Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 319
Ostrzeżenia: 1/5

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 14:32:50

Hej dziewczyny, wczoraj mialam wypadek na rowerze potracil mnie kierowca samochodu,
skrecalam z drogi glownej na podporzadkowana jednak on wyjezdzal z podporzadkowanej, wymusil pierwszenstwo i uderzyl we mnie.
Mam stluczony lewy lokiec, posiniaczona prawa noge i zbite biodro.
Oczywiscie karetka odwizola mnie do szpitala, policja i te inne procedury zalatwione.
Moje pytanie dotyczy tego jak fachowo starac sie o odszkodowanie za rower, oczywiscie za uszczerbek na zdrowiu dopiero po zakonczeniu leczenia, jednak chodzi mi teraz o rower jak fachowo opisac usterki do ubezpieczyciela sprawcy. Mial ktos taki przypadek? Czekam na wasze opinie.
???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-17 14:36 przez ja25.

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 14:38:07

Nie wiem jak to opisać. Poszukaj drukow w necie.
od kilku tygodni jeżdżę rowerem do pracy i muszę stwierdzić ze kierowcy to idioci. Mam tez wrazenie ze wsiadajac na rower człowiek staje sie dla kierowcow niewidzialny

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 14:39:44

Czy jest wina ewidentna kierowcy ? Jeśli tak to powinnas dostac nr polisy kierowcy i od nich sciagasz siano. Przyjedzie rzeczoznawca i wyceni szkody... Wycena czesto jest zanizana. Przynajmniej tak bylo w przypadku wypadku samochodowego mojego chlopaka. - swieza sprawa.
Za uszczerbek na zdrowiu musi walczyc osobno. Wynajął firme, która zajmuje sie tego typu sprawami. Narazie tyle wiem... sprawa jest w toku.
Pamietaj abys miala wpis i wypis ze szpitala, szczegolowo opisana chorobe, stan zdrowia i zbieraj rachunki za lekartswa i lekarzy.
Walcz do konca !!!

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 14:40:12

co do roweru to mogę Ci jedynie podbić wątek
a co do zdrowia - ciągnij ile wlezie! uszczerbek na ciele, wkręcaj ile się da, że boli Cię kręgosłup, głowa itp, że Twoje zdrowie psychiczne też ucierpiało na skutek okropnego stresu związanego z wypadkiem. A co - jak kolo nie umie jeździć i myśli, że rowerzysta nie ma praw na drodze to niech się nauczy. A Ty mu powiedz "płacz i płać" :P

zweryfikowana
Posty: 319
Ostrzeżenia: 1/5

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 14:43:25

Cytat
lena-222
Czy jest wina ewidentna kierowcy ? Jeśli tak to powinnas dostac nr polisy kierowcy i od nich sciagasz siano. Przyjedzie rzeczoznawca i wyceni szkody... Wycena czesto jest zanizana. Przynajmniej tak bylo w przypadku wypadku samochodowego mojego chlopaka. - swieza sprawa.
Za uszczerbek na zdrowiu musi walczyc osobno. Wynajął firme, która zajmuje sie tego typu sprawami. Narazie tyle wiem... sprawa jest w toku.
Pamietaj abys miala wpis i wypis ze szpitala, szczegolowo opisana chorobe, stan zdrowia i zbieraj rachunki za lekartswa i lekarzy.
Walcz do konca !!!

tak kierowca auta jest uznany przez policje jako sprawca wypadku

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 14:52:41

Cytat
kiciek1985
Nie wiem jak to opisać. Poszukaj drukow w necie.
od kilku tygodni jeżdżę rowerem do pracy i muszę stwierdzić ze kierowcy to idioci. Mam tez wrazenie ze wsiadajac na rower człowiek staje sie dla kierowcow niewidzialny


Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka,jestem kierowca auta i powiem ,że rowerzyści to święte krowy,i samochody są dla nich niewidzialne.Skoro jeżdzisz od niedawna to może warto by zgłębic najpierw przepisy ruchu drogowego.

zweryfikowana
Posty: 319
Ostrzeżenia: 1/5

wypadek na rowerze

17 sie 2013 - 15:02:06

Cytat
anulkamo
Cytat
kiciek1985
Nie wiem jak to opisać. Poszukaj drukow w necie.
od kilku tygodni jeżdżę rowerem do pracy i muszę stwierdzić ze kierowcy to idioci. Mam tez wrazenie ze wsiadajac na rower człowiek staje sie dla kierowcow niewidzialny


Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka,jestem kierowca auta i powiem ,że rowerzyści to święte krowy,i samochody są dla nich niewidzialne.Skoro jeżdzisz od niedawna to może warto by zgłębic najpierw przepisy ruchu drogowego.


Otoz widzisz nie zgodze sie z Toba ANULKAMO, gdyz w moim przypadku ewidentna wina byla po stronie kierowcy auta, nie dosc ze mial mnie z prawej, wlaczal sie do ruchu to jeszcze pierwszenstwa nie ustapil, obejrzal sie tylko w lewo a gdy ja lezalam na drodze to wysiadl z auta i z tekstem ze on mnie nie widzial nawet i dopiero POCZUL jak we mnie walnal wiec zastanow sie troche..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-17 15:03 przez ja25.

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 2/5

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:33:29

Ewidentna wina kierowcy, staraj się o odszkodowanie z OC sprawcy Takie działanie powinno przynieść skutek, dodatkowo skontaktuj się z ubezpieczycielem albo prawnikiem. Oni najlepiej będa wiedziec jak podjeść do tego typu sprawy.

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:44:38

O matko są różni kierowcy i różni rowerzyści o co Wy się sprzeczacie :D. Jak jadę samochodem to wkurzają mnie rowerzyści, a jak śmigam rowerem to denerwują mnie kierowcy aut, też mi powód do gdybania :P.

Autorko, całe szczęście, że nic poważniejszego ci się nie stało.

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:53:05

Pamiętaj, że jeśli ze względu na wypadek i leczenie nie byłaś w pracy - to również za to możesz spróbować coś wywalczyć.

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:55:05

Ewidentna wina po stronie kierowcy więc walcz o swoje. Ale dziewczyny przyhamujcie trochę od razu z nagonką na kierowców! Ja jeżdżę rowerem i autem i serio wydaje mi się że jednak częściej wina jest po stronie rowerzystów. Żeby jeździć autkiem potrzebujesz mieć stosowne papiery, przechodzisz kurs. Na rower może wsiąść każdy,a nie każdy wie jak. Bo przepisy ruchu drogowego obowiązują wszystkich, o czym rowerzyści BARDZO często zapominają :) Pozdrawiam

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:55:36

Ja popieram ANULKAMO . Zarówno piesi, jak i rowerzysci uwazaja, ze im wszystko wolno i nawet glowy niepodnosza jak przechodza przez jezdnie, czy zmieniaja pas ruchu w przypadku rowerzystow.

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:55:47

Pierwsze co Ci przysługuje - odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Idź do towarzystwa ubezpieczeniowego i dopytaj o szczegóły. Drugie co, to ewentualne wstąpienie na drogę sądową z powództwem cywilnym, ale to po pierwsze czas, a po drugie koszty (które po wygranej sprawie Ci się zwrócą, ale wstępnie ponieść trzeba).

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:55:53

szkoda, że cie tak szybko wypuścili z tego szpitala;/ niestety ubezpieczyciel będzie brał pod uwagę dni, które spędziłaś w szpitalu

wypadek na rowerze

24 lut 2014 - 10:55:58

Cytat
Yagga_yo
O matko są różni kierowcy i różni rowerzyści o co Wy się sprzeczacie :D. Jak jadę samochodem to wkurzają mnie rowerzyści, a jak śmigam rowerem to denerwują mnie kierowcy aut, też mi powód do gdybania :P.

Autorko, całe szczęście, że nic poważniejszego ci się nie stało.

Dokładnie, zgadzam się w stu procentach!

Autorko wątku: nie znam się na przepisach, ale mam doświadczenie z instytucjami takimi jak ZUS czy ubezpieczyciel samochodu... Niestety nawet JEDNO słowo może zaważyć na tym, czy dostaniesz to odszkodowanie czy nie. Poszukaj w necie jakiś wzorów albo idź do jakiegoś specjalisty, który Ci pomoże. Możesz nawet się zgłosić na jakieś forum prawnicze. Niedawno był tutaj wątek na szafie, dziewczyna się ogłaszała, że może pomóc w takich sprawach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poprzeczne paski sprzyjają chorobom!