Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Endokrynolog- wzrost piersi

21 sie 2013 - 11:56:28

Cytat
redrevolution
To nie wrażenie, bo nie tylko mi urosły piersi od brania tabletek, ale i moim koleżankom. Otóż to jest efekt uboczny tabletek antykoncepcyjnych. Radzę poczytać ulotkę dołączoną do nich. :)

"Pigułki antykoncepcyjne nie powiększają piersi. To skutek uboczny ich działania - obrzmienie - sprawia takie wrażenie. Podobnie rzecz się ma z powszechnym sądem o tyciu z powodu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Piersi pod działaniem wysoko stężonych hormonów gromadzą w swoich przestrzeniach międzykomórkowych płyny fizjologiczne."

troche się tym interesowałam, ;) cieszyłam się, żę będe miała większy biust, był większy ale minimalnie, po odstawieniu wróciły do swego dawnego rozmiaru

Endokrynolog- wzrost piersi

21 sie 2013 - 11:56:55

Cytat
slodka_su
Cytat
aguuusia4
Nie podejmowałabym ryzyka brania hormonów tylko ze względu na biust.
racja
a po drugie to co ma endokrynolog do rozmiaru piersi?? Endokrynolog leczy zaburzenia tarczycy.

Niestety jesteś w błędzie, lekarz endokrynolog leczy zaburzenia związane z hormonami a więc autorka wątku ma jak najbardziej rację.

Co prawda nie miałam dokladnie takiego samego problemu, ale również byłam pod kontrolą endokrynologa (ze względu na bardzo bolące i obfite miesiączki - mogły doprowadzić do anemii). Na szczęście badania wykazały że nie ma żadnych anomalii i nie ma potrzeby brać leków hormonalnych.

Ale z tego co rozumiem Ciebie autorko wątku nic nie boli, nie ma zagrożenia dla zdrowia ani życia, więc dlaczego miałabyś brac leki? Leki są dla osób chorych, Ty jesteś zdrowa więc nie widzę sensu trucia organizmu. Raczej mało prawdopodobne aby malutkie piersi byly wynikiem wysoką ilością testosteronu czy coś... Choć dla swietego spokoju możesz sie przebadac, choć mi samej glupio by bylo iść do lekarza z takim błahym problemem jaki jest rozmiar piersi...

Endokrynolog- wzrost piersi

21 sie 2013 - 11:59:19

Cytat
ecri16
Cytat
slodka_su
Cytat
aguuusia4
Nie podejmowałabym ryzyka brania hormonów tylko ze względu na biust.
racja
a po drugie to co ma endokrynolog do rozmiaru piersi?? Endokrynolog leczy zaburzenia tarczycy.

Endokrynolog leczy wszystkie zaburzenia hormonalne, nie tylko te od tarczycy :)

ups - o tym nie wiedziałam, chodzę do endokrynologa bo mam niedoczynność tarczycy, ale że innymi zaburzeniami hormonalnymi się zajmuje to już będę wiedzieć ;)

ale i tak każda ingerencja hormonalna w organizm to poważna sprawa, więc ja bym nie ryzykowała, bo możesz na chwilę poprawić swój wygląd, ale zaszkodzić zdrowiu.

Endokrynolog- wzrost piersi

21 sie 2013 - 12:01:35

Cytat
ciemnowlosa


Niestety jesteś w błędzie, lekarz endokrynolog leczy zaburzenia związane z hormonami a więc autorka wątku ma jak najbardziej rację.

Co prawda nie miałam dokladnie takiego samego problemu, ale również byłam pod kontrolą endokrynologa (ze względu na bardzo bolące i obfite miesiączki - mogły doprowadzić do anemii). Na szczęście badania wykazały że nie ma żadnych anomalii i nie ma potrzeby brać leków hormonalnych.

Ale z tego co rozumiem Ciebie autorko wątku nic nie boli, nie ma zagrożenia dla zdrowia ani życia, więc dlaczego miałabyś brac leki? Leki są dla osób chorych, Ty jesteś zdrowa więc nie widzę sensu trucia organizmu. Raczej mało prawdopodobne aby malutkie piersi byly wynikiem wysoką ilością testosteronu czy coś... Choć dla swietego spokoju możesz sie przebadac, choć mi samej glupio by bylo iść do lekarza z takim błahym problemem jaki jest rozmiar piersi...

