Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:34:47

Cześć. Chciałam się poradzić. Chodzi o mojego ojca. Od pewnego czasu zauwazyłam zmiany w jego zachowani. Ma spowolnione ruchy, często mówi kilka razy to samo i wydaje mu się, że nie mowił tego wcześniej. Zaczął rownież nazywać rzeczy innymi nazwami np. zamiast chałka to chałwa. Miesiac temu byliśmy na pewnej rodzinnej uroczystości, a dziś musiał sobie naprawde długo przypominać co to było i u kogo. Poza tym stał się obojętny, nic mu się nie chce. Najchetniej siedziałby w fotelu i nic nie robił, kiedyś tryskał energia na prawo i lewo. Martwie się ponieważ moja babcia zmarła na raka mozgu i jej zachowanie było podobne. Czy ktoś z waszej rodziny lub znajomych chorował na raka i miał podobne objawy. Jeszcze jedno jakie nalezy wykonać badania i do jakiego lekarza się udac?

zweryfikowana
Posty: 791
Ostrzeżenia: 1/5

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:37:47

Ja niestety nie mam pojęcia więc nie pomoge :(
Na początku to weż go do lekarza rodzinnego , jak najszybciej!
Lekarz na pewno da skierowanie na badania , on będzie wiedział co zrobić.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:38:22

To się nazywa po prostu starzenie się . nie ma to jak samemu bawić się w lekarza . Jaki problem namówić tate na badania kontrolne ? I bynajmniej nie do końca takie objawy ma rak mózgu . Zwłaszcza rak...

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:40:09

To może być równie dobrze tak zwana starcza skleroza. Moim zdaniem najlepiej iść do lekarza rodzinnego on powinien podpowiedzieć co dalej.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:42:12

Cytat
kamyk26
To się nazywa po prostu starzenie się . nie ma to jak samemu bawić się w lekarza . Jaki problem namówić tate na badania kontrolne ? I bynajmniej nie do końca takie objawy ma rak mózgu . Zwłaszcza rak...
Badania kontrolne to ma co trzy miesiace poniewaz choruje na serce. Starzenie sie...może i tak, ale ma dopiero 50 lat,a zachowanie jak 70, 80 latek. Moja babcia tez regularnie się badała, początkowo padła diagnoza, że rak płuc, po pół roku okazało się, ze to przerzut, a ognisko jest w mozgu.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:45:31

Bezwzględnie musi udać się do lekarza. 50 lat to nie wiek na takie zachowania, musi być jakaś przyczyna.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:47:06

Myślę że neurolog na początek będzie dobrym wyjściem. Trzeba zrobić coś jak najszybciej bo jeśli to coś poważnego to może trwale uszkodzić jego mózg

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:48:12

Jak najszybciej do lekarza!
Najpierw do rodzinnego potem do neurologa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 12:48 przez Delicado93.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:48:25

Trzeba tak od razu wyrokować, że rak i to mózgu??? Idźcie do lekarza i niech zrobi badania, w ośrodkach onkologicznych niektóre można robić za darmo.
Tata musi zrobić badanie dna oka i EEG, jeśli coś zaniepokoi lekarzy to tomografię lub/i rezonans.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 12:50 przez Zuosnica.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:48:27

może to jakiś zespół otępienny a nie zaraz guz. Czy skarży się na bóle głowy? Zalecam wizyte u neurologa.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:50:57

może zzaczyna się choroba aizhaimer cz jak to się pisze ,niekoniecznie od razu rak mózgu ,odnisnie tematu ,mój bratanek lat 8 syna brat amojego ,stwierdzili ,guza mózgu ,i to w takim miejscu ze ,ciezka operacja ryzxykowna ,odwlekają jak mogą masakra i nieszczęście ,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 12:52 przez brunetka71.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:51:22

Cytat
Zuosnica
Trzeba tak od razu wyrokować, że rak i to mózgu??? Idźcie do lekarza i niech zrobi badania, w ośrodkach onkologicznych niektóre można robić za darmo.
Nie wyrokuje tylko pytam, raz juz to przezyłąm i drugi raz nie chce dlatego jak najszybciej chce sie dowiedzieć jaki lekarz i czy to możliwe, a pieniadze nie graja rolu tutaj akurat. Jeśli badania to tylko prywatnie.
Cytat
brunetka71
może zzaczyna się choroba aizhaimer cz jak to się pisze ,niekoniecznie od razu rak mózgu ,odnisnie tematu ,mój bratanek lat 8 syna brat amojego ,stwierdzili ,guza mózgu ,i to w takim miejscu ze ,ciezka operacja ryzxykowna ,odwlekają jak mogą masakra i nieszczęście ,
To straszne :( Oby wszystko sie udało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 12:54 przez anq104.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:54:04

Ta rak mózgu, zostałaś szafowym lekarzem?

Mój ojciec ma już prawie 60lat a też przekręca słowa,często jest zmęczony,bo ma ciężką pracę lub przekręca słowa- to się nazywa starzenie.

A jeżeli nie masz pewności to zalecam neurologa.

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:54:37

Cytat
anq104
Cytat
Zuosnica
Trzeba tak od razu wyrokować, że rak i to mózgu??? Idźcie do lekarza i niech zrobi badania, w ośrodkach onkologicznych niektóre można robić za darmo.
Nie wyrokuje tylko pytam, raz juz to przezyłąm i drugi raz nie chce dlatego jak najszybciej chce sie dowiedzieć jaki lekarz i czy to możliwe, a pieniadze nie graja rolu tutaj akurat. Jeśli badania to tylko prywatnie.
a dlaczego tylko prywatnie?nie wszystki ebadania ,da się prywatnie zrobić ,jeśli chodzi o rak a,ja się lecze na onkologii ,i takie badania wykonują na codzien normalnie i nikogo nie traktują lekcewaząco

Rak mózgu?

01 paź 2013 - 12:56:32

Cytat
anq104
Cytat
Zuosnica
Trzeba tak od razu wyrokować, że rak i to mózgu??? Idźcie do lekarza i niech zrobi badania, w ośrodkach onkologicznych niektóre można robić za darmo.
Nie wyrokuje tylko pytam, raz juz to przezyłąm i drugi raz nie chce dlatego jak najszybciej chce sie dowiedzieć jaki lekarz i czy to możliwe, a pieniadze nie graja rolu tutaj akurat. Jeśli badania to tylko prywatnie.
Ale w takich ośrodkach pracują specjaliści, nie bójcie się ich. Napiszę jeszcze raz, bo tam dopisałam ale mogłaś nie zauważyć, na początek badanie dna oka i EEG, od wyniku tych badań zależy czy trzeba będzie robić rezonans magnetyczny i tomografię. Swoją drogą Twój tata jest w wieku, kiedy powinien robić raz na jakiś czas badania prostaty, markery PSA które pozwolą szybko wykluczyć chorobę. Czy babcia, która zmarła, była mamą Twojego taty?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Siniak co robić?