Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

chora mama

06 lis 2013 - 10:04:21

Co ja mam z nią zrobić??
Sprawa wyglada tak:
Od ok. 2 tyg moja mama bardzo zaniedbała dom,idzie np do pracy wraca i nic nie zrobi tylko idzie spać...miała teraz 4 dni urlopu,mówiłam jej posprzątaj swój pokój,nie zrobiła tego a ma mega brudno,milion zapasów jedzenia(moja mama kupuje np 10 majonezów jak sa w promocji, makaronów,słodyczy itp np 10 opakowań herbatników bo mówi:BYŁY TANIE) nie da się tam przejsc w tym pokoju bo pełno worków z zakupami,ciuchów,manela) Moja siostra miała w niedz urodziny i mówi do mamy ze chce prezent: POSPRZĄTANY POKÓJ. W ogóle się nie przejęła tym(nie tknęła palcem) Wczoraj poszła spać o 18 i wstała dzis o 9.
Jak jej zwracam uwagę to odbija piłeczkę: popatrz na siebie(ja też mam jakieś tam wady fakt)
Każe mi zadzwonić po szambo(nie mamy kanalizacji)a ja na to dlaczego ona tego nie zrobi(zawsze ja dzwonie) a ona:
BO JA SIĘ BOJE TELEFONÓW,TY JESTEŚ BARDZIEJ OBYTA
Tak się z nią pokłóciłam o to że powiedziała mi ze wychodzi i ma nadzieje ze jak wróci to nie bedzie mnie w domu ze ja gnębię ze mam jej dać spokój itp
Maskara ;((((((



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-06 17:49 przez tyska0306.

chora mama

06 lis 2013 - 10:10:10

Może ma depresję?

chora mama

06 lis 2013 - 10:12:41

tez wydaje mi sie ze to depresja, jak dlugo to juz trwa? powinna isc do psychologa bo samej trudno jej bedzie z tego wyjsc.

chora mama

06 lis 2013 - 10:18:02

do niej nic nie dociera,nie licza sie moje słowa,nie widzi problemu to ja wszystkiego winna jestem
mówi ze mam 20 lat a niczym sie nie zajme ze ona ma o wszystko dba
nie wezme ja za fraki i nie zaprowadze do psychologa://

chora mama

06 lis 2013 - 10:22:03

ty zawsze sprzatasz pokoj itd daj jej spokoj moze chandre ma jesienna nie baw sie tez w lekarza,chce odpoczac,odespac,odlaczyc sie ze tak powiem,daj jej czas jak sie nie zmieni wtedy pogadaj i moze zaproponuj wspolna wizyte zeby sie nie przestraszyla u lekarza czy psychologa

chora mama

06 lis 2013 - 10:22:27

Tez uwazam ze to deepresja.

chora mama

06 lis 2013 - 10:29:34

Może to rzeczywiście depresja, zaproponuj, że np. pomożesz jej posprzątać pokój itd. :)

zweryfikowana
Posty: 665
Ostrzeżenia: 3/5

chora mama

06 lis 2013 - 10:32:36

Fakt, dziwne zachowanie, no ale może jej nie rozkazuj tylko z siostrą zaproponujcie że pomożecie jej sprzątać?

chora mama

06 lis 2013 - 10:35:08

A może Twojej mamie znudziło się sprzątanie po Was?

chora mama

06 lis 2013 - 10:35:09

Kto zawsze sprząta cały dom, kto się zajmuje wszystkim? Ile mama pracuje...

Nie prowadziłabym mamy do psychologa tylko dlatego, że od dwóch tygodni nie ma ochoty na sprzątanie, a podczas czterodniowego weekendu chciała odpoczywać i ani myślała o robieniu czegokolwiek innego. Może mama zmęczyła się ciągłymi pracami i swoim zachowaniem usiłuje wam pokazać, że ma tego dość i ona jako osoba pracująca (jak domniemam utrzymująca dom) od teraz będzie miała dużo mniej obowiązków.


Uwielbiam te wasze diagnozy przez internet serce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-06 10:48 przez jefrozka.

chora mama

06 lis 2013 - 10:41:27

no bez przesady, na pewno ma gorsze dni. Przez wiele lat się tobą zajmowała, utrzymywała Cię, a i sprzątała po tobie. Naprawdę tak ciężko Ci jej pomóc ? Wykonać jeden telefon i posprzątać w domu ?

chora mama

06 lis 2013 - 10:44:18

to na pewno depresja,potrzebny lekarz,ale jak ty ją namówisz...?

chora mama

06 lis 2013 - 10:44:48

wtf? po co nam piszesz co ona jadla. Jadla to co chciala, w sumie tez chyba wkurzałoby mnie jakby mi dzieciarnia rozkazywała.

chora mama

06 lis 2013 - 10:44:49

mnie to również wygląda na depresję al i na zbieractwo , a zbieractwo to podłoże innej choroby psychicznej np depresji , czy urazów psychicznych przeżytych w przeszłości np rozwód czy śmierć bliskiej osoby ale też miażdżyca tak wpływa , wiem bo u mojej mamy zaczęło się od cukrzycy potem , miażdżyca no i do tego trudny rozwód , i pojawiło się zbieractwo . chory nigdy się nie przyznaje i nie dopuszcza do świadomości że jest źle i jego system obronny to atakowanie wszystkich innych , bo nie dopuszcza do siebie takiej myśli że to z nim jest coś nie tak . myślę że powinnaś udać się np do opieki społecznej lub ośrodek pomocy rodzinie i tam zazwyczaj mają różne porady psychologa i prawnika , powinnaś dowiedzieć się czy można mamę w jakiś sposób zmusić do terapii i leczenia farmakologicznego , w ostateczności ty i siostra będziecie musiały wystąpić do sądu o przymusowe leczenie mamy . ale również powinnyście ustalić jeden front i porozmawiać z mamą o jej sytuacji , żeby była w miarę świadoma że to nie cały świat jest zły i wy tylko że ona wpadła w pułapkę jaką jest choroba i to nie jest jej wina . powodzenia i wytrwałości !!!!!

chora mama

06 lis 2013 - 10:47:44

Żeby córka matce kazała sprzątać ? Może ma chwile słabości , zamaist ją zrozumieć , to ją wpędzasz rakiem zrozumienia w depresje . Jej objawy nie są normalne . Ja bym zagryzła zęby i sama posprzątała , a potem łagodnie mówiła gdyby stan się nawracał ,że tak nie można dalej . Podejrzewam ,zę nie umiesz mówić bez pretensji w głosie , więc z mamą nie nawiażesz nici porozumienia i nie namówisz ją na pójscie do specjalisty .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Alergia a kot w mieszkaniu