Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:11:47

Używam soczewek kontaktowych już od dłuższego czasu. Dzisiaj zaczęłam nowe opakowanie, poprzednie nie miały znaczonych stron i przez to miałam z nimi problem, więc kupiłam sobie acuvue. No i tu się zaczyna problem :/ na początek nie mogłam założyć soczewki, dosłownie wypadała mi z oka. Na pewno są dobre, gdyż miałam dobierane soczewki u optyka i pod względem wszytstkich parametrów te są takie same, jak poprzednie, tylko firma inna. WW końcu udało mi się założyć te soczewki i po prostu masakra. Nic nie widziałam, wszystko było strasznie rozmyte, soczewka cały czas przesuwała się po oku, jedna weszła mi pod powiekę. Po pół godzinie nie było żadnej poprawy, myślałam, że oko może się przyzwyczaić, ale gdzie tam. Za chwilę muszę wyjść i nie mam innych soczewek. Co robić? Wywalić te i kupić te poprzednie? Niby firma dobra, te poprzednie były gorsze, ale nigdy nie miałam w nich żadnego problemu z widzeniem, a w tych jeszcze bardziej ślepa jestem :/
Dodam, że jestem nieco chora, poprzednie nosiłam do wczoraj pomimo choroby i było ok...

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:13:40

oj nie wiem jak ci pomoc , nosze kolorowe soczewki :( może oko za słabo nawilżone lub musi sie przyzwyczaic do innego typu soczewki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 12:15 przez -anja-.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:16:24

sprawdź krzywiznę nowych soczewek - pewnie jest za duża. Druga opcja to taka, że może trafiłaś na "uszkodzone fabrycznie" soczewki - wtedy reklamacja.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:16:31

Noszę już Acuvue od paru dobrych lat i nigdy takiego problemu nie miała. Dobrą stroną założyłaś? Bo po Twoim opisie wnioskuje, że chyba nie - ja jak czasem nie sprawdzę i założę odwrotnie to tak mi się dzieje. Przemyj je w płynie i spróbuj jeszcze raz założyć.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:20:44

Miałam podobnie z soczewkami z acuvue i ostatnio z takimi z rossmana, były strasznie miękkie, wywracały mi się na lewą stronę i nie mogłam założyć. Wydaje mi się, że byłam przyzwyczajona do twardszych soczekek (mniejsze uwodnienie?). Generalnie jakoś to przebolałam, męczyłam się w tym zakładaniem i po jakimś czasie się przyzwyczaiłam. A na jaki czas twoje są? Mi by było szkoda kasy na wyrzucanie ;) Ale ja i tak na codzień noszę okulary, więc jak się wkurzę na soczewki to nie mam problemu.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:20:52

Ja też noszę te soczewki. Na początku nie potrafiłam ich zakładać i nie wyraźnie widziałam, ale to kwestia przyzwyczajenia. poćwicz sobie na spokojnie i na pewno dojdziesz do wprawy. Sprawdź czy zakładasz dobrą stroną,brzegi soczewki muszą się wyginać do środka. i Jak założysz to popatrz w prawo w lewo do góry, zamknij oko i delikatnie przyciśnij żeby się soczewki przykleiły. I powinno być ok. Jak dla mnie są świetne, wogóle nie czuć ich i mi nie przeszkadzają, ale zanim doszłam do wprawy to też mi zeszło. Polecam płyn eyeye lub alcon replenish

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:21:48

Cytat
oskka
sprawdź krzywiznę nowych soczewek - pewnie jest za duża. Druga opcja to taka, że może trafiłaś na "uszkodzone fabrycznie" soczewki - wtedy reklamacja.

są takie same, jak poprzednie soczewki, czyli są dobre, lekarz takie dobrał
Cytat
Wredzia
Noszę już Acuvue od paru dobrych lat i nigdy takiego problemu nie miała. Dobrą stroną założyłaś? Bo po Twoim opisie wnioskuje, że chyba nie - ja jak czasem nie sprawdzę i założę odwrotnie to tak mi się dzieje. Przemyj je w płynie i spróbuj jeszcze raz założyć.

