Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

to jest dość powszechny problem, że sporo osób boi się wizyty u dentysty. Ale moim sposobem na to, żeby poradzić sobie ze strachem było znalezienie miłego dentysty, dlatego zaczęłam chodzić do Dra Rozwadowskiego. Bardzo dobry stomatolog, ale też miły, wiecznie uśmiechnięty sprawia, że się nie boję i dobrze się w gabinecie czuję

Mam tak samo, a mam 26 lat :P Trafiłam na taką panią, która mówiła do mnie i traktowała jak dziecko (widziała jaka blada i słaba siedzę chyba dlatego) I było wszystko w porządku (i to nie prywatnie!). Moja mama poleciła mi jak tak bardzo się boję tabletkę uspakajającą (persen) i może starczy na tyle, żeby mieć odwagę wejść. A teraz przy wyrywaniu zęba wykupujesz mocniejsze znieczulenie i naprawdę nic nie czuć :)

Bierzesz znieczulenie i po problemie.

Też tak miałam ale odważyłam się i zaczęłam chodzić - na szczęście do leczenia miałam tylko 1 ząb :)

Nie wiem czy to Cię pocieszy czy nie ale ja już tyleeee przeszłam z dentystami, chirurgami szczękowymi itp., że chyba nic nie jest mi straszne! Wszystko zależy od dentysty, jego podejścia do pacjenta. Nie dawno znalazłam swojego idealnego! Pani doktor tak podaje mi znieczulenie, że nie ma mowy o bólu! Zanim się nie obejrzę już jest po wszystkim :) Znajdź też takiego dla siebie i uwierz...dyskomfort ograniczony do minimum, a o bólu nie ma mowy :)

Ja to chyba dziwna jestem, bo uwielbiam chodzić do dentysty :) Ostatnio mąż musiał iść na kanałowe leczenie, dodam, że panicznie boi się dentysty - on cały mokry na fotelu, jęczy stęka, a ja mu zazdrościłam i żałowałam, że nie mam żadnego zęba do leczenia haha. Wyrywanie też mi nie straszne :))
Wydaje mi się, że po protu trzeba znaleźć dobrego prywatnego stomatologa, który nie jest rzeźnikiem, a który w gabinecie tworzy przyjazną atmosferę.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

To jest najgorsze jak ci mówią, nie ma czego się bać. Ja też jakoś miłością do dentysty nie pałam. Może to dlatego, że jak byłam dzieckiem dentyści jakoś się swoimi pacjentami nie przejmowali i wizyty nie były przyjemne. Moje podejście do wizyt się zmieniło, jak zaczęłam chodzić do Galerii Uśmiechu. Bardzo ładne i przyjemne miejsce. Bardzo fajni i sympatyczni dentyści. Dzięki nim przekonałam się, że dentysta też człowiek i nie jest taki straszny.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 1/5

właśnie najlepiej jest się wybrać prywatnie, ja chodzę do Bamedu i bardzo sobie chwalę. Dobrze zrobione wszystko bardzo miła atmosfera, czego więcej chcieć.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Potwierdzam - najlepiej wybrać się do prywatnej kliniki, szczególnie jeśli się boimy. Wiadomo jak to jest na kasę chorych - bywa różnie, szybko itd. nie mówię, że wszyscy tak robią, ale czasem można trafić na takie przypadki. A każdym bądź razie, nauczona doświadczeniem udałam się do prywatnego dentysty i wizyta po wizycie dentofobia odeszła, a ja w końcu chodze regularnie na kontrole :). Oto namiary na mojego dentystę - http://odent.pl/lokalizacja/warszawa-zoliborz_o1/ jeśli ktoś szuka profesjonalnego dentystę w Warszawie. Wiadomo jak to jest w stolicy, jest ich mnóstwo, ale wybrać najlepszego jest sztuką :)Więc służę info. :)

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

A doradzicie kogoś w Gdańsku?

niezweryfikowana
Posty: 851
Ostrzeżenia: 9/5

Ja swego czasu bardzo bałam się dentysty. Niestety ale mam niski próg bólowy a takie wizyty zawsze kojarzyły mi się z bólem i innymi nieprzyjemnościami.
Niemniej teraz się nie boję ponieważ trafiłam na naprawdę dobrą klinikę stomatologiczną ( konkretnie klinika K2 Dental w Gdańsku https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/kontakt/ ) i dzięki nim pozbyłam się tych irracjonalnych obaw.Okazało się,ze leczenie zębów wcale nie musi być takie straszne jakie wydaje sie na początku. Jesli wybierzecie dobrego specjalistę z dużym doświadczeniem to wyleczy Wam zęby tak ,że nawet tego nie poczujecie.

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 2/5

Ja też się bardzo bałam dentysty dopóki nie trafiłam na odpowiedniego. Teraz chodzę do Centrodent w Koninie i prawie w ogóle się nie boję :) tam dentyści są sympatyczni, delikatni i wiedzą jak obchodzić się z pacjentem z dentofobią.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OKROPNY BÓL!!! Czy powinnam?