Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usuwanie ósemek

28 paź 2014 - 14:14:25

ja usunelam juz trzy i nie bolalo

usuwalam prywatnie

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 8/5

usuwanie ósemek

17 lis 2015 - 19:52:33

Też musiałam swego czasu usnąć ósemki, bo na dole się psuły a na górze nie było na nie miejsca. Wyrywałam tutaj http://www.luksdent.pl/ bez żadnych przygód :) A cena nie była wysoka :)

usuwanie ósemek

17 lis 2015 - 21:00:10

Do usunięcia ósemek dolnych konieczne jest zdjęcie pantomograficzne, aby zlokalizować ich położenie i w jaki sposób układają się korzenie. Usuwa się po jednym zębie. Na dole musisz być znieczulenia przewodowo, co oznacza że nie będziesz czuła policzka, wargi i gardła czyli połowy twarzy, znieczulenie pędzie trzymało dobre 3-4 godziny, nie możesz w tym czasie nic jeść ponieważ możesz się pogryźć. Dlatego 1 wizyta - 1 ząb. Co do ósemek górnych, zdjęcie nie jest potrzebne, ich usunięcie nie jest tak skomplikowane jak usuwanie ósemek dolnych. Proponuję tygodniowe odstępy, aby zębodół trochę się zagoil, a Ty będziesz miała większą swobodę otwierania buzi :-) Jeśli chodzi o wybór stomatologa, zgłoś się do dobrego chirurga, najlepiej prywatnie.

usuwanie ósemek

17 lis 2015 - 21:17:09

Narkozę odradzam, znieczulenie miejscowe zdecydowanie wystarczy jeśli wybierzesz się do dobrego specjalisty.
Ja miałam ósemki dłutowane, też po leczeniu ortodontycznym, aby zapobiec skrzywieniu zębów.. Chirurg odradził wyrwanie dwóch na raz, ze względu na problemy z jedzeniem i możliwość wystąpienia szczękościsku (mnie to ominęło). Oczywiście potrzebne było zdjęcie żeby zlokalizować położenie ósemek, sam zabieg średnio przyjemny ale bezbolesny, no i szybki (max 3 minuty, jak ktoś ma wprawę). Bałam się strasznie ale było ok;). Byłam prywatnie, koszt niestety spory, ale jak mus to mus;)
Pozdrawiam!

zweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

18 lis 2015 - 18:31:54

JA ZA USUNIECIE JEDENEJ OSEMKI PRYWATNIE ZE ZNIECZULENIEM ZAPLACILAM 400 ZL W KRAKOWIE. DUUZO. TAKZE WYRWANIE 4 OSEMEK TO SPORY WYDATEK. WYRYWANIE NIC NIE BOLI- JEST TYLKO NIEKOMFORTOWE UCZUCIE- BOLI NA DRUGI DZIEN I PRZEZ KOLEJNE 7. W OSMYM DNIU P0 ZABIEGU DOPIERO POCZULAM ULGE I MOGLAM ODSTAWIC APAP. 4 NA RAZ RACZEJ CI NIE WYRWIA.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-18 18:32 przez SKY_FASHION.

usuwanie ósemek

18 lis 2015 - 19:14:03

Ja miałam usuwaną ósemkę i siódemkę , zabieg nic nie bolał bo miałam znieczulenie . Ale po zabiegu było mi ciężko jeść , mówić ;/

usuwanie ósemek

18 lis 2015 - 20:11:30

No ja ostatnio tez usuwalam osemki. Nie wszyscy dentysci sie na to godza. Ja bylam u chirurga. Wyrwal mi poki co dwie ;) zaplacilam 200 zl od zeba. Ogolnie to nic przyjemnego, ale da sie przezyc. Troche kasy szkoda, no ale jak trzeba :)

usuwanie ósemek

18 lis 2015 - 21:22:32

Ja również usowałam ósemki ,normalnie na NFZ kiedyś, i normalny zastrzyk znieczulający jak w przypadku innych z zębów i żadnych problemów nie miałam.Przy wyrywaniu nic nie bolało ani potem ,żadnego prześwietlenia też nie miałam.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

18 lis 2015 - 22:30:10

nie można usunąć wszystkich na raz bo mogła bys sie udławic nie lepiej rwać jedną na miesiąc ? ja miałam dwie rwane chirurgicznie ze szwami bo nie wyszły i korzenie miały pokręcone a dwie dłutowane brzmi to dziwnie ale to naprawdę nie boli taki ból zęba to nic w porównaniu z np. suchym zębodołem który może sie przytrafic po wyrwaniu wtedy to najsilniejsze proszki przeciw bólowe nie pomagają a co do leków to po usunięciu dostajesz recepte na leki przeciw bólowe te mocniejsze i antybiotyk jak jest taka potrzeba

usuwanie ósemek

18 lis 2015 - 22:56:03

Powiem ci z własnego doświadczenia co miałam :) Dolne jak mi usuwali to ortodontka skierowała przed aparatem, specjalnie ściągali do tego chirurga. Pomimo znieczulenia bolało koszmarnie, tydzień opuchlizny, wpychanie na siłę do ust serków typu danio, żeby coś zjeść, i leżenie z okładem z lodu.
Górne usuną mi dentysta gdy zaczeły rosnąć, wyciął je przy użyciu znieczulenia, tym razem skuteczne nic nie bolało :) Byłam już gotowa na kolejne leżenie z okładem, a tu nic, nawet nie napuchłam :)

