Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

19 minut temu

sprawdzony stomatolog

23 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:13:09

Cześć dziewczyny :)
Od ortodonty dostałam skierowanie na ekstrakcje wszystkich ósemek, dwóch na dole i dwóch na górze, nosiłam kiedyś aparat i usunięcie jest konieczne aby zęby się nie krzywiły, i teraz moje pytanie do was :) Nie wiem w ogóle gdzie z tym skierowaniem mam iść i co zrobić, chciałabym usunąć cztery na raz pod narkozą ale nie wiem czy tak się da.
i dodam że boję się panicznie :(

a jak wasze "wrażenia" po usunięciu zębów mądrości? Bardzo bolało, długo się goiło?

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:15:17

no jak gdzie iść do poradni stomatologicznej

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:16:30

hm z tym skierowaniem do dentysty? dala Ci pewnie dlatego, zebys na kase chorych wyrwała
ale osobiscie wolalabym isc prywatnie wyrwac ósemki !!

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:16:57

Hej, ja miałam usuwane w najgorszy sposób, bo poprzez dłutowanie (wszystkie 4) i wiesz co Ci powiem ? - nie ma się czego bać, ze znieczuleniem nic a nic nie boli :)
W razie pytań dawaj na priv :)

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:18:03

hmm prywatnie to by mnie to za dużo wyniosło :(

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:19:51

150 zł prywatnie;)

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:21:27

Ja mialam tylko jedną osemkę, usuwaną przed dłutowanie. Samo usuwanie wogole nie bolało, ale przez tydzien bylam opuchnięta , nie moglam jeść i buzi otwierać ( tylko troszeczkę , dlatego ciezko mi bylo jedzenie wkładać do buzi) ale po tygodniu opuchlizna zeszla, moglam jesc , lekki siniak pozostal. Ogolnie nie ma sie czego bać, ale moim zdaniem nie usuna ci wsyztskich naraz , max 2 za jedym razem a i to nie wiem. Mi orotdontka poleciła dobrego chirurga, prywatnie zaplaciłam 130 zł za jej usunięcie.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:21:33

no ja np prywatnie w Warszawie placiłam 350 za zęba (dłutowanie) i nie żałuję ani złotówki. I trafiłam na super chirurga, polecam go z czystym sumieniem.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:22:59

moja siostra miała wyrywaną jedną ósemkę ze znieczuleniem, ale okazało się, że znieczulenie nic nie dało. Podobno bolało jak cholera. goiło jej się ponad tydzień i miała niewielkiego siniaka na policzku w tym miejscu, gdzie był wyrwany ząb.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:24:49

Witam:)
Ja byłam u chirurga stomatologicznego na NFZ. Dostałam znieczulenie. Zero jakichkolwiek powikłań. Nie każdy dentysta usuwa ósemki.
Pozdrawiam :)

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:26:13

350 za jednego?

to za cztery zęby to bym majątek zapłaciła :P

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:27:29

Miałam usuwane wszystkie ósemki w dłuższych odstępach czasu w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Wawie na ul. Nowy Zjazd. Bezpłatnie można tam usunąć ząb na NFZ do ok. 7 osoby w długiej kolejce. Usuwane miałam z jednym znieczuleniem miejscowym na jedną ósemkę, i powiem ci, że wszystko zależy od zdjęcia radiologicznego ósemki, jeżeli ósemka ma korzeń, który nie rośnie w bok, to jest to kwestia kilku minut, i lekarz wyciąga ci ją obcęgami, natomiast gdy są komplikacje, to trwa to długo i nie obędzie się bez nacinania, więc najlepiej wyrywać u doświadczonego chirurga stomatologicznego. Oczywiście nie zostaną żadne ślady po zdjęciu szwów po tygodniu :-) Po zabiegu dobrze jest zaopatrzyć się w silne środki przeciwbólowe, także jeden dzień jest wyjęty z życiorysu :-)

I najlepiej być po miesiączce, ponieważ w czasie miesiączki jest się bardziej wrażliwą na ból.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-20 01:12 przez Agg7.

usuwanie ósemek

06 lis 2013 - 21:35:22

Koleżanka powyżej ma rację.
Sama miałam wyrywaną dolną ósemkę, która rosła w bok i nie dało rady normalnie wyrwać, trzeba było wiercić w kości. Sam zabieg pikuś, gorszy jest ból po: przez kilka dni brałam środki przeciwbólowe, a i one pierwszego dnia nie całkiem pomogły.

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:09:17

nie można usunąć 4 na raz poniewaz nie miałabys jak jesć! najpierw dwa(góra doł jedna strona) a potem tez 2 zęby druga strona. ja tez miałam usuwane po tym jak zdjełam aparat. i trzeba odczekac min 2 tyg. tak mi mówił mój lekarz byłam na NFZ u chirurga -trzeba miec zdjecie rentgenowskie(panorame) płaciłam za znieczulenie bodajze 20 zł

usuwanie ósemek

09 lis 2013 - 19:17:13

ja prywatnie płace 80zł
Ja miałam trzonowca wyrywanego i dostałam 3 znieczulenia i nic mi nie pomogły.
ale to dlatego,że miałam jakieś torbiel pod zebem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co mam zrobić pomocy