Przecież mówię, że dobrą stroną... Właśnie w tym cały problem, jakby strona była zła to bym je obkręciła i po kłopocie, ale są znaczone i nie ma mowy o pomyłce :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 12:23 przez Jednafiga.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:24:40

pewnie jakies wybrakowane sie trafily. mnie sie kiedys zdarzylo tak, ze po ktoryms z kolei zalozeniu soczewka sie rozciagnela i zrobila dwa razy wieksza, tak ze zajmowala prawie cale miejsce w pudeleczku

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:25:45

a kupilas soczewki o dokladnie takim samym promieniu krzywizny i srednicy?

sprawdz parametry na opakowaniu, bo mi tez tak lekarz "dobral", ze mialy kompletnie inne parametry i zwyczajnie byly za ciasne, przez co oko mialam cale czerwone, co babce powiedzialam, a ona na to ze takie bedą dobre i juz, jak sie okazalo, badanie bylo promocyjne i tylko takie soczewki mogli wciskac klientom



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 12:28 przez kashvi.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:26:04

Cytat
gosienka9117
Ja też noszę te soczewki. Na początku nie potrafiłam ich zakładać i nie wyraźnie widziałam, ale to kwestia przyzwyczajenia. poćwicz sobie na spokojnie i na pewno dojdziesz do wprawy. Sprawdź czy zakładasz dobrą stroną,brzegi soczewki muszą się wyginać do środka. i Jak założysz to popatrz w prawo w lewo do góry, zamknij oko i delikatnie przyciśnij żeby się soczewki przykleiły. I powinno być ok. Jak dla mnie są świetne, wogóle nie czuć ich i mi nie przeszkadzają, ale zanim doszłam do wprawy to też mi zeszło. Polecam płyn eyeye lub alcon replenish

Dzięki, ale ja noszę soczewki od dawna i umiem je zakładać
Cytat
kashvi
a kupilas soczewki o dokladnie takim samym promieniu krzywizny i srednicy?
tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 12:26 przez Jednafiga.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:27:40

to daj je do reklamacji, nie ma co się w nich męczyć a i wyrzucić szkoda, bo to pieniądze



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 12:29 przez oskka.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:28:31

Cytat
Jednafiga
Cytat
oskka
sprawdź krzywiznę nowych soczewek - pewnie jest za duża. Druga opcja to taka, że może trafiłaś na "uszkodzone fabrycznie" soczewki - wtedy reklamacja.

są takie same, jak poprzednie soczewki, czyli są dobre, lekarz takie dobrał
Cytat
Wredzia
Noszę już Acuvue od paru dobrych lat i nigdy takiego problemu nie miała. Dobrą stroną założyłaś? Bo po Twoim opisie wnioskuje, że chyba nie - ja jak czasem nie sprawdzę i założę odwrotnie to tak mi się dzieje. Przemyj je w płynie i spróbuj jeszcze raz założyć.

Przecież mówię, że dobrą stroną... Właśnie w tym cały problem, jakby strona była zła to bym je obkręciła i po kłopocie, ale są znaczone i nie ma mowy o pomyłce :/

To może po prostu byłaś przyzwyczajona do twardszych soczewek? Acuvue są bardzo miękkie. Może też być tak jak dziewczyny napisały - trafiła Ci się wybrakowana para.
Spróbuj jeszcze zakropić oczy, nałożyć soczewkę i przytrzymując powieki poruszać okiem, potem dopiero zamknąć. No nie wiem co Ci jeszcze mogę poardzić ;)

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:28:58

To może jak się za kilka dni nie przyzwyczaisz, przejdź się do optyka i to skonsultuj?

