Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

48 minut temu

elektryka sklep

54 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 7/5

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 09:32:35

Dna moczanowa - czy to coś groźnego? Wczoraj lekarz powiedział, ze podejrzewa u mnie tą dolegliwość.

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 09:37:11

Mój tato ma dnę moczanową.
Generalnie wszystko sprowadza się do podstawowej i dobrej diety co lekarza pozwala jeść i radzi a czego należy unikać.
Choroba ta wiąże się z kwasem moczowym .
polecam poczytać --> http://www.lightbox.pl/dna-moczanowa-podagra

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 09:41:49

Cytat
Edycik
Mój tato ma dnę moczanową.
Generalnie wszystko sprowadza się do podstawowej i dobrej diety co lekarza pozwala jeść i radzi a czego należy unikać.
Choroba ta wiąże się z kwasem moczowym .
polecam poczytać --> http://www.lightbox.pl/dna-moczanowa-podagra



mój tata też ma

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 10:06:24

Kiedyś dna nazywana była chorobą szlachciców - bogata i nieodpowiednia dieta doprowadzają do tego, że kwas moczowy odkłada się w postaci kryształów w stawach, tkankach. Może przebiegać bezobjawowo, prowadzić do bolesności stawów, zdarzają się też ostre napady dny. Nieleczona w końcowym stadium prowadzi do nieodwracalnych zmian stawach i upośledzenia funkcji nerek. Także nie lekceważ tej choroby.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 16:10:54

Cytat
sweetie-kittie
Kiedyś dna nazywana była chorobą szlachciców - bogata i nieodpowiednia dieta doprowadzają do tego, że kwas moczowy odkłada się w postaci kryształów w stawach, tkankach. Może przebiegać bezobjawowo, prowadzić do bolesności stawów, zdarzają się też ostre napady dny. Nieleczona w końcowym stadium prowadzi do nieodwracalnych zmian stawach i upośledzenia funkcji nerek. Także nie lekceważ tej choroby.

Fajnie to wszystko wyjaśniłaś. Jeżeli chodzi o leczenie dny moczanowej to na tej stronie znajdziesz przydatne informacje.

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

Dna moczanowa - co to takiego?

23 sie 2013 - 07:17:54

Ja też na to choruję. Byłam u lekarza z bólem kolan stwierdził że to dna moczanowa. Na szczęście szybko została wykryta i jest szansa na pełne wyleczenie. Najważniejsza jest dieta, trochę rygorystyczna ale myślę że dal zdrowia warto

zweryfikowana
Posty: 589
Ostrzeżenia: 1/5

Dna moczanowa - co to takiego?

23 sie 2013 - 07:38:02

a może tak warto napierw poszukać w google zanim sie umiesci watek?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

polykanie czegos przez sen - pomocy !