Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny, zwracam się do Was z problemem, a właściwie z pytaniem odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego. Moja Siostra rzuciła studia (ze względów zdrowotnych), nie pracuje. Obecnie, jest na utrzymaniu rodziców.. Rodzice bardzo się martwią, co będzie z jej ubezpieczeniem zdrowotnym. Gdy studiowała, miała zapewnione ubezpieczenie, w ramach nauki do 26 r.ż. Rodzice byli zapytać się o ubezpieczenie indywidualne w PZU oraz Warcie. Dowiedzieli się, że nie tylko takie ubezpieczenie jest drogie, ale też DOTYCZY TYLKO WYBRANYCH LEKARZY ORAZ SZPITALI. Tzn. gdyby np. Siostra złamała nogę, musiałaby jechać ok. 50km, żeby ją nastawili i włożyli w gips!!! To jest jakaś paranoja!! Może wiecie coś na temat, gdzie jest się dobrze ubezpieczyć, niedrogo, ale również, żeby to ubezpieczenie było ważne we wszystkich szpitalach w kraju, oraz, żeby nie musiała jeździć, z przeziębieniem tyle km, żeby zaczerpnąć porady lekarza "rodzinnego". Proszę, o radę, bo jesteśmy załamani.. Wiadomo, licho nie śpi i musi być "gdzieś" ubezpieczona.


<moderacja, temat wątku powinien odzwierciedlać jego treść>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-24 22:56 przez moderator.

a w biurze pracy sie ubezpieczyc nie moze ?

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

niech się zarejestruje w urzędzie pracy, jako bezrobotna ma ubezpieczenie

Może się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotna.

a nie może iść do Urzedu pracy się zapisac?Ja tak jestem ubezpieczona...

tak jak mówią dziewczyny, powinna iść na bezrobocie

zarejestrować się w urzędzie pracy i nie widzę problemu

Najtaniej i najprościej iść się zarejestrować na bezrobocie.

ludzie wystarczy sie zarejestrowac w urzedzie pracy ;)

moze sobie oplacac skladke w zusie 350 zł miesiecznie bodajze, dobrowolną:)masakra z ta ceną...ale jesli nie jest zdolna do pracy i w urzedzie pracy sie dowiedza, widzac np, ten fakt, to wtedy ja nie ubezpiecza, w urzedzie pracy moizesz byc nizdolna do pracy czyli na l4 tylko 90dni, pozniej cie wyrzucaja..tak czy tak zapisalabym sie do urzedu pracy i od razu na l4,przedluzajac je, do 89 dni..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-24 14:06 przez candygirl82.

UP - najtaniej i pewnie. Nie mogą jej nigdzie odmowic.

rodzice mogą ją ubezpieczyć w pracy - wtedy otrzymuje się druczek ZUS ZCNA i idzie sie z tym do zusu

Cytat
Finka1988
niech się zarejestruje w urzędzie pracy, jako bezrobotna ma ubezpieczenie

W momencie rejestracji w Urzędzie Pracy, automatycznie staje się ubezpieczona :)

zweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 1/5

wystarczy, że zarejestruje się w Urzędzie pracy jako bezrobotna i będzie miała ubezpieczenie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Endokrynolog RZESZÓW pomóżcie!