sam zabieg nie boli, ale później jest opuchlizna i nic przyjemnego, ale lepsze to niż zepsucie całego leczenia ortodontycznego.
Jeżeli ósemki rosną normalnie to można traktować jak wyrwanie każdego innego zęba, podobno tylko ciężko wyrwać ósemki w górnej szczęce, bo chirurg ma gorsze "dojście" do tego zęba.
Osobiście miałam jedną ósemkę dłutowaną, nic przyjemnego jednak da się przeżyć! :) Powodzenia.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 5/5

usuwanie ósemek

17 sty 2016 - 21:45:27

Wyrywanie zębów naprawdę nie jest aż tak straszne. Według mnie znacznie gorsze jest samo rośniecie ósemek:/ Mi właśnie się wybijają dwie górne i chodzę po scianach z bólu. Mam niski prób bólu i czuję się jakby miała mi głowa eksplodować. W tygodniu chyba umówię się do DentalMed - <moderacja-spam> na wizytę, może coś poradzą. Chciałabym jak najszybciej pozbyć się tych zębów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-20 08:54 przez moderator.

usuwanie ósemek

16 wrz 2016 - 12:28:33

Zawsze strach ma wielkie oczy, ale faktycznie, z tymi ósemkami zazwyczaj nie jest tak źle. Chyba, że dentysta skopie znieczulenie ;) A tak serio nie jest źle, jak znieczulenie przestaje działać to nie jest najlepiej, ale w dużym stopniu jest to też kwestia indywidualna i samego lekarza. Ja ostatnio wyrywałam w Medens 8mke i byłam bardzo zadowolna, dziąsło ładnie się goiło. A wcześniej wyrywałam w innym gabinecie i już nie było aż tak dobrze- goiło się dłużej i też bardziej bolało. Także polecam znaleźć dobrego lekarza :)

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

22 wrz 2016 - 14:47:09

Niestety ból był niemiłosierny przy wychodzeniu ósemek, a terminy były tak bardzo odległe, że wolałam pojechać te 50 km. Na szczęście się nie zawiodłam. Po zabiegu miałam też problemy z gorącymi i zimnymi napojami, ale lekarz przepisał mi jakąś maść i przeszło (nie pamiętam nazwy) :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-23 14:52 przez moderator.

usuwanie ósemek

22 wrz 2016 - 14:50:15

eh....;( zęby mądrości straszny miałam ból.

usuwanie ósemek

22 wrz 2016 - 14:52:04

Najpierw to chyba trzeba zrobic przeswietlenie szczeki- ja tez mam do wyrwania 4 ósemki i juz 3 lata sie bujam z tym faktem bo u mnie w gre wchodzi tyko chirurg...

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

23 wrz 2016 - 14:19:08

Nie taki wilk straszny, jak go malują. Jeśli pójdziesz do poleconego gabinetu, to na pewno będzie dobrze. Ja wyrywałam w gabinecie Indexmedica, miałam ósemkę, która musiała być odłupywana od kości. Też się bałam, ale sam zabieg nie był bolesny, kilka dni po musiałam jeść pokarmy płynne, ale dostałam antybiotyk i szczegółowe zalecenia i wszystko się ładnie zagoiło.

usuwanie ósemek

28 wrz 2016 - 21:42:42

miałam usuwanie chirurgiczne i nie było źle, po zabiegu też mocno nie spuchłam, i na drugi dzień jadłam normalnie itp.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 10:43:03

w żyyyyciu nie usunęłabym kilku ósemek na raz. Na spokojnie, po jednej- zobaczysz jak to jest to zrozumiesz ;)

w żyyyyciu nie usunęłabym kilku ósemek na raz. Na spokojnie, po jednej- zobaczysz jak to jest to zrozumiesz ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 10:44 przez ofelia88.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 12:26:51

czesc,
skierowanie po to, zebys mogla na kase chorych (duza oszczednosc).
Idziesz z tym do chirurga szczękowego albo dentysty (jeśli d. zgodzi się to robic, bo zwykle im się nie chce i odsylaja do chirurga).
Albo jak już, to usuna gorne, bo latwiej(kwestia osadzenia zeba w zębodole).
cena od *-ki to zwykle 150-150, zlaezy jak ona jest umiejscowiona w wale zębowym.
ja osobiście miałam 1wsza usuwana u chirugra, zajęło mu to 5 min, wyjal zęba w całości i rozwalił mi dziąsło (miałam dolne 8ki korzeniami w str gardła i bocznie w str policzka, bo mi się nie mieściły), bol taki, że na zawsze zapamiętam,3 dni przepłakane, ketonal nie pomógł,30h bez snu. Potem on dal antybiotyk, bo zrobił się stan zapalny i następne 4 dni meczenia, w sumie ponad 10 dni dochodziłam do siebie.
Miałam traumę i następna usunęłam u lekarza zaprzyjaźnionego z dzieciństwa ( w innym mieście), dłubał się 1:20 godz wyjął wszystko, nawet leku przeciwbólowego nie musiałam brać jak znieczulenie puściło. Potem usuwał mi też górną, a drugą górną inny dentysta.
za górne płaciłam po 150zl, za dolne nfz, ale jakbym chciała prywatnie, to mówili, ze tak 350-400, bo one nie stały normalnie w szeregu zębowym.

więc to nie tak że chirurg sz. na pewno zrobi to lepiej.
jak ma podejście "po łebkach" ( wykonać robotę w 5min, wyjąć całego i rozwalić dziąsło)to się nacierpisz a dentysta zrobi to lepiej.
złota rada: po wyrwaniu zęba zębodół (ta "dziura" w wyrostku zębodołowym po zębie:)) MUSI krwawić (zapełnić się krwią).Tylko wtedy wytworzy się skrzep. Ten stanowi rodzaj czopu i nic nie dostanie się do zębodołu i wtedy się on ładnie wygoi, bez bólu. to jest to, co "wielki" chirurg sz. zignorował, gdy usunął zęba w 5min. Niestety, dowiedziałam się już po fakcie.

i umów wizytę tak, byś w tym dniu(i najbezpieczniej jeszcze przez tydzień do przodu) nie miała okresu. To ważne.
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to dawaj śmiało:)

Powodzenia!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:00 przez morningcoffe.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 12:39:47

Tam jest napisane,gdzie i do jakiej poradni trzeba iść.
Musisz poczytać.Najpierw musisz to prześwietlić.

Ja swoje usuwałam kilka razy,pod znieczuleniem u chirurga szczękowego i jestem zachwycona.
Chirurg powinien mieć Rentgen w gabinecie (przynajmniej mój ma),
a jeśli nie,to musisz Mu to dostarczyć.
Nie czułam absolutnie nic,a jestem wieeeelką panikarą.
Zdrętwiało mi pół twarzy i język.
Znieczulenie chirurgiczne jest o wiele mocniejsze niż stomatologiczne-spokojnie.Też rozwalał mi dziąsła i wyjmował,a później zakładał opatrunek.Na drugi dzień na kontrolę.
Przez tydzień piłam przez słomkę i jadłam jogurty.
Ale ja mam problem genetyczny z dużymi korzeniami,rozdzielonymi na dole na 3,a więc...zawsze odwiedzam chirurga.
Nie wiem,co Ci napisał ortodonta,ale ja poszłabym do chirurga stomatologicznego,a jeśli tak jest na skierowaniu,to przyjmie Cię na NFZ.
Powodzenia.super

@morningcoffe
Najedź na "odpowiedź" i wysunie się "edytuj"-kliknij i usuń,co trzeba.
Dziś coś się dzieje z szafą.
Są jakieś problemy techniczne.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:00 przez czarownicaao.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 13:01:55

Dzięki:)
jestem tu początkująca i na razie niczego nie ogarniam.

i znowu ta zrobiłam!ugh.. może to wejdzie pojedynczo...
no nieważne, już nie zaśmiecam, bo to nie na temat.
Życzę wszystkim dobrego dnia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:04 przez morningcoffe.

usuwanie ósemek

19 paź 2016 - 13:14:45

@morningcoffe
Wszystko ok-jest dobrze.
W razie problemów pisz.
Postaram się pomóc.
To nie Twoja wina-od rana coś technicznie dzieje się z szafą.
Też zgłaszałam,bo nie mogłam się zalogować.
U mnie dzieje się dokładnie to samo-dubluje samo posty w wątkach
i ja je usuwam...,jak te ósemki...hahahaha!!!:D:D:D



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 13:20 przez czarownicaao.

usuwanie ósemek

30 gru 2016 - 12:17:20

Mnie niestety czeka wyrywanie ósemek, bo coś zaczyna mnie pobolewać na tyle, tylko jakoś tak czas mija a ja nie byłam jeszcze u dentysty. Nie wiem iść od razu, czy czekać aż będą bolały? Ktos wyrywał ósemki w Rzeszowie? Znacie jakieś ceny? Na Fundusz pewno ładnych parę miesięcy przyjdzie mi czekać...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problemy ze zdrowiem :(