Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie, piszę z dosyć nieprzyjemnym tematem, ale zaczynam się wkurzać i jednocześnie martwić. Otóż od jakiegoś czasu wyskakują mi dziwne krosty. Zaczęło się od tego, że pod jednym kolanem miałam takiego bąbla jak po komarze ale z przezroczystą krostką (płynem) co bolało. Koleżanka mi powiedziała, że to ukąszenie muchy końskiej. Zeszło po jakimś czasie. Następnie ogoliłam się w miejscach bikini (intymnych) i tam zazwyczaj niestety na drugi dzień wyskakują mi takie krostki czerwone, małe syfki, ale raczej one mnie nie swędziały nigdy ani nie miały rumienia. Takie zwykłe syfki. Początkowo myślałam, że to co mi wyskoczyło to właśnie one. Ale z czasem dostrzegłam, że jakoś wyjątkowo długo nie znikają, a raczej że pojawiają się nowe krosty (syfy) swędzące z takim rumieniem w okół w dodatku na udach i pod pośladkami. A po goleniu na udach z przodu czy boku nigdy mi nic nie wyskakiwało. Smarowałam to czasem czy Fenistilem (sądząc, że to po ukąszeniu) albo maścią z wit. A. albo maścią cynkową. Schodzą po jakimś czasie, ale zaraz pojawią się nowe. Sama już nie wiem co to może być, nie wydaje mi się żeby to było od golenia, bo nie goliłam się od tamtego czasu, więc nie powinny się pojawiać nowe. Mama twierdzi, że to "przeziębiona krew" raz, że nie wiem czy coś takiego istnieje ? niektórzy piszą w internecie, że nie. Inni, że tak, tyle, że przy tym niby raczej są wrzody bolące, a mnie to głównie swędzi. Choć te pod tyłkiem trochę też bolą jak siedzę no i przy próbie "wyciśnięcia" ich bardzo bolą. Staram się tego nie ruszać. Zaczynam się niepokoić co to może być. Nie bardzo mam jak iść do lekarza, no na pewno nie wcześniej niż w poniedziałek a nie daje mi to już spokoju. Może któraś z Was miała coś podobnego ? wie co to jest i może coś poradzić ? Dodam zdjęcia, uprzedzam nie jest ładny widok i nogi są nieogolone ;P to zdjęcie z przedniej części uda.

To jest tylko jedna z nich. Pod pośladkami i z tyłu ud mam masakrę :/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-16 21:28 przez kaaroolkaa.

Nie jestem dermatologiem, więc jedyne co mogę poradzić to udać się jednak do jakiegoś.

robiło mi się coś bardzo podobnego w dzieciństwie, swędziało przeokropnie, nie pamiętam co to było ale chyba dostałam na to antybiotyk i specjalną maść robioną na zamówienie. (Ja miałam tego znacznie więcej, całe uda były tym usłane).

tak wiem, że dermatolog by się przydał. Niestety u mnie w przychodni jest beznadziejny. Chodzę do lekarki z innej przychodni, ale tam się czeka z miesiąc na wizytę. Nie wiem czy prywatnie nie iść. Z kolei, jeśli to nic strasznego to nie wiem czy jest sens wydawać kasę. Dlatego chciałam zasięgnąć opinii

a jestes pewne ze to nie ukaszenia? mi sie robi takie cos jak zostane pokąsana przez owady, jestem na nie uczulona:/ i trzyma mi sie to od 3 do 4 dni. Pij wapno i smaruj to specjalna mascia po ukąszeniach owadów

ale przez 3 czy 4 tygodnie by mnie coś gryzło ? tym bardziej, że po lasach, parkach nie chodzę, a śpię przy oknie minimalnie rozszczelnionym

to moze byc liszaj albo inne paskudztwo
dermatolog, innego wyjscia nie ma
z pewnoscia jakas choroba skóry
zalapalas gdzies:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-16 21:58 przez mycherry.

to moze byc alergia pokarmowa, ktora objawia sie pokrzywka. Przydalby sie lek typu zyrtec oraz wapno duo allergo - powinno troche pomoc

no będę pić wapno, może coś pomoże
dzisiaj z kolei zrobił się regularny okrąg w okół tego... i nowe są :/ może ktoś jeszcze wie co to może być?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-17 16:02 przez kaaroolkaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wypadek na rowerze