Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:13:09

Cześć dziewczyny :)
Od ortodonty dostałam skierowanie na ekstrakcje wszystkich ósemek, dwóch na dole i dwóch na górze, nosiłam kiedyś aparat i usunięcie jest konieczne aby zęby się nie krzywiły, i teraz moje pytanie do was :) Nie wiem w ogóle gdzie z tym skierowaniem mam iść i co zrobić, chciałabym usunąć cztery na raz pod narkozą ale nie wiem czy tak się da.
i dodam że boję się panicznie :(

a jak wasze "wrażenia" po usunięciu zębów mądrości? Bardzo bolało, długo się goiło?

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:15:17

no jak gdzie iść do poradni stomatologicznej

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:16:30

hm z tym skierowaniem do dentysty? dala Ci pewnie dlatego, zebys na kase chorych wyrwała
ale osobiscie wolalabym isc prywatnie wyrwac ósemki !!

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:16:57

Hej, ja miałam usuwane w najgorszy sposób, bo poprzez dłutowanie (wszystkie 4) i wiesz co Ci powiem ? - nie ma się czego bać, ze znieczuleniem nic a nic nie boli :)
W razie pytań dawaj na priv :)

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:18:03

hmm prywatnie to by mnie to za dużo wyniosło :(

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:19:51

150 zł prywatnie;)

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:21:27

Ja mialam tylko jedną osemkę, usuwaną przed dłutowanie. Samo usuwanie wogole nie bolało, ale przez tydzien bylam opuchnięta , nie moglam jeść i buzi otwierać ( tylko troszeczkę , dlatego ciezko mi bylo jedzenie wkładać do buzi) ale po tygodniu opuchlizna zeszla, moglam jesc , lekki siniak pozostal. Ogolnie nie ma sie czego bać, ale moim zdaniem nie usuna ci wsyztskich naraz , max 2 za jedym razem a i to nie wiem. Mi orotdontka poleciła dobrego chirurga, prywatnie zaplaciłam 130 zł za jej usunięcie.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:21:33

no ja np prywatnie w Warszawie placiłam 350 za zęba (dłutowanie) i nie żałuję ani złotówki. I trafiłam na super chirurga, polecam go z czystym sumieniem.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:22:59

moja siostra miała wyrywaną jedną ósemkę ze znieczuleniem, ale okazało się, że znieczulenie nic nie dało. Podobno bolało jak cholera. goiło jej się ponad tydzień i miała niewielkiego siniaka na policzku w tym miejscu, gdzie był wyrwany ząb.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:24:49

Witam:)
Ja byłam u chirurga stomatologicznego na NFZ. Dostałam znieczulenie. Zero jakichkolwiek powikłań. Nie każdy dentysta usuwa ósemki.
Pozdrawiam :)

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:26:13

350 za jednego?

to za cztery zęby to bym majątek zapłaciła :P

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:27:29

Miałam usuwane wszystkie ósemki w dłuższych odstępach czasu w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Wawie na ul. Nowy Zjazd. Bezpłatnie można tam usunąć ząb na NFZ do ok. 7 osoby w długiej kolejce. Usuwane miałam z jednym znieczuleniem miejscowym na jedną ósemkę, i powiem ci, że wszystko zależy od zdjęcia radiologicznego ósemki, jeżeli ósemka ma korzeń, który nie rośnie w bok, to jest to kwestia kilku minut, i lekarz wyciąga ci ją obcęgami, natomiast gdy są komplikacje, to trwa to długo i nie obędzie się bez nacinania, więc najlepiej wyrywać u doświadczonego chirurga stomatologicznego. Oczywiście nie zostaną żadne ślady po zdjęciu szwów po tygodniu :-) Po zabiegu dobrze jest zaopatrzyć się w silne środki przeciwbólowe, także jeden dzień jest wyjęty z życiorysu :-)

I najlepiej być po miesiączce, ponieważ w czasie miesiączki jest się bardziej wrażliwą na ból.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-20 01:12 przez Agg7.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:35:22

Koleżanka powyżej ma rację.
Sama miałam wyrywaną dolną ósemkę, która rosła w bok i nie dało rady normalnie wyrwać, trzeba było wiercić w kości. Sam zabieg pikuś, gorszy jest ból po: przez kilka dni brałam środki przeciwbólowe, a i one pierwszego dnia nie całkiem pomogły.

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:09:17

nie można usunąć 4 na raz poniewaz nie miałabys jak jesć! najpierw dwa(góra doł jedna strona) a potem tez 2 zęby druga strona. ja tez miałam usuwane po tym jak zdjełam aparat. i trzeba odczekac min 2 tyg. tak mi mówił mój lekarz byłam na NFZ u chirurga -trzeba miec zdjecie rentgenowskie(panorame) płaciłam za znieczulenie bodajze 20 zł

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:17:13

ja prywatnie płace 80zł
Ja miałam trzonowca wyrywanego i dostałam 3 znieczulenia i nic mi nie pomogły.
ale to dlatego,że miałam jakieś torbiel pod zebem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co mam zrobić pomocy