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:30:56

Cytat
Jednafiga
Cytat
gosienka9117
Ja też noszę te soczewki. Na początku nie potrafiłam ich zakładać i nie wyraźnie widziałam, ale to kwestia przyzwyczajenia. poćwicz sobie na spokojnie i na pewno dojdziesz do wprawy. Sprawdź czy zakładasz dobrą stroną,brzegi soczewki muszą się wyginać do środka. i Jak założysz to popatrz w prawo w lewo do góry, zamknij oko i delikatnie przyciśnij żeby się soczewki przykleiły. I powinno być ok. Jak dla mnie są świetne, wogóle nie czuć ich i mi nie przeszkadzają, ale zanim doszłam do wprawy to też mi zeszło. Polecam płyn eyeye lub alcon replenish

Dzięki, ale ja noszę soczewki od dawna i umiem je zakładać
Cytat
kashvi
a kupilas soczewki o dokladnie takim samym promieniu krzywizny i srednicy?


tak

Trochę nie rozumiem, czego od nas oczekujesz. Skoro jesteś przekonana, że umiesz je zakładać i dobrze to robisz, to widocznie trafiłaś na ferelny egzemplarz. Idź zareklamuj i tyle.

soczewki problem

18 wrz 2013 - 12:32:35

Cytat
Wredzia
Cytat
Jednafiga
Cytat
gosienka9117
Ja też noszę te soczewki. Na początku nie potrafiłam ich zakładać i nie wyraźnie widziałam, ale to kwestia przyzwyczajenia. poćwicz sobie na spokojnie i na pewno dojdziesz do wprawy. Sprawdź czy zakładasz dobrą stroną,brzegi soczewki muszą się wyginać do środka. i Jak założysz to popatrz w prawo w lewo do góry, zamknij oko i delikatnie przyciśnij żeby się soczewki przykleiły. I powinno być ok. Jak dla mnie są świetne, wogóle nie czuć ich i mi nie przeszkadzają, ale zanim doszłam do wprawy to też mi zeszło. Polecam płyn eyeye lub alcon replenish

Dzięki, ale ja noszę soczewki od dawna i umiem je zakładać
Cytat
kashvi
a kupilas soczewki o dokladnie takim samym promieniu krzywizny i srednicy?


tak

Trochę nie rozumiem, czego od nas oczekujesz. Skoro jesteś przekonana, że umiesz je zakładać i dobrze to robisz, to widocznie trafiłaś na ferelny egzemplarz. Idź zareklamuj i tyle.


Po prostu pytam się, czy ktoś miał taką sytuacje i wie co z tym zrobić, tyle właśnie oczekuje
Cytat
Wredzia
Cytat
Jednafiga
Cytat
oskka
sprawdź krzywiznę nowych soczewek - pewnie jest za duża. Druga opcja to taka, że może trafiłaś na "uszkodzone fabrycznie" soczewki - wtedy reklamacja.

są takie same, jak poprzednie soczewki, czyli są dobre, lekarz takie dobrał
Cytat
Wredzia
Noszę już Acuvue od paru dobrych lat i nigdy takiego problemu nie miała. Dobrą stroną założyłaś? Bo po Twoim opisie wnioskuje, że chyba nie - ja jak czasem nie sprawdzę i założę odwrotnie to tak mi się dzieje. Przemyj je w płynie i spróbuj jeszcze raz założyć.

Przecież mówię, że dobrą stroną... Właśnie w tym cały problem, jakby strona była zła to bym je obkręciła i po kłopocie, ale są znaczone i nie ma mowy o pomyłce :/

To może po prostu byłaś przyzwyczajona do twardszych soczewek? Acuvue są bardzo miękkie. Może też być tak jak dziewczyny napisały - trafiła Ci się wybrakowana para.
Spróbuj jeszcze zakropić oczy, nałożyć soczewkę i przytrzymując powieki poruszać okiem, potem dopiero zamknąć. No nie wiem co Ci jeszcze mogę poardzić ;)

Dzięki, spróbuję jeszcze raz tak jak mówisz, jak to nic nie da to skłądam reklamację ;) Trochę kiepsko, bo soczewki zamawiałam przez internet, ale może odzyskam kasę... Jednocześnie te same soczewki zamawiała moja mama i te jej są dobre, na początku myślałam że to jedna soczewka jest jakaś gorsza, ale założyłam drugą i tak samo źle. Czyli albo całe opakowanie jest popsute, albo ja muszę się przyzwyczaić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 12:35 przez Jednafiga.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rak a marihuana