Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 12:58:16

Witam, mam pytanie odnośnie soczewek kontaktowych. Czy ktoś może mi polecić dobre soczewki, które korygują wzrok, jeśli są dostępne bez recepty? Oczywiście wiem, że powinnam iść z tym do okulisty, ale wizytę mam dopiero za dwa miesiące, a muszę coś zrobić z oczami, ponieważ są tak przemęczone, że nie mogę normalnie funkcjonować. Mam popękane żyłki, przez to nie mogę nawet normalnie przeczytać tego co piszę. Z góry dziękuję za pomoc. :)

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:05:11

a moc i dioprie wezmiesz na oko?;p

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:07:51

Polecam wizytę prywatną. Dopiero na takiej doczekałam się dokładnego badania i dopasowania soczewek. Wcześniej... nawet szkoda gadać.

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:08:50

Musisz mieć receptę z mocą soczewek, a później możesz kupić soczewki.
Masz wizytę za 2 miesiące? To idź prywatnie będziesz miała wizytę nawet w tym samym dniu.
Przecież okulista określa jakie musisz mieć soczewki, jaka moc, krzywizna, itp. A kupić sobie możesz gdzie chcesz.

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:10:48

a może jakieś krople nawilżające, na zmęczone oczy.. przed wizytą u okulisty nie kupuj soczewek, źle dobrane mogą pogorszyć Twój wzrok.

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:18:30

po za tym jak masz przemęczone i czerwone , to nie wiadomo czy soczewki tylko ich bardziej nie podrażnią .. w salonach optycznych zazwyczaj w cenie wizyty u specjalnisty, soczewki są gratis.. dostajesz misięczne, plyn, i jednodniowe , tylko sie wczesniej popytaj gdzie dostaniesz taki zestaw ..

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:22:33

ja uzywam air optix aqua i sa bez recepty w wkiekszosci salonów okulistycznych, ja uwazam ze sa swietne ale jezeli nigdy wczesniej nie nosilas soczewek to idz do okulisty zeby Ci dobral bo inaczej jest z moca okularow a inaczej z soczewek, soczewki sa zawsze o 0,25 albo 0,50 driopri slabsze bo sa blizej oka dlatego musi to ustalic Twoj okulista bo mozesz sobie tylko uszkodzic wzrok!

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:22:42

taa dobieraj sobie soczewki na własną rękę, gratulacje

przecież są różne średnice i krzywizny, nie mówiąc o tym, że często ma sie inną moc w okularach i w soczewkach..

w większych salonach typu Fielmann masz badanie i dobieranie soczewek za darmo jak kupujesz je u nich, najprostrze rozwiązanie ;]

zweryfikowana
Posty: 824
Ostrzeżenia: 1/5

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:32:53

Kochana- soczewek nie kupisz ot tak sobie, musisz znac moc, krzywiznę oka... jesli juz to będziesz wiedziała, wtedy mozesz kupowac gdzie chcesz, nie musisz miec recepty na soczewki. Ja przez długi czas kupowałam na szkla.com, ale od niedawna kupuje u okulisty w moim mieście, bo ma ceny lepsze...

soczewki kontaktowe

04 lis 2013 - 13:34:45

Krople używam regularnie, ale mało co pomagają.. nie wiem jakim cudem ale postaram sobie załatwić prywatna wizytę o ile mnie będzie stać. Dziękuję wszystkim za pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 13:35 przez DiamondWings.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chirurg stomatologiczny - Warszawa