Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odbijanie po każdym posiłku

01 paź 2013 - 11:59:11

Od kilku dni po zjedzeniu słodkiego bądź wypiciu mleka czułam sam kwas w ustach. Wczoraj również ale cały dzień i dziś też odbija mi się. Nie ważne czy zjem coś czy nie, czy napije sie wody czy herbaty wciaż mi się odbija takim pustym powietrzem. . Wczoraj również pobolewał mnie brzuch na dole tak jak przed okresem (a jestem 3 dni po).
Może któraś z was tak miała?

Odbijanie po każdym posiłku

01 paź 2013 - 12:01:21

może masz zgagę?

Odbijanie po każdym posiłku

01 paź 2013 - 12:02:18

to się nazywa zgaga, widocznie coś zjadłaś albo tak już będziesz miała;/

Odbijanie po każdym posiłku

01 paź 2013 - 12:05:55

Chyba to zgaga. Często to się pojawia w pewnym wieku - moja koleżanka coś takiego zaczeła mieć na początku studiów i niestety od 5 lat się z tym zmaga. To znaczy ma na to jakieś leki ale kluczowa jest dieta. Jak na prawdę się jej pilnuje to problem praktycznie znika, ale wystarczy że zje kawałek czekolady i już odbijanie wraca. U ciebie może to jakieś przejściowe, musisz udać się do lekarza koniecznie

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

Odbijanie po każdym posiłku

01 paź 2013 - 12:12:52

kup ortanol max jest najlepszy

Odbijanie po każdym posiłku

01 paź 2013 - 12:13:34

kurcze myślałam ze samo przejdzie:(

Odbijanie po każdym posiłku

02 paź 2013 - 06:58:31

A jak Ci ta dolegliwość "sama nie przejdzie" do pójdź do lekarza bo błahe, z pozoru, odbijanie może mieć przyczynę w bardzo poważnych dolegliwościach.

Odbijanie po każdym posiłku

02 paź 2013 - 07:31:25

Idź do lekarza bo te bóle to mogą też świadczyć o wrzodach.

Odbijanie po każdym posiłku

15 paź 2013 - 09:42:42

Szanowni Państwo,

u pacjentów skarżących się na dolegliwości związane z układem trawiennym w ramach diagnostyki często wykonuje się badanie endoskopowe. Pozwala ono lekarzowi dokładnie obejrzeć poszczególne organy od wewnątrz. W razie potrzeby można podczas niego także pobrać wycinki do analizy histopatologicznej czy usunąć polipy. Badanie polega na wprowadzeniu do organizmu pacjenta rurki o średnicy zaledwie kilku milimetrów, zakończonej miniaturową kamerą z lampą. To urządzenie przetwarza obraz i przesyła go następnie do monitora. Aby obejrzeć górny odcinek przewodu pokarmowego przeprowadza się gastroskopię, natomiast dolny odcinek bada się podczas kolonoskopii. W szczególności badanie kolonoskopowe może wywoływać u pacjenta dyskomfort lub ból, dlatego obecnie wykonuje się je zwykle w znieczuleniu ogólnym.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

Odbijanie po każdym posiłku

15 paź 2013 - 09:54:10

przejdz na diete , czyli zero owocow, gotowane miesko bez ostrych przypraw, zero smazonych potraw wszystko lekko strawne, zero gazowanego i fast foodow, chipsow itp. . zrob sobie test na obecnosc helicobacter i jesli jest to kuracja antybiotykowa i po klopocie z zoladkiem :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-15 09:55 przez agata74.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Odbijanie po każdym posiłku

15 paź 2013 - 10:04:18

źle się odżywiasz i być może nie trawisz laktozy. Odstaw mleko, zmień sposób żywienia, zrezygnuj z kawy i herbaty na jakiś czas i zobaczysz, czy coś się zmieni

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rak mózgu?