Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:21:24

Hej dziewczyny borykam się z tym okropieństwem od ponad 2 lat (wcześniej miałam w dzieciństwie, samo znikneło).
Skóra sucha, łuszcząca się, ok jakoś zniosę, ale już od jakiegoś czasu pojawiają się na ciele białe plami (w tych miejscach gdzie jest "uczulenie";)
Pytanie kieruje do Was czy tez tak macie przy tej przypadłości?
Moja dermatolog powiedziała ze to wina maści sterydowej aplikowanej na suche miejsca i że znikną gdy przestane używać. Przestałam, a plamek coraz więcej, nawet tam gdzie ich nie było :(

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:23:57

mój 9 miesięczny chrześniak to ma ,jego skóra jest bardzo sucha i brzydka,dzieciątko od maluszka już takie coś przechodzi

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:25:42

moja siostrzenica choruje na AZS od urodzenia, miała bardzo ciężki stan, w momencie dojrzewania trochę przygasło ale wiadomo są momenty kiedy ją sypie. Używa tylko i wyłącznie kosmetyków specjalistycznych bardzooo nawilżających z serii aptecznych takich jak aderma, Cetaphil itp.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:26:38

Cytat
sweetleady1989
mój 9 miesięczny chrześniak to ma ,jego skóra jest bardzo sucha i brzydka,dzieciątko od maluszka już takie coś przechodzi

Biedactwo malutkie, ja też miałam (na całym ciele) od narodzin do ok 12 lat i teraz znów mnie dopadło :(
Objawy sa okropne, ale skąd te plamki?

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:29:02

Twoja dermatolog ma rację, to od maści. Mi zniknęły te ślady dopiero po roku jak "na nowo" zaczęłam się opalać, ale np. mojej koleżance, która choruje na to od kilkunastu lat nie schodzą te plamy, ponieważ ciągle musi używać tych maści.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:29:42

ja mam azs i tez czasem wyskakiwaly mi biale plamy jak wlasnie uzywalam masci ze sterdydami ale pod odlozeniu rzeczywiscie znikaly tak jak mowi Twoja dermatolog, niemniej jednak nie wychodz na slonce jak sobie posmarujesz taka mascia cialo,bo od tego tez moze skora sie odbarwiac.Przypadlosc okropna, wiadomo, ze sa gorsze choroby, ale tak suchej i popekanej skory nie zycze nikomu heh

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:30:17

aaaa dostała też lampy z jakimś lekiem pomogło...:)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:30:51

miejsce chore jest narażone na maść i dlatego masz akie białe plamy. musiała byś zmienić maść, bez sterydów. Pewnie uzywasz Protopic?! Ja niestety też mam azs i używam tridermu. jest dla mnie idealny. stsouję również maść ręcznie robioną z apteki za 9 zł. też jest super.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:37:42

Cytat
madziaopolemtm
Twoja dermatolog ma rację, to od maści. Mi zniknęły te ślady dopiero po roku jak "na nowo" zaczęłam się opalać, ale np. mojej koleżance, która choruje na to od kilkunastu lat nie schodzą te plamy, ponieważ ciągle musi używać tych maści.

Troche mnie uspokoiłaś :) ja od jakiś 4 miesiecy nie uzywam tej masci wiec możne jest szansa ze się opalą :)
Cytat
annetta89
miejsce chore jest narażone na maść i dlatego masz akie białe plamy. musiała byś zmienić maść, bez sterydów. Pewnie uzywasz Protopic?! Ja niestety też mam azs i używam tridermu. jest dla mnie idealny. stsouję również maść ręcznie robioną z apteki za 9 zł. też jest super.

Tak Protopic, Adwantan, Laticort i Zyrtec.
Mogłabyś mi dać przepis na tą maść apteczną? :) na priv, będę strasznie wdzięczna :).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-20 20:42 przez WisniowyLikier.

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:42:22

Mój znajomy borykał się z tym problemem i pomógł mu uwaga NIZORAL :) przez pewien okres czasu podczas kąpieli wsmarowywał go w siebie i naprawdę pomogło :)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:44:37

Cytat
Madzia85914
Mój znajomy borykał się z tym problemem i pomógł mu uwaga NIZORAL :) przez pewien okres czasu podczas kąpieli wsmarowywał go w siebie i naprawdę pomogło :)

nizoral jest dobry na łupież pstry , który sie wlasnie cechuje bialymi plamkami , na sucha atopowa skore nie radze wsmarowywac nizoralu ;p

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:47:05

takiej dokladniej informacji nie mialam :) ale mozliwe, ze masz racje :)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:52:56

Cytat
wisniowa19
ja mam azs i tez czasem wyskakiwaly mi biale plamy jak wlasnie uzywalam masci ze sterdydami ale pod odlozeniu rzeczywiscie znikaly tak jak mowi Twoja dermatolog, niemniej jednak nie wychodz na slonce jak sobie posmarujesz taka mascia cialo,bo od tego tez moze skora sie odbarwiac.Przypadlosc okropna, wiadomo, ze sa gorsze choroby, ale tak suchej i popekanej skory nie zycze nikomu heh

czasami zdarzyło mi sie po posmarowaniu dzien wczesniej wyjsć na słońce.
Ale słonce tez je troche opala, niektóre całkowicie i nie wygladaja juz tak strasznie :)

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:54:09

Ja mam na rękach i myję się i smaruję Cetaphilem.

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry - pytanie

20 sie 2013 - 20:55:45

mój chrześniak oprócz tego atopowego zapalenia skóry ma jeszcze skazę białkową i anemię żadne kosmetyki mu nie pomagają,jedynie kąpiel w wodzie z dodatkiem mąki ziemniaczanej,uczula go większość rzeczy najbardziej na buzi to widać chociaż na rękach i nogach też

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dna moczanowa - co to takiego?