Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

33 minut temu

e-papieros

57 minut temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

29 lis 2014 - 18:57:53

ja mam problem od 4 lat na prawej dloni i tylko na niej po wewnetrznej stronie ,wychodza mi szare plamki i z nich wydziela sie jakis plyn ,pozniej to strasznie swedzi i luszczy sie skora .Byłam dermatolog dala powiedziala ze to wyprysk alergiczny zapisala krem na recepte ze sterydami ,tabletki loratadyna na alergie , nie przechodzilo sama czytalam wszedzie na forach ze to moze byc egzema. i wyprobowalam Masc konopna firmy Cutis help egzema, i powiem szczerze ,ze juz nic nie mam na rece.Nieraz zapominam jej brac i jak za dłuzo sprzatam itp. to znowu sie luszczy itd ale jak kremuje to przechodzi .

niezweryfikowana
Posty: 277
Ostrzeżenia: 4/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

05 sty 2015 - 00:55:48

To chyba nie jest atopowe, z opisu tak nie brzmi. Może łuszczyca? Idź do alergologa, a w między czasie smaruj się Dermaveelem

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

05 sty 2015 - 07:03:34

Ja mam AZS, od czasu do czasu na twarzy robią mi się takie czerwone plamy, które się łuszczą i pieką, aczkolwiek żaden krem na to zapalenie mi nie pomógł. Przemywam twarz tonikiem do skóry suchej rano i wieczorem, używam kremu ultranawilżającego i bardzo lekkiego i jak na razie mam spokój :)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

05 sty 2015 - 08:07:44

mam azs od dziecinstwa. ale przez ostatnie 5 lat nasiliło mi sie strasznie. teraz świąd utrzymuje sie na skórze głowy, szyji i zgięciach łokci. nie polecam sterydów bo mam po sterydach blizny, rozstepy od długiego stosowania. Przerzuciłam się na emolium i maść cholesterolową robioną w aptece i jest lepiej ;) mam też balaneum w kremie, też jest całkiem nie złe ;)

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

19 lut 2015 - 16:12:20

....



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-04 22:51 przez bristolek.

niezweryfikowana
Posty: 457
Ostrzeżenia: 3/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

31 mar 2015 - 13:27:15

Ja przede wszystkim radziłabym poszukać dobrego dermatologa, który zweryfikuje co Ci jest. Osobiście mogę zarekomendować leczenie AZS w Febumed, znajoma jest zadowolona z tej kliniki. Pierwsza wizyta u dermatologa kosztuje tam tylko 99 zł i trwa aż 30 minut, co na tle innych przychodni jest zdecydowanym wyróżnikiem.

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

02 kwi 2015 - 18:33:55

Ja się jak najbardziej zgadzam z kilkoma wypowiedziami wyżej najważniejsze to stwierdzić czy to na pewno jest AZS bo często jest podobno mylone z inną "chorobą" a co do wymienionego wcześniej Dermaveel słyszałam że jest naprawdę skuteczny jeśli chodzi o właśnie tego typu problem. Kilka moich znajomych używa i mówi że skóra się ładnie wygładza. Przy okazji jeśli jesteśmy w temacie AZS dziewczyny może zainteresujecie się tak samo jak ja akcją społeczną organizowana przez La Roche-Posay „Dzielisz się, Dzielimy się”. Akcja jest o tyle fajna że wiele robić nie trzeba wystarczy na stronkę http://dzieliszsiedzielimysie.pl wstawić swoje selfie z dowolnym ich produktem :) a za każde 1000 zostanie ufundowana 3 tygodniowa kuracja termalna dla dziecka z AZS.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

02 kwi 2015 - 18:45:15

Ja mam znów np na twarzy plamy, ale czerwone, które swędzą pieką i łuszczą się, ale nie przez cały czas, wyskakuje mi to od czasu do czasu :)

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

08 kwi 2015 - 12:10:01

Miss_kaaa, fajna akcja, mam dziecko z AZS i wiem jak bywa ciężko, chociaż u nas choroba już praktycznie opanowana, ale początki były ciężkie, więc jeśli zwykłym zdjęciem możemy pomóc jakiemuś dziecku to na pewno się zgłosimy :)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

08 kwi 2015 - 12:36:12

Proszę sobie zrobić w domu taki test.Nalać wieczorem 3/4 szklanki wody i niech stoi do rana Rano na czczo zebrać ślinę tylko to co w ustach i splunąć do szklanki jeżeli ślina dostanie zwisające wrędzle tzw. nóżki to ma Pani grzyby Candida.Ja miałem grzyby candida i je pokonałem.Walczyłem z tym wiele lat.Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 2/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

29 maj 2015 - 09:13:15

Jako mama dziecka chorego na AZS walczę każdego dnia. Niestety po czasie reemisji wszytko wraca i moja Ania znów się drapie. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi kosmetykami do tego typu skóry i nowymi sposobami leczenia. Wszystkim mamą, które zauważyły tą chorobę u swoich dzieci polecam zapoznać się z tymi informacjami http://cutishelpmimi.pl/codzienna-pielegnacja/8-zasady-pielegnacji-emoliencyjnej Opisują tutaj jak chronić dziecko przez podrażnieniami i zmniejszać ryzyko zaostrzenia choroby.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

01 lip 2015 - 13:28:33

Poczytaj sobie o atopowym na [Moderacja - niepłacona reklama] tam jest pełno na ten temat i w sumie moja mama tak doszła do tego co jej jest a ja korzystam z porad na temat alergii



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-08 12:03 przez moderator.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

15 lip 2015 - 15:20:53

Treść posta została usunięta automatycznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc w "ogarnięciu" cukrzycy