Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:55:48

też mam atopowe, ale plamek nie mam :)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:57:33

Leczę się już w sumie 23lata na AZS z roczną przerwą,bo choroba ustała..
Czasem dostaję od pokarmu czasem wystarczy zła woda.
Ale przyznam,że od roku nie miałam żadnych wyprysków. Czasem miałam takie,że przy kontakcie ze słońcem dostawałam jeszcze silniejszej alergii i wyglądałam jak po oparzeniu.
Stosowałam różne maści, odstawiłam zapachowe kosmetyki,używałam szare mydło,bo przy AZS nie powinno się używać żadnego Bambino również.
Stosowałam Cetaphil również,który koił i był akurat na mnie skuteczny i moją wysuszoną ,łuszczącą się skórę.

Również nie polecam Nizoralu.

Ale nigdy białych plam,które kojarzą mi się z bielactwem i łupieżem pstrym.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:59:10

mi Pani doktor kazała kupiś krem w aptece Emolium i przeszło

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 21:03:26

Cytat
paulineczka2701
mi Pani doktor kazała kupiś krem w aptece Emolium i przeszło

miałam emolium i tylko łagodziło objawy
nizoral jeszcze bardziej wysuszy skóre :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-21 17:08 przez WisniowyLikier.

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

21 sie 2013 - 20:29:13

spróbuj do wody w,której się kąpiesz dodać mąkę ziemniaczaną bez innych dodatków ,mojemu chrześniakowi kąpiel w takiej wodzie pomaga

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

21 sie 2013 - 20:48:50

Cytat
sweetleady1989
spróbuj do wody w,której się kąpiesz dodać mąkę ziemniaczaną bez innych dodatków ,mojemu chrześniakowi kąpiel w takiej wodzie pomaga

dzieki :) wypróbuje

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

21 sie 2013 - 20:51:19

mój siostrzeniec ma AZS ma teraz 7 miesięcy na razie mu przeszło ale to chwilowe,,, AZS to reakcja na alergeny może akurat ty reagujesz na pyłki teraz pylą bylice i stąd takie nasilenie

Cytat
sweetleady1989
spróbuj do wody w,której się kąpiesz dodać mąkę ziemniaczaną bez innych dodatków ,mojemu chrześniakowi kąpiel w takiej wodzie pomaga

kąpiel z mąką jest niewygodna bo klei włosy,,, nie wiem czy używasz jakichś emolientów do kąpieli ale polecam Ci kremowy żel do mycia Emolium jest bardzo dobry



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-21 20:54 przez Finka1988.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

21 sie 2013 - 21:00:54

Cytat
Finka1988
mój siostrzeniec ma AZS ma teraz 7 miesięcy na razie mu przeszło ale to chwilowe,,, AZS to reakcja na alergeny może akurat ty reagujesz na pyłki teraz pylą bylice i stąd takie nasilenie

Bardzo mozliwe że to jakieś alergeny, bo katar tez się ostatnio nasilił.
Musze poprosić dermatolog o testy bo sama sie nie doczekam. postawiła tylko diagnoze AZS i na tym sie skończyło.

Mam Emolium :)

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 paź 2013 - 11:26:10

Dziecko mojej najlepszej przyjaciółki ma AZS i też miewa takie białe plamki jak w pierwszym wątku wspominasz, w miejscach uczulenia, ale to zwykle jest po tym właśnie, jak zbyt dużo nałoży mu się maści ze sterydami na skórę i wtedy one się pojawiają , bo przy cienkiej warstwie to w ogóle nie, więc pewnie od tego.
A swoją drogą to na noc bąbla ubiera się w specjalne piżamki - bardzo przewiewne, antyroztoczowe itd (z marki dermasova - dodaje link: http://www.dermasova.pl/) i dzięki nim przesypia spokojnie całą noc i nie ma żadnych potem wykwitów na skórze, co też ogranicza potrzebę częstego używania tych maści.
Wiem, bo dorzucałam się do tej piżamki (pół na pół - koleżanka sama wychowuje dziecko, a ojciec jakoś nie partycypuje w kosztach)... no ale to już inna historia.

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 4/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

10 mar 2014 - 12:21:25

Dosyć dobrze przy atopowym zapaleniu skóry sprawdza się to - Tonik Spray anti-irritativ Hb. Generalnie ten kosmetyk fajnie się spisuje przy ogólnych problemach ze skórą, przy skórze drażliwej, łuszczycy - poczujecie ulgę, skóra powinna się wzmocnić - oczywiście wiele zależy od stadium problemu.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

08 paź 2014 - 20:07:15

mnie bardzo przeszkadza dym papierosowy i woda twarda, bez filtra nie wiem jak bym funkcjonowała ;/ kosmetyki używam tylko dla cery atopowej, wspomagam się jeszcze fajnym kremem Dermaveel, pomaga mi zwalczyć swędzenie. Szybko i na długo.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

08 paź 2014 - 20:25:38

Również mam AZS od 6 lat testy nic nie wykazały stosuję oilatum pomadę frańciszkańską wcześniej bralam loratan flonidan zyrtec xyzal maści różne po których mam łydki pomarszczone jak stara babcia muszę jeszcze wykonać testy na plecach ostatnio rozpowszechnia się wirus wątroby hcv warto zrobić bo być może być to przyczyną ja czekam już na wyniki trzeba zrobić na własną rękę lekarz nie może dać skierowania tylko specjalista od wątroby.

niezweryfikowana
Posty: 277
Ostrzeżenia: 4/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

15 lis 2014 - 11:07:04

Moja córka ma AZS. Stosujemy pełno kremów i leków - wszystko nam bardzo dobry lekarz przepisał. Skóra wygląda dobrze, ale trzeba przestrzegać terapii. Bardzo pomocna przy AZS jest dla nas taka aplikacja na androida https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heel&amp . Łatwiej utrzymać porządek przy tej wielkiej ilości środków i leków. Najlepsza jest opcja raport, który pokazuje nam czy nasza terapia którą stosujemy jest skuteczna, jeśli nie to co należy zmienić.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

15 lis 2014 - 12:31:08

moja siostra ma 4 latka. Tez ma atopowe zapalenie skóry. Od 1 roku zycia. Ma rożne maski itd, poagają. Ale choroba znika i powaraca. Przez kilka miesiecy ma spokój i pozniej znowu się zczyna. I tak w kółko

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

29 lis 2014 - 18:42:11

mój bratanek ma AZS, straszna choroba.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-16 10:17 przez Jollcia21.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dna moczanowa - co to takiego?