Rozmiar biustu nie ma w ogóle związku z poziomem testosteronu we krwi. Moja koleżanka ma bardzo wysoki testosteron, przez to problemy z cerą i nadmiernym owłosieniem, ale piersi ma naprawdę duże. Ja z kolei testosteron mam w normie, a piersi jak u 13latki ;). Dlatego zgadzam się, że endokrynolog tutaj niewiele pomoże. Gdyby autorka wątku miała np. ogólnie opóźnione dojrzewanie, to wtedy mógłby coś zdziałać.

Endokrynolog- wzrost piersi

21 sie 2013 - 12:04:39

Cycki są najwazniejsze dla ciebie? To twoj priorytet? Znam kobiete ktora ma 37 lat... Byla moja szefową.... Uwierz nie ma piersi tylko odstajace sutki .. Ale dobrze sie z tym czuje i nie ma kompleksow ! Ma piekna buzke i swietnie wyglada,,, nawet bez piersi! Ja zawsze mialam male piersi! Po porodzie sie to zmienilo . Poczekaj i daj dzialac naturze !!!

Endokrynolog- wzrost piersi

15 maj 2019 - 17:49:04

Też mnie to interesuje. Ostatnio widziałem dziewczynę która dosłownie z 0 piersi ma je teraz spore po ciąży (czyli naturalnej"terapii" hormonalnej) ale raczej obwisłe. Skoro transwestyci (mężczyźni) i to tacy z wyboru, a nie z przyczyn zaburzeń rozwojowych (ale i również) mają piersi po kuracji hormonalnej to dziewczyny tym bardzie powinny mieć, i to powinna być chyba podstawowa terapia zamiast od razu implanty, które jak widzę są mniej więcej w połowie przypadków niechlujnie wykonane, a w drugiej połowie przypadków też naprawdę słabo. Oczywiście po to by zostawić kilka tysięcy euro u kolegi z leserem i koleżanki z operacją plastyczną blizny. Mało tego, często implanty są nierówne, dopiero po kilku tygodniach, miesiącach widać że jedna pierś jest wyżej lub niżej albo innych rozmiarów.
Czytałem gdzieś że kuracja hormonalna na piersi jest specyficzna i trwa kilka-kilkanaście miesięcy, i nie ogranicza się do podania tylko estrogenu ale daje się w pewnym momencie również progesteron, i hormon wzrostu by piersi były większe, miały ładny kształt, oraz nie znikły po kuracji.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Endokrynolog- wzrost piersi

06 wrz 2022 - 14:44:33

No tak tak Ale co jeśli nie chce się stosowac kuracji hormonalnych? W takim przypadku moim zdaniem o wiele lepsze są naturalne ziołowe tabletki. Pzynajmniej nie ingerujemy w nasz organizm jak przy stosowaniu hormonów.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Endokrynolog- wzrost piersi

08 wrz 2022 - 13:00:02

Poza tym chyba nawet nie można sobie czegoś takiego kupić ( zastanawiam sie skąd hormony takie biorą drag queen w Polsce, w końcu taka rafalala musiała byc na kuracji hormonalnej....). I kto jej to przypisuje. Brałaś jakieś ziolowe tabletki? Pytam się ponieaż robię sobie rozpoznanie w sieci ( ine wykluczam,że sobie coś takiego zamowię).

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Endokrynolog- wzrost piersi

08 wrz 2022 - 13:13:39

Tak . Perfect bust. Nie są tanie ale z tego co czytałam to najlepsze ( wcześniej brała je moja kolezanka oraz to ona mi je poleciła) NIe mam wprawdzie porównania do innych tabletek tego typu jednak z tych akurat jestem zadowolona. Co do hormoów to pewnie jeździ za granice Nie wiem czy w Polsce jest to legalne jeśli nie ma się jakiegoś uzasadnionego medycznie powodu....

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Endokrynolog- wzrost piersi

09 wrz 2022 - 10:16:18

używałas może jeszcze kremu perfect bust?

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Endokrynolog- wzrost piersi

12 wrz 2022 - 08:51:31

Tak. Jako pomoc do kuracji powiekszania. Ale nie jestem w stanie Ci tutaj napisać na ile dzialają same tabletki i sam krem. Obie dały dobry efekt. Piersi stały się takie bardizej jędrne, jakby wypchane ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

polykanie czegos przez sen - pomocy !