Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 7/5

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 09:32:35

Dna moczanowa - czy to coś groźnego? Wczoraj lekarz powiedział, ze podejrzewa u mnie tą dolegliwość.

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 09:37:11

Mój tato ma dnę moczanową.
Generalnie wszystko sprowadza się do podstawowej i dobrej diety co lekarza pozwala jeść i radzi a czego należy unikać.
Choroba ta wiąże się z kwasem moczowym .
polecam poczytać --> http://www.lightbox.pl/dna-moczanowa-podagra

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 09:41:49

Cytat
Edycik
Mój tato ma dnę moczanową.
Generalnie wszystko sprowadza się do podstawowej i dobrej diety co lekarza pozwala jeść i radzi a czego należy unikać.
Choroba ta wiąże się z kwasem moczowym .
polecam poczytać --> http://www.lightbox.pl/dna-moczanowa-podagra



mój tata też ma

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 10:06:24

Kiedyś dna nazywana była chorobą szlachciców - bogata i nieodpowiednia dieta doprowadzają do tego, że kwas moczowy odkłada się w postaci kryształów w stawach, tkankach. Może przebiegać bezobjawowo, prowadzić do bolesności stawów, zdarzają się też ostre napady dny. Nieleczona w końcowym stadium prowadzi do nieodwracalnych zmian stawach i upośledzenia funkcji nerek. Także nie lekceważ tej choroby.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Dna moczanowa - co to takiego?

21 sie 2013 - 16:10:54

Cytat
sweetie-kittie
Kiedyś dna nazywana była chorobą szlachciców - bogata i nieodpowiednia dieta doprowadzają do tego, że kwas moczowy odkłada się w postaci kryształów w stawach, tkankach. Może przebiegać bezobjawowo, prowadzić do bolesności stawów, zdarzają się też ostre napady dny. Nieleczona w końcowym stadium prowadzi do nieodwracalnych zmian stawach i upośledzenia funkcji nerek. Także nie lekceważ tej choroby.

Fajnie to wszystko wyjaśniłaś. Jeżeli chodzi o leczenie dny moczanowej to na tej stronie znajdziesz przydatne informacje.

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

Dna moczanowa - co to takiego?

23 sie 2013 - 07:17:54

Ja też na to choruję. Byłam u lekarza z bólem kolan stwierdził że to dna moczanowa. Na szczęście szybko została wykryta i jest szansa na pełne wyleczenie. Najważniejsza jest dieta, trochę rygorystyczna ale myślę że dal zdrowia warto

zweryfikowana
Posty: 589
Ostrzeżenia: 1/5

Dna moczanowa - co to takiego?

23 sie 2013 - 07:38:02

a może tak warto napierw poszukać w google zanim sie umiesci watek?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

polykanie czegos przez sen - pomocy !