Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:14:49

WITAM. NA FORUM JESTEM PIERWSZY RAZ. OD SIEDMIU LAT WALCZĘ Z NERWICĄ LĘKOWĄ. W JEDNEJ CHWILI MOJE ŻYCIE ZAMIENIŁO SIĘ W KOSZMAR! ROBI MI SIĘ GORĄCO,,CAŁA SIĘ TRZĘSĘ, SERCE CHCE MI WYSKOCZYĆ,WYMIOTOWAĆ MI SIĘ CHCE, MAM WRAŻENIE,ŻE ZARAZ ZEMDLEJE!!! PRZEZ PIERWSZE DWA LATA ATAKI NERWICY LEKOWEJ MIAŁAM BARDZO CZĘSTO, BEZPIECZNIE SIĘ CZUŁAM TYLKO W SWOIM DOMU!!NAJCZĘŚCIEJ ATAKI MIAŁAM W NOCY JAK SIĘ PRZEBUDZIŁAM. NIGDZIE NIE CHCIAŁAM WYCHODZIĆ. OGROMNYM WYCZYNEM BYŁO WYJŚCIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO. CIĄGLE BOLAŁA MNIE GŁOWA, BYŁAM ZMĘCZONA. BRAŁAM LEKI I CHODZIŁAM DO PSYCHIATRY. PLANOWAŁAM DZIECKO. POWOLI ODSTAWIAŁAM LEKI. W CIĄŻY NIE MIAŁAM ANI JEDNEGO ATAKU! MYŚLAŁAM,ŻE WYGRAŁAM Z CHOROBĄ, ALE NIESTETY ROK PO URODZENIU ATAKI WRÓCIŁY NA NOWO!!! PODJĘŁAM LECZENIE I BIORĘ ZNÓW LEKI.TRAFIŁAM NA FANTASTYCZNEGO PSYCHIATRĘ, KTÓRY SPECJALIZOWAŁ SIĘ W DZIEDZINIE NERWIC. ATAKI NA DZIEŃ DZISIEJSZY SĄ ŁAGODNIEJSZE. CIĄGLE WBIJAM SOBIE DO GŁOWY GDY MAM ATAK,ŻE OD TEGO NIE UMRĘ,ŻE ZARAZ MI PRZEJDZIE. STARAM SIĘ Z TYM WALCZYĆ!RÓŻNIE TO WYCHODZI :-/ CZY KTOŚ Z WAS MA NIESTETY PODOBNIE???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-03 20:18 przez kasiulka8311.

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:23:42

bierz magnez w dużych dawkach...mi po tym nerwica przeszła,a miałam okropną:/

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:26:02

magnez nie pomoże w nerwicy,to trzeba brać specjalne leki!
a w jakich dawkach brałaś??czy ta nerwica była wymysłem czy lekarz potwierdził!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-03 20:26 przez maa_dzia.

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:29:16

Hej Kasiulka.Jakie były poczatki nerwicy u Ciebie?i czy nerwica wiąże się tylko z lękiem przed np. wyjściem z domu? pytam ponieważ od 2 lat walczę z pojawiającym się znikąd bólem najpierw w przeponie a potem w całej klatce piersiowej (jakby mi ją ktoś zgniatał),potem kończy się na mdleniu itd. Badałam się pod kontem serca,żołądka ale wszystko jest w porządku.2 dni temu byłam u lekarza i zasugerował mi rozmowe z psychiatrą i leki albo sesje nauczające jak kontrolować ciało i umysł (jak walczyć z lękiem,nerwami itd.) Zasugerował mi to ponieważ informowałam go o tym że coś jest ze mną nie tak.Dziękuję za odpowiedź

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:29:46

Ja mam nerwicę lekową i walczę z nią od tamtego roku.Chodzę na terapię indywidualną.Biorę witaminę b12 oraz Omegę,żadnych psychotropowych leków nie biorę.Ja staram się z nią codziennie walczyć..miewam uczucie że zaraz zemdleję oraz mam efekty zapadania i że ziemia i się osuwa jak chodzę..Walczę jak mogę i nie zamykam się w domu wręcz przeciwnie chodzę i staram się z tym walczyć oraz sobie tłumaczyć że po śmierci też jest życie.Jeśli chcesz pogadać to pisz ;*

