Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

zakupy internetowe

21 minut temu

Budowa domu

25 minut temu

Projekt wnętrza

59 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:17:46

Ja miałam usuwaną jedną, jeszcze trzy;) Usuwałam na fundusz za darmo i trafiłam na super dentystę, przy wyrywaniu wiadomo znieczulenie, ale później też prawie nic mnie nie bolało, nie spuchło, nie ma co się bać
Cztery na raz raczej nie usuną (przynajmniej dobry dentysta nie powinien się na to zgodzić), zresztą jak będziesz jadła?;> Przez kilka dni dziąsło się goi i nie można jeść tą stroną, najwyżej mogą ci 2 na raz usunąć

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:18:23

Na pewno musisz poszukać dobrego chirurga stomatologa, z doświadczeniem i dobra opinią. Niedawno miałam usuwaną usemke u chirurga, na NFZ, ale musiałam wybrac gabinet gdzie nie było kolejki oczekujących, bo miałam od tego zęba infekcję. Przeleczono go antybiotykiem i poszłam tam- jak wspomniałam- gdzie nie było kolejki. I już więcej nie pójdę do gabinetu, gdzie nie ma kolejki bo bolało w trakcie wyrywania a znieczulenie do kitu.
Poszukaj chirurga zdobra opinią, taki wyrwie usemki sprawnie i bez sensacji.

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:21:05

ja miałam usuwane 2 górne ósemki w odstępie jakiegoś miesiąca czasu. bylam u chirurga na NFZ. miałam o tyle dobrą sytuację, że oba były wyrośnięte i nie tzreba było rozcinać dziąsła. Jak znieczulenie pzrestało działać to pojawił się taki ćmiący ból ale był do wytrzymania i nie brałam nawet żadnych tabletek przeciwbólowych. Tak do 3 dni po wyrwaniu jeszcze odczuwałam lekki ból i jadłam ostrożnie żeby nic się tam nie dostało :)

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:23:20

no ze skierowaniem do poradni chirurgicznej.. najlepiej poczytaj jakies opinie i wybierz njalepsza na nfz. mi dentystka ktora dawala mi skierowanie dala mi tez numery i adresy do kilku i wszedzie podzwonilam..tylko wszedzie sa straaszne kolejki wiec trzeba troche poczekac. ja usuwalam na kase chorych i ogólnie samo wyrywanie z abardzo nie bolao dopiero gojenie wiec od razu trzeba sie zaopatrzyc w silne leki przeciwbólowe hehe ale jak mus to mus

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:30:55

Ja usuwałam prywatnie, nic nie bolało powikłań nie było, okazało się, że te wszystkie straszne historie o bólu i powikłaniach nie były moim udziałem;)

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:43:14

jeśli stomatolog zgodzi się na usunięcie 4 na raz to uciekaj od niego. Absolutnie takich rzeczy nie robi się za jednym zamachem. Max 2 (np lewa równa i dolna) po której stronie chciałabyś potem jeść przez tydzień? siekaczami? i to jeszcze zależy czy po jednej wyrwanej nie będziesz miała masakry. Ósemki takie już są że nie zawsze można przewidzieć jak będzie szła ekstrakcja a większość i tak kończy się dłutowaniem.
Idź do dobrego (z głową na karku) stomatologa-chirurga

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:44:49

ja mam już usunięte wszystkie 4

górna lewa - bez problemu - nic nie bolało potem :)

dolna lewa - zapłaciłam 400 złotych prywatnie, ale jechałam z bólem i nic mnie nie obchodziło, najgorsze było szycie ;) bo trwało długo a ja już miałam dość wszystkiego

dolna prawa - za darmo - zapisałam się na kasę chorych w centrum stomatologii w Poznaniu

górna prawa - tu dopiero miałam przeboje - korzeń był w zatoce i zrobiła mi się dziura pomiędzy zatoką a buzią, na szczęście wszystko się zrosło :)

ogólnie tak - górne to pikuś

dolne - masakra

po dolnych leżałam 3 dni w łóżku na ketonalu i większość czasu spałam :P najgorsze były szwy bo plątały się po buzi i przyklejało się do nich jedzenie, dodatkowo bolało mnie za każdym razem gardło :/

podczas zabiegu nic nie czujesz - nic cię nie boli :)

postaraj się o zwolnienie na 3-4 dni po jak będziesz usuwać dolne - ja nie byłam w stanie nic zrobić

edit/ i usuwaj po 1 zębie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-09 19:46 przez estusia.

