Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

w Up albo u rodziców w pracy, albo jak Ty pracujesz też można ubezpieczyć członków rodziny

Cytat
Finka1988
niech się zarejestruje w urzędzie pracy, jako bezrobotna ma ubezpieczenie

Dokładnie.

Cytat
maylo
rodzice mogą ją ubezpieczyć w pracy - wtedy otrzymuje się druczek ZUS ZCNA i idzie sie z tym do zusu

Ojciec, jest już na emeryturze. Do swojego ubezpieczenia ZUS, wciągnął mamę. Kilka dni temu, byli ponownie w ZUSie i chcieli na ubezpiecznie zdrowotne dopisać też Siostrę. Urzędniczka, poinformowała, że ubezpieczenia mogą domagać się tylko dzieci do 18 r.ż lub dorosłe dzieci, które studiują. Siostra ma 21 lat..
Cytat
candygirl82
moze sobie oplacac skladke w zusie 350 zł miesiecznie bodajze, dobrowolną:)masakra z ta ceną...ale jesli nie jest zdolna do pracy i w urzedzie pracy sie dowiedza, widzac np, ten fakt, to wtedy ja nie ubezpiecza, w urzedzie pracy moizesz byc nizdolna do pracy czyli na l4 tylko 90dni, pozniej cie wyrzucaja..tak czy tak zapisalabym sie do urzedu pracy i od razu na l4,przedluzajac je, do 89 dni..

Te ubezpieczenie w ZUSie za 350zł, uprawnia do leczenia w każdej placówce, czy tylko w niektórych, wybranych?
Rodzice rozważali też, żeby zarejestrowała się w urzędzie pracy jako bezrobotna.. Siostra jest młoda, teraz mają pełno tych "programów dla młodych", stażów itp. Mam znajomą, która pracuje w UP, to powiedziała, że jak 3 razy nie podejmie pracy to ją wykreślą.. więc, nie ma sensu "cyrków robić".. W jej przypadku najlepsze byłoby indywidualne ubezpieczenie, tylko gdzie.. ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-24 14:36 przez DoJasnejAnielki.

Cytat
DoJasnejAnielki
Cytat
maylo
rodzice mogą ją ubezpieczyć w pracy - wtedy otrzymuje się druczek ZUS ZCNA i idzie sie z tym do zusu

Ojciec, jest już na emeryturze. Do swojego ubezpieczenia ZUS, wciągnął mamę. Kilka dni temu, byli ponownie w ZUSie i chcieli na ubezpiecznie zdrowotne dopisać też Siostrę. Urzędniczka, poinformowała, że ubezpieczenia mogą domagać się tylko dzieci do 18 r.ż lub dorosłe dzieci, które studiują. Siostra ma 21 lat..
Cytat
candygirl82
moze sobie oplacac skladke w zusie 350 zł miesiecznie bodajze, dobrowolną:)masakra z ta ceną...ale jesli nie jest zdolna do pracy i w urzedzie pracy sie dowiedza, widzac np, ten fakt, to wtedy ja nie ubezpiecza, w urzedzie pracy moizesz byc nizdolna do pracy czyli na l4 tylko 90dni, pozniej cie wyrzucaja..tak czy tak zapisalabym sie do urzedu pracy i od razu na l4,przedluzajac je, do 89 dni..

Te ubezpieczenie w ZUSie za 350zł, uprawnia do leczenia w każdej placówce, czy tylko w niektórych, wybranych?

czemu nie odpowiesz na kilkanaście sensownych wypowiedzi aby sie szanowna siostra zapisała do UP ?

Rodzice rozważali też, żeby zarejestrowała się w urzędzie pracy jako bezrobotna.. Siostra jest młoda, teraz mają pełno tych "programów dla młodych", stażów itp. Mam znajomą, która pracuje w UP, to powiedziała, że jak 3 razy nie podejmie pracy to ją wykreślą.. więc, nie ma sensu "cyrków robić".. W jej przypadku najlepsze byłoby indywidualne ubezpieczenie, tylko gdzie.. ??

myślę że warto na razie zrobić "cyrk", bo prędko pracy jej nie podrzucą na pewno, tym-bardziej że ma problemy ze zdrowiem, potrzebowałaby jedynie zaświadczenia o złym stanie zdrowia

Cytat
DoJasnejAnielki
Rodzice rozważali też, żeby zarejestrowała się w urzędzie pracy jako bezrobotna.. Siostra jest młoda, teraz mają pełno tych "programów dla młodych", stażów itp. Mam znajomą, która pracuje w UP, to powiedziała, że jak 3 razy nie podejmie pracy to ją wykreślą.. więc, nie ma sensu "cyrków robić".. W jej przypadku najlepsze byłoby indywidualne ubezpieczenie, tylko gdzie.. ??

mój chłopak jak był na bezrobociu to wypełniając kwestionariusz zaznaczył opcję że nie chce otrzymywać propozycji stażów/kursów/pracy i tyle ;) poza tym uwierz, że programów jest dużo ale to wcale nie znaczy, że po tygodniu siostra będzie musiała ruszyć się z domu. Już pomijając to, że jest chora. Czemu nie idzie na L4?

3 razy tzn, moze 3 razy odmowic ,ale takie zaproszenie na staż u mnie na przykad było raz na 3 miesiace. chyba w ciągu roku znadzie prace, a nawwet może jakis staż za 960 zł miesiecznie ją zainteresuje. Dla mnei to wywalanie w błoto kasy 350 zł miesiecznie skoro mozna isc do UP.

zweryfikowana
Posty: 258
Ostrzeżenia: 1/5

Niech się zarejestruje w Urzędzie Pracy jako bezrobotna - ubezpieczenie jest, a także dodatkowe pieniądze co miesiąc ;)

Już jedna z Was wspomniała wcześniej, że może okazać w UP zaświadczenie o niezdolności do pracy i ciągnąc je przez góra 3 miesiące. A po tym czasie, skreślą ją z listy bezrobotnych i co wtedy? Mojej znajomej zaproponowali staż w ciągu tygodnia, więc tym razem może być podobnie, tym bardziej, że Siostra żadnego stażu w życiu jeszcze nie odrobiła..

Cytat
DoJasnejAnielki
Rodzice rozważali też, żeby zarejestrowała się w urzędzie pracy jako bezrobotna.. Siostra jest młoda, teraz mają pełno tych "programów dla młodych", stażów itp. Mam znajomą, która pracuje w UP, to powiedziała, że jak 3 razy nie podejmie pracy to ją wykreślą.. więc, nie ma sensu "cyrków robić".. W jej przypadku najlepsze byłoby indywidualne ubezpieczenie, tylko gdzie.. ??

Myślę,że warto zrobić taki "cyrk" jak na razie tylko albo aż dla ubezpieczenia. To,że zarejestruje się w UP jako bezrobotna nie oznacza,że zaraz dostanie propozycje stażu czy pracy, szczególnie kiedy ma tylko wykształcenie średnie. Niektórzy po kilka lat czekają na jakieś propozycje. Mnie Panie w UP ciagle nagadywały,że jest tyle stażów dla młodych sratatatata, jak przyszło co do czego to nic nie było, aż sama sobie znalazłam pracę.
Cytat
eNula
Niech się zarejestruje w Urzędzie Pracy jako bezrobotna - ubezpieczenie jest, a także dodatkowe pieniądze co miesiąc ;)

Żeby otrzymać zasiłek z tytułu bezrobotnego musisz spełniać jakies kryteria, ja byłam zarejestrowana i żadnych pieniędzy nie dostałam i przyszło mi pismo,że mi się nie należy.

Cytat
DoJasnejAnielki
Już jedna z Was wspomniała wcześniej, że może okazać w UP zaświadczenie o niezdolności do pracy i ciągnąc je przez góra 3 miesiące. A po tym czasie, skreślą ją z listy bezrobotnych i co wtedy? Mojej znajomej zaproponowali staż w ciągu tygodnia, więc tym razem może być podobnie, tym bardziej, że Siostra żadnego stażu w życiu jeszcze nie odrobiła..

Po co tak kombinować? Nie każdy ma to "szczęście", że mu coś zaproponują. A nawet gdyby jej coś zaproponowali to przecież może iść na rozmowę i dogadać się z pracodawcą,że ona nie może pracować, bo ma problemy zdrowotne, a on po prostu zaznaczy,że ona nie spełniła jego wymagań, a nie,że odmówiła. Wiele osób tak robi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-24 14:56 przez shave.

Rozumiem ze Twoja siostra nie chce ani studiowac ani pracowac...chce aby rodzice oplacali jej ubezpieczenie w razie gdyby zachorowala:)dziwne i to bardzo.Wystarczy jak zadzwoni do ZUSu i sie dopyta...czy tego rowniez nie chce robic.Wspolczuje siostry.

Jakby mi zależało na ubezpieczeniu to bym mogła nawet "cyrk" robić w UP...

Jeżeli było by wszystko dobrze (ze zdrowiem), dokończyłaby studia, tym bardziej, że został jej ostatni rok.. Niestety, wyszło inaczej i musiała zrezygnować.. Na ubezpieczeniu, bardziej, zależy rodzicom. Jest kruchego zdrowia i w każdej chwili, może potrzebować lekarza lub nawet trafić do szpitala. Rodziców, nie stać, żeby płacić, za dobę w szpitalu 200zł, dlatego też chcą opłacić jej ubezpieczenie indywidualne. Tylko wszędzie, gdzie się dowiadywali, takie ubezpieczenie obejmuje tylko niektórych, wybranych lekarzy oraz szpitale. Rodzice, bardzo się martwią. Ja przeszukałam już chyba wszystkie strony w internecie, żeby im pomóc, ale nic konkretnego nie znalazłam, dlatego też postanowiłam poradzić się Was..

Cytat
DoJasnejAnielki
Jeżeli było by wszystko dobrze (ze zdrowiem), dokończyłaby studia, tym bardziej, że został jej ostatni rok.. Niestety, wyszło inaczej i musiała zrezygnować.. Na ubezpieczeniu, bardziej, zależy rodzicom. Jest kruchego zdrowia i w każdej chwili, może potrzebować lekarza lub nawet trafić do szpitala. Rodziców, nie stać, żeby płacić, za dobę w szpitalu 200zł, dlatego też chcą opłacić jej ubezpieczenie indywidualne. Tylko wszędzie, gdzie się dowiadywali, takie ubezpieczenie obejmuje tylko niektórych, wybranych lekarzy oraz szpitale. Rodzice, bardzo się martwią. Ja przeszukałam już chyba wszystkie strony w internecie, żeby im pomóc, ale nic konkretnego nie znalazłam, dlatego też postanowiłam poradzić się Was..

no więc up jest najlepszym rozwiązaniem. Ewentualnie niech rodzice/siostra zadzwonią do zusu i sie dowiedzą. Poza tematem - twoja siostra zrezygnowała czy wzięła urlop dziekański?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Endokrynolog RZESZÓW pomóżcie!