Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:06:46

Dziewczyny mam (głupie) pytanie: czy trądzik swędzi??
Dosłownie w ciągu 2dni wysypało mi całą twarz (głównie okolice ust,żuchwa,czoło) i dekolt!Są to drobne krostki czerwone albo takie z białymi łebkami, dosyć swędzące.Nie ma w nich ropy ale jak próbuję je wyciskać to "okolica" robi się czerwona. Stąd moje pytanie czy to możliwe żeby trądzik się tak szybko rozprzestrzeniał czy jest to raczej coś od alergii i jakiegoś uczulenia?? Wiem,że bez testów ani rusz ale jeśli to może być alergia np.pokarmowa to zjadłam w ostatnich 2óch tyg.bardzo dużo jajek i makaronów..a czytałam,że jajka zaraz po kurzu są najczęstszym alergenem.Czy któraś z Was miała coś podobnego??

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:13:46

Może być alergia pokarmowa.Mój synek ma takie twarde krostki na rękach.Ma alergie na białko.Jego alergolog powiedziała,że to samo z niknie z wiekiem.Dobrze,że nie ma tego na buzi,bo tam często tez sie te krostki pojawiaja.

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:20:06

Ja mam 25lat!:( To na alergie już trochę za późno, trądziku w tym wieku już też raczej mieć nie powinnam ale..coś mnie "zaatakowało":|
Ręce i cała reszta ciała czysta.Jeszcze biorę pod uwagę zmianę komstyku do pielęgnacji ciała i właśnie dekoltu.

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:20:58

Podobnie wyglądają potowki liszaje...
Idz do dermatologa najlepiej

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:35:21

Na alergię nigdy nie jest za pozno. Mój ojciec cale zycie nie był uczulony, a teraz w wieku 50lat ma alergie na pylki.

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:39:45

Cytat
t0s14
Na alergię nigdy nie jest za pozno. Mój ojciec cale zycie nie był uczulony, a teraz w wieku 50lat ma alergie na pylki.

A czy ma jakieś skórne objawy??

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 10:59:42

Mój ojciec w wieku 55 lat dostał alergii na pyłki.W każdym wieku mozna dostac alergii.A jajka bardzo uczulają musiałas ich zjesc bardzo dużo.Na kosmetyk to raczej nie uczulenie,bo inne miałabys objawy.

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 11:08:40

Cytat
white_roses_88
Cytat
t0s14
Na alergię nigdy nie jest za pozno. Mój ojciec cale zycie nie był uczulony, a teraz w wieku 50lat ma alergie na pylki.

A czy ma jakieś skórne objawy??

Dokładnie, ja w wiek 15 lat dostałam uczulenia na pyłki , a w wieku 21 lat dostałam dodatkowo alergii skórnej . pf

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 11:16:06

nasmaruj CLOTRIMAZOLEM ja miałam ostatnio ostry wysyp, na pewno to nie były pryszcze bo miałam całą brodę czerwoną... smarowałam pare dni i mi zeszło, nie wiem co to było ;p
no ale i tak jak masz możliwość to idź chociażby do rodzinnego lekarza, pośle cię gdzieś dalej

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 16:05:41

Cytat
aiden4
Mój ojciec w wieku 55 lat dostał alergii na pyłki.W każdym wieku mozna dostac alergii.A jajka bardzo uczulają musiałas ich zjesc bardzo dużo.Na kosmetyk to raczej nie uczulenie,bo inne miałabys objawy.

Zjadłam baardzo dużo! Chyba z 15 w ciągu ostatniego tygodnia! Do tego dużo makaronów w różnych postaciach!;/
Ktoś wcześniej napisał,że to mogą być potówki..jak tak sobie myślę to ma to jakiś sens..pracuję jako masażystka a w gabinecie jest dosyć ciepło i wilgotno!
Bardzo długo byłam pod stałą opieką dermatologiczną, od pół roku nic się nie działo aż tu nagle..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-19 16:07 przez white_roses_88.

alergia i uczulenie czy trądzik??

19 paź 2013 - 16:10:10

Cytat
white_roses_88
czy jest to raczej coś od alergii i jakiegoś uczulenia??

alergia i uczulenie to to samo...

nie, trądzik nie swędzi.
Cytat
zambezi
nasmaruj CLOTRIMAZOLEM

zambezi, błagam, tylko nie Ty... maść/krem na grzybice na uczulenie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-19 16:12 przez corkachaosu.

alergia i uczulenie czy trądzik??

29 paź 2013 - 23:01:15

Jestem masażystką, dość często poci mi się twarz a poza tym pracuję w małym pomieszczeniu w którym jest chyba więcej wilgotności niż tlenu (po godzinie pracy w osuszaczu powietrza mam 2 szklanki wody!!!)
czy to może mieć związek z tym co mi się robi na buzi???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 23:03 przez white_roses_88.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Leczenie kanałowe Łódź-tanio!!!