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:45:43

nie wiem czy tak jest z każdym, ale ja miałam usuwane na kasę chorych dwie ósemnki naraz i był to zabieg pod narkozą, czułam ból po paru godzinach, miałam spuchniete policzki i założone szwy, które były uciążliwe
na pewno warto usunąć ósemki i nie ma się czego bać, da się znieść

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:46:46

Miałam wyrywana 8 około trzech tygodni temu i większej traumy w życiu nie przeszłam.
Zęba miałam rwanego prywatnie (poszłam z polecenia innych osób i mojej dentystki) i to był mój największy błąd.
Samo usuwanie trwało prawie 2 godziny potem szycie dziąsła bez znieczulenia bo przestało działać. Miałam 4 szwy.
Na drugi dzień dostałam gorączki 39 i tak mnie trzymało cały tydzień.
Nie mogłam ani jeść ani pić.
I za ta moja krzywdę zapłaciłam 500 zł.
5 dni temu miałam znieczulenie robione u dentystki pod zabieg kosmetyczny i jak usiadlam na fotel to ze stesu popłakałam sie i telepałam z nerwow, tak mnie pani chirurg skrzywdziła wyrywajac zeba.

zweryfikowana
Posty: 749
Ostrzeżenia: 3/5

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:49:28

ja miałam usuwanie wszystkich ósemek- ale musiałam usuwać pojedynczo- jak za ostatnim razem namówiłam Panią na usunięcie obu to dostałam szczękościsku. Jakbyś chciała coś wiedzieć więcej to pisz na prive ;)

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:57:45

miałam usuwane 2 chirurgicznie i też odstępy między ich usunięciem to były 2 tyg. więc raczej nikt ci nie wyrwie 4 naraz . Jeśli to są urośnięte zęby to zwykły dentysta powinien podołać wyzwaniu :)

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 20:00:57

Za narkoze sporo zapłacisz.
Ps. mi wlasnie rosna dwie gorne ósemki

usuwanie ósemek

15 lis 2013 - 13:06:32

ja wyrywałam dwie dolne i powiem tak: to jak przejdziesz zabieg i jak się potem będziesz czuła zależy głównie od tego jak ząb jest położony i czy jest wyrośnięty całkowicie. Ja jedną ósemkę miałam rosnącą prosto i prawie całą wyrośniętą. Zabieg był bardzo prosty, dosłownie sekunda i już było po zębie. Żadnego opuchnięcia, żadnych komplikacji itp. Natomiast druga ósemka wyrosła tylko odrobinę ponad dziąsło i była położona ukośnie. Dodatkowo przy zębie zrobił się stan zapalny a mimo to chirurg zdecydował się ją wyrwać. Samo wyrwanie nie bolało, ale konieczne były aż dwa znieczulenia, ząb był rozwiercany a potem dziąsło zszyte. Ból pojawił się już w drodze do domu, więc musiałam jechać na pogotowie stomatologiczne, po antybiotyk bo chirurg mi nie zapisał, a po wyrwaniu stan zapalny rozprzestrzenił się na sąsiednie zęby. Opuchnięta byłam strasznie przez ponad tydzień.

usuwanie ósemek

01 mar 2014 - 18:20:24

ja mam ściśnięte zęby i ich usunięcie nie należy do najprostszych więc byłam na takim zabiegu w dental Services, bo zależało mi na tym, żeby dentysta wiedział co robi. Na szczęście nie było potem żadnych komplikacji.

usuwanie ósemek

01 mar 2014 - 18:26:39

ja robiłam na nfz 2 , ale nie zrobią Ci wszystkich naraz! Umrzesz z bólu, ja z jedną przez tydzień nie bylam w stanie funkcjonować, byłam spuchnięta, jadłam same kleiki i umierałam z bólu :( na ketanolu leciałam..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

differin