Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pęcherz

27 sie 2013 - 22:39:42

Od ładnych paru lat borykam się z pęcherze. W zasadzie pieczę mnie co jakiś czas. dwa tygodnie temu byłam u urologa, przed wizytą zrobiłam badanie moczu, które ze sobą wzięłam. Wszystko było w porządku, w normie oprócz leukocytów. Miałam ich za dużo i to całkiem sporo. Lekarz robił mi usg i mówił,że wszystko ok. Z moczem również oprócz tych leukocytów. Przepisał lek cipronex. Dodał też, po każdym zrobieniu siku i tego drugiego mam się podmywać, tak samo po stosunku. Tabletki wybrałam, podmywałam się tak jak kazał. Wszystko było ok, już myślałam,że uporałam się z tym, bo przerwa dwu tygodniowa od pieczenie w ostatnim czasie graniczyła z cudem. Ale w niedziele znowu piekło. Znów się wybiorę do urologa, ale nie wiem już co o tym myśleć. Czy któras z Was równiez ma problem z pęcherzem? I jak to jest z tymi leukocytami? Wiem,że odpowiadają one własnie za zapalenia. Ale jak doprowadzic do tego, aby były w normie? I są one szczególnie niebezpieczne?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 22:41 przez mgd132.

pęcherz

27 sie 2013 - 22:42:24

Moja kolezanka tez miewała częste problemy z pęcherzem i zaczęła pić dużo wody (ponad 1,5 litra dziennie) i jej pomogło

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

pęcherz

27 sie 2013 - 22:42:53

czemu chodzisz do neurologa, skoro powinnaś iść do urologa??? no ładnie, poprawiłaś... Dziwne, ze piecze, a infekcji tak jakby brak. No cóż, jak mi isę zaczynały problemy z pęcherzem, to wystarczyło raz dziennie zjadać garść żurawiny i pić rumianek



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 22:44 przez roksolana83.

pęcherz

27 sie 2013 - 22:43:49

Cytat
roksolana83
czemu chodzisz do neurologa, skoro powinnaś iść do urologa???

Błam u urologa :D pomyliło mi sie, ale już zmieniłam :D

pęcherz

27 sie 2013 - 22:45:30

oj, ja mam zapalenie pęcherza już od dłuższego czasu. Zawsze nawracają. Od dziecka mam białko w moczu, nikt tego nie umie wytłumaczyć. Oprócz tego co jakiś czas mam też leukocyty i inne dziwne rzeczy [bakterie itp], ale jedyne co to dostaję zawsze furaginum. Ręce opadają.

pęcherz

27 sie 2013 - 22:45:42

Mnie jak piekł pęcherz to miałam po prostu przeziębiony. I, żeby się pozbyć tego pieczenia (BABCINYM SPOSOBEM), nalewałam do miski gorącą wodę, ale nie wrzątek, żeby się tam nie poparzyć i siadałam na 15-20 minut. I tak w ciągu dnia, co 3/4 h. Mi osobiście pomaga za każdym razem. Ostatni raz, dzięki Bogu miałam to z ponad rok temu.
;-)

pęcherz

27 sie 2013 - 22:47:19

Sorry ale ten cipronex mnie rozwalił HAHAHAHHAHAHAHHAHAHHA :D:D:D Dobra nazwa :D

pęcherz

27 sie 2013 - 22:47:56

Cytat
paciurka
oj, ja mam zapalenie pęcherza już od dłuższego czasu. Zawsze nawracają. Od dziecka mam białko w moczu, nikt tego nie umie wytłumaczyć. Oprócz tego co jakiś czas mam też leukocyty i inne dziwne rzeczy [bakterie itp], ale jedyne co to dostaję zawsze furaginum. Ręce opadają.

Ja tez za każdym razem biore furaginum, niby pomaga, ale za kilka dni znów piecze. Czytałam gdzieś,że nie można go za często brać, bo zagęszcza mocz czy coś takiego

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

pęcherz

27 sie 2013 - 22:49:45

Cytat
roksolana83
czemu chodzisz do neurologa, skoro powinnaś iść do urologa??? no ładnie, poprawiłaś... Dziwne, ze piecze, a infekcji tak jakby brak. No cóż, jak mi isę zaczynały problemy z pęcherzem, to wystarczyło raz dziennie zjadać garść żurawiny i pić rumianek

Brak infekcji? A leukocyty to skąd, z nieba? W USG lekarz bakterii nie zobaczy, na Twoim miejscu autorko wymusiłabym skierowanie na posiew moczu albo zrobiła prywatnie jak tylko ponownie pojawią się objawy. Tylko nie możesz wtedy przed badaniem brać żadnych leków na ten pęcherz.

pęcherz

27 sie 2013 - 22:51:05

Cytat
sweetie-kittie
Cytat
roksolana83
czemu chodzisz do neurologa, skoro powinnaś iść do urologa??? no ładnie, poprawiłaś... Dziwne, ze piecze, a infekcji tak jakby brak. No cóż, jak mi isę zaczynały problemy z pęcherzem, to wystarczyło raz dziennie zjadać garść żurawiny i pić rumianek

Brak infekcji? A leukocyty to skąd, z nieba? W USG lekarz bakterii nie zobaczy, na Twoim miejscu autorko wymusiłabym skierowanie na posiew moczu albo zrobiła prywatnie jak tylko ponownie pojawią się objawy. Tylko nie możesz wtedy przed badaniem brać żadnych leków na ten pęcherz.