usuwanie ósemek

19 lis 2015 - 18:22:25

Wszystko zależy gdzie, nie zawsze jest tak drogo. Ja jak miałam mieć usuwane dwie ósemki to ceny były 100-1000 zł Ja usunęłam obie na raz i dzięki Bogu, sam zabieg nie był przyjemny, może to nie był ból, ale czuć było i w pewnym momencie coś mnie podkusiło i otwarłam oczy a wszędzie krew... Po zabiegu 2 albo 3 dni na ketonalu, i głównie spałam, miałam gorączkę. Bądź co bądź do przeżycia. Ale u każdego wygląda to inaczej. Są osoby co rano idą na zabieg a później jak gdyby nic do pracy :) A mam znajomą co tydzień w szpitalu spędziła po zabiegu, ogromny ból i temp ponad 40C
Ale tak jak ktoś wspominał wątpie byś mogła aż 4 na raz zrobić, po zabiegu dość często występuje tzw szczękościsk, jakbyś miała usunięte wszystkie byłby straszny problem z jedzeniem.

Cytat
Leyraa
Powiem ci z własnego doświadczenia co miałam :) Dolne jak mi usuwali to ortodontka skierowała przed aparatem, specjalnie ściągali do tego chirurga. Pomimo znieczulenia bolało koszmarnie, tydzień opuchlizny, wpychanie na siłę do ust serków typu danio, żeby coś zjeść, i leżenie z okładem z lodu.

też miałam usuwane ze względu na aparat, również długo miałam opuchliznę, niczym chomik wyglądałam, a jeść to miesiąc żyłam o gorących kubkach itp, serki zaczęłam jeść dopiero na drugi tydzień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-19 18:25 przez ancyka.

usuwanie ósemek

19 lis 2015 - 20:20:01

uff ja nie musiałam bo mi ładnie rosną

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

19 lis 2015 - 21:36:21

Cytat
ancyka
Wszystko zależy gdzie, nie zawsze jest tak drogo. Ja jak miałam mieć usuwane dwie ósemki to ceny były 100-1000 zł Ja usunęłam obie na raz i dzięki Bogu, sam zabieg nie był przyjemny, może to nie był ból, ale czuć było i w pewnym momencie coś mnie podkusiło i otwarłam oczy a wszędzie krew... Po zabiegu 2 albo 3 dni na ketonalu, i głównie spałam, miałam gorączkę. Bądź co bądź do przeżycia. Ale u każdego wygląda to inaczej. Są osoby co rano idą na zabieg a później jak gdyby nic do pracy :) A mam znajomą co tydzień w szpitalu spędziła po zabiegu, ogromny ból i temp ponad 40C
Ale tak jak ktoś wspominał wątpie byś mogła aż 4 na raz zrobić, po zabiegu dość często występuje tzw szczękościsk, jakbyś miała usunięte wszystkie byłby straszny problem z jedzeniem.

Cytat
Leyraa
Powiem ci z własnego doświadczenia co miałam :) Dolne jak mi usuwali to ortodontka skierowała przed aparatem, specjalnie ściągali do tego chirurga. Pomimo znieczulenia bolało koszmarnie, tydzień opuchlizny, wpychanie na siłę do ust serków typu danio, żeby coś zjeść, i leżenie z okładem z lodu.

też miałam usuwane ze względu na aparat, również długo miałam opuchliznę, niczym chomik wyglądałam, a jeść to miesiąc żyłam o gorących kubkach itp, serki zaczęłam jeść dopiero na drugi tydzień.

gorące kubki ? po usunięciu zęba nie wolno pic i jeść gorącego jedzenia poza tym osuwanie dolnych jest bardziej inwazyjne niż górnych dlatego bardziej bolą i w ogóle tyle z nimi atrakcji ale z doświadczenia powiem ze ból ich to nic w porównaniu z czym innym

usuwanie ósemek

19 lis 2015 - 21:38:32

Cytat
karotka18
gorące kubki ? po usunięciu zęba nie wolno pic i jeść gorącego jedzenia poza tym osuwanie dolnych jest bardziej inwazyjne niż górnych dlatego bardziej bolą i w ogóle tyle z nimi atrakcji ale z doświadczenia powiem ze ból ich to nic w porównaniu z czym innym

To, że nazywają się tak a nie inaczej wcale nie znaczy, że piłam je gorące :D

z czym innym, tzn?

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

usuwanie ósemek

19 lis 2015 - 21:52:21

Cytat
ancyka
Cytat
karotka18
gorące kubki ? po usunięciu zęba nie wolno pic i jeść gorącego jedzenia poza tym osuwanie dolnych jest bardziej inwazyjne niż górnych dlatego bardziej bolą i w ogóle tyle z nimi atrakcji ale z doświadczenia powiem ze ból ich to nic w porównaniu z czym innym

To, że nazywają się tak a nie inaczej wcale nie znaczy, że piłam je gorące :D

z czym innym, tzn?
ból zęba przy skurczach podczas porodu to naprawdę pryszczyk :D a zamiast kubeczkowej chemii by nie rozwalać brzuszka polecam zupy domowe ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Powiększony węzeł chłonny (?)