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:31:00

Cytat
maa_dzia
magnez nie pomoże w nerwicy,to trzeba brać specjalne leki!
a w jakich dawkach brałaś??czy ta nerwica była wymysłem czy lekarz potwierdził!
Żadnych "leków". kobieto nie pakuj sie w psychotropy ja wyszłam z nerwicy natręctw i lękowej. Założyłam tu kiedys wątek o tym co mi pomogło. http ://szafiarenka.pl/42/7135910/jak-ja-poradzilam-i-radze-obie-z-lekami-natrectwami-i-dolami,2.html po http celowo wpisąłam pację. Przeczytaj sobie. Może co z tych moich wypocim da Ci do myslenia

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:31:37

tez tak miałam kilka lat temu- teraz jest ok.Jeżeli masz dobrze dobrane leki, to po jakimś czasie pozbędziesz się tej choroby, może nie całkiem.Mnie ładnie przeszło,teraz juz w ogóle nie mam tych ataków.Miałam dokladnie tak samo jak Ty.

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:33:41

Dziewczyno ja wiem,że latwo sie mowi,ale weź się zaprzyj w sobie,pomysl ze cale zycie przed toba,ze dziecko...:) ze chcesz być w końcu szczęsliwą,wygrasz:)

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:34:44

ja tez polecam magnez..ja biorę chela mag b6 forte z olimpu na godzinę przed snem..już po tygodniu poczułam się o wiele lepiej i zaczęłam przesypiać noce.spróbuj poradzić sobie z tym sama bo kiedyś leki będziesz musiała odstawić i bez nich poradzić sobie z nerwicą.zajmij się czymś żeby tylko nie myśleć o tym co Ci "akurat teraz dolega"..na pewno wiesz co mam na myśli.Mi pomagało czytanie książek..odciągały moje myśli chociaż na jakiś czas.Trzymam mocno kciuki !!!

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:36:10

Jestem ciekawa jak zaburzenie psychiczne chcecie leczyć lekami... Można sobie pomóc na początku jak jest bardzo, bardzo źle... zaleczyć to fakt ale to tak jak z wrząca woda, przykryjesz ją przykrywką i w końcu wykipi. Ja bylam na takim etapie, ze chciałam iść do pychiatryka więc nikt mi nie wmówi, że nie da rady samemu sobie poradzić. Byłam w strasznym stanie i dzięki swojej pracy wyszlam na prostą. Nerwica nie jest dolegliwością z której się wychodzi.. po prostu "naucza" się siebie z nią żyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-03 20:38 przez apolonja.

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:38:32

Ja zgadzam się z apolonja.

Ta choroba to Tylko nasze głupie myśli i to my sami je sobie nakręcamy

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:40:59

opowiedz lepiej jak wesele się udało:)?

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:41:09

Ja z moja nerwica zmagam sie od jakichs dwoch lat, najpierw byl lęk w miejsach typu szkoła że za chwile zwymiotuje, pozniej balam sie jesc w miejscach publicznych bo mialam uczucie ze nie dam rady przelknac jedzenia, zaraz sie udusze, okropne ; ( Zaczęłam z tym walczyc specjalnie jadac w miejscach publicznych i z tym problemem się uporałam ale moja nerwica weszła na kolejne stadium , miałam jakieś absurdalne myśli i lęki że zwariuje, zachoruje na schizofrenie itp... Ataki zdazaly mi sie i zdazaja do tej pory co kilka dni, nie sa one az tak silne zebym nie mogla funkcjonowac daje jakos rade. Kilka miesiecy temu porozmawialam szczerze z moja mama ktora przeszla to samo, doszukalysmy sie przyczyny mojej nerwicy, ta rozmowa i podzielenie sie moim problemem bardzo mi pomogly. Ponadto zaczęłam ćwiczyc regularnie joge, oddycham gleboko, staram sie nie stresowac. W raze kryzysu tłumacze sobie że nic mi nie jest , jestem zdrowa, mloda wszystko jest ok . I naprawde jest lepiej ! Trzymam za Ciebie kciuki ( za siebie zreszta też bo wiem ze jeszcze dluga droga przede mna ) ; )

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

NERWICA

03 wrz 2013 - 20:42:39

Cytat
apolonja
opowiedz lepiej jak wesele się udało:)?



Kochana to jeszcze w przyszłym tygodniu na pewno Ci napiszę po ;*

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dzikie mięso