Jeżeli chodzi o posiew moczu urolog mi go zalecił. Mówił,że mam go zrobić gdzieś za 3 tygodnie. Czyli w przyszłym tygodniu

pęcherz

27 sie 2013 - 22:54:18

Jak dla mnie tantum rosa jest bardzo pomocna ;) I duże ilości soku żurawinowego :) I współczuje , bo to jest coś okropnego ;/

pęcherz

27 sie 2013 - 22:54:52

pij dużo wody :)

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

pęcherz

27 sie 2013 - 23:01:06

Cytat
mgd132
Cytat
sweetie-kittie
Cytat
roksolana83
czemu chodzisz do neurologa, skoro powinnaś iść do urologa??? no ładnie, poprawiłaś... Dziwne, ze piecze, a infekcji tak jakby brak. No cóż, jak mi isę zaczynały problemy z pęcherzem, to wystarczyło raz dziennie zjadać garść żurawiny i pić rumianek

Brak infekcji? A leukocyty to skąd, z nieba? W USG lekarz bakterii nie zobaczy, na Twoim miejscu autorko wymusiłabym skierowanie na posiew moczu albo zrobiła prywatnie jak tylko ponownie pojawią się objawy. Tylko nie możesz wtedy przed badaniem brać żadnych leków na ten pęcherz.

Jeżeli chodzi o posiew moczu urolog mi go zalecił. Mówił,że mam go zrobić gdzieś za 3 tygodnie. Czyli w przyszłym tygodniu

To zwracam honor urologowi ;) W badaniu ogólnym moczu wykrywane są bakterie Gram ujemne (jak E. coli która najczęściej powoduje zakażenia pęcherza), jeśli nie zostały wykryte, a obecność leukocytów wskazywać może na infekcję (co zresztą potwierdzają objawy), to prawdopodobnie może to być zakażenie bakteriami Gram dodatnimi, jak na przykład Proteus (również czynnik etiologiczny zakażeń układu moczowego). Przy posiewie zrobią Ci też antybiogram, bo może okazać się, że antybiotyk, który dostawałaś akurat na tą bakterię nie działa (a ciprofloksacyna ma raczej wątpliwe działanie bójcze na gram dodatnie bakterie - co też by się zgadzało), stąd częste nawroty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 23:06 przez sweetie-kittie.

pęcherz

27 sie 2013 - 23:01:31

Cytat
Ania1902
Jak dla mnie tantum rosa jest bardzo pomocna ;) I duże ilości soku żurawinowego :) I współczuje , bo to jest coś okropnego ;/

Biorę żurawinie w tabletkach, poleciła mi ją farmaceutka. Ale dodatkowo zacznę pić soki, herbatki :)
Cytat
sweetie-kittie
Cytat
mgd132
Cytat
sweetie-kittie
Cytat
roksolana83
czemu chodzisz do neurologa, skoro powinnaś iść do urologa??? no ładnie, poprawiłaś... Dziwne, ze piecze, a infekcji tak jakby brak. No cóż, jak mi isę zaczynały problemy z pęcherzem, to wystarczyło raz dziennie zjadać garść żurawiny i pić rumianek

Brak infekcji? A leukocyty to skąd, z nieba? W USG lekarz bakterii nie zobaczy, na Twoim miejscu autorko wymusiłabym skierowanie na posiew moczu albo zrobiła prywatnie jak tylko ponownie pojawią się objawy. Tylko nie możesz wtedy przed badaniem brać żadnych leków na ten pęcherz.

Jeżeli chodzi o posiew moczu urolog mi go zalecił. Mówił,że mam go zrobić gdzieś za 3 tygodnie. Czyli w przyszłym tygodniu

To zwracam honor urologowi ;) W badaniu ogólnym moczu wykrywane są bakterie Gram ujemne (jak E. coli która najczęściej powoduje zakażenia pęcherza), jeśli nie zostały wykryte, a obecność leukocytów wskazywać może na infekcję (co zresztą potwierdzają objawy), to prawdopodobnie może to być zakażenie bakteriami Gram dodatnimi, jak na przykład Proteus (również czynnik etiologiczny zakażeń układu moczowego). Przy posiewie zrobią Ci też antybiogram, bo może okazać się, że antybiotyk, który dostawałaś akurat na tą bakterię nie działa, stąd częste nawroty.

A tych bakterii można pozbyć się? Czy mimo wszystko co jakis czas bedzie się nawracac?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 23:02 przez mgd132.

pęcherz

27 sie 2013 - 23:02:20

Nie wiem jak z tym walczyc, ostatnio mialam zapalenie pecherza przez jakies 3 dni, ale do tego bola mnie nerki i badania mialam ogolnie kiepskie... Jutro bede je powtarzac to sie dowiem co i jak ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co mi jest:(