Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja nie wiem co to strach u dentysty ale za to z moim mężem to mam takie cyrki, że szok... Niestety za każdym razem dentystka musi mu głupiego jasia podawać bo tak to dosłownie ucieka z fotela albo okłamuje mnie, że był a za chwile dzwoni dentystka dlaczego się nie pojawił;/...

Musisz zmienić dentystę ..ja też miałam dosyć jako mała dziewczynka ale to wynikało z chodzenia do nie odpowiedniego lekarza ..wkońcu znalazł się taki ledwo co po studiach ...wyposażenie standard i wygoda ;p odkąd do niego zaczełam chodzić moje niezadowolenie z kiedyś ustępuję wielkiej chęci posiadania białego uśmiechu ....co fakt jest drogi ...ale to mi się super podoba ;p jednorazowe narzędzia , nie oszczędza na znieczuleniu nigdy ! przez co mogę nawet usnąć na fotelu ! mam spore doświadczenie w chodzeniu do dentystów ..przed każdym wyjazdem za granicę na wakacje sami rodzice mnie zachęcają do pójścia ..przed datą wyjazdu ze siedem razy jestem u dentysty w ciągu miesiąca xd i zawsze tak jest i było ..mój chłopak nawet wykupił tydzień temu bilet lotniczy żeby pójść do mojego dentysty i zrobić wszystko co jest możliwe ;p tłumaczy że musi być kiedyś przystojnym narzeczonym i mężem ^^ :D

wyrywałam 4 stale zęby 2 dzien po dniu następne w następnym tygodniu. tez tego nie lubie, wizyty u dentystów nie naleza do przyjemnych. Boję się znieczuleń, ale wiem, ze będzie bolalo pol minuty i potem już hulaj dusza piekła nie ma. Lepiej isc do dentysty i zalatwić sprawe, niż potem leciec z potwornym bólem na pogotowie. Boisz sie ale pomysl, ze to tylko dentysta, wszyscy do niego chodzą, a na swiecie sa o wiele gorsze tragedie i bóle niz wyrywanie zębów.

Najlepiej udać się do prywatnego gabinetu, tam jednak lepiej dbają o człowieka choć to nie jest regułą to jedynie moje doświadczenia, no i może jednak aby troche się uspokoić weź jakieś lekkie tabletki uspokajające przed wizytą, nie będziesz się tak stresować, a tak szczerze to raczej nie ma się czego bać.

A ja dla odmiany mam złe doświadczenia z prywatnymi dentystami. Poszłam ostatnio prywatnie ( bo tak wszyscy twierdzą że lepiej robią ) zapłaciłam za wymianę plomby w nie bolącym zębie i dopiero potem zaczęły się kłopoty. Ząb zaczął boleć a dentysta który mi go zrobił stwierdził że plomba jest ok, pod zębem coś się dzieje więc trzeba wyciąć dziąsło !!! Nie skorzystałam z jego usług więcej, poszłam do mojej sprawdzonej dentystki i okazało się że ten dentysta zafundował mi stan zapalny nerwa, który o mało co nie skończył się dla mnie kanałówką.

moim zdaniem najlepiej jest jakoś ten strach przełamać, poszukać miłego dentysty, co potrafi sobie poradzić z naszym strachem. Sama chodzę do dr Beaty Kosowskiej z Bamedu, jest bardzo miłą i sympatyczną kobietą, więc wizyty w gabinecie nie są dla mnie już bardzo stresujące.

moze zaaplikuj sobie u zebologa gaz rozweselajacy :)

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

haha ale mnie rozbawiło to, że masz problem z tym, żeby męża do dentysty wysłać. To chyba wszyscy panowie tak mają, że się boją dentysty bardziej niż diabeł wody święconej. Ale dla mnie sposobem było to, żeby wysłać mojego partnera do miłego dentysty. Chodzi do doktora Rozwadowskiego, który wie, jak postępować z tymi wystraszonymi pacjentami. I każdemu mogę powiedzieć, że jak się boicie to szukajcie dentystów co wiedzą jak sobie radzić z tymi wystraszonymi pacjentami.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

poproś o znieczulenie i po krzyku:)
ja mam swoją ulubioną dentystkę, chodzę do niej prywatnie i robi mi wszystko bez znieczulenia. Wczoraj robiła mi 2 zęby, usuwała stare plomby,czyściła i potem zakładała nowe, wszystko bez znieczulenia.
Ale jest super bo zawsze mówi co będzie robić, tzn. mówi jak do dziecka:) np. teraz szybkoobrotowym wyczyszcze, potem na wolnych obrotach wypoleruje, teraz przedmucham, przepłuczę itd. Do tego jest bardzo delikatna:)

pomyśl sobie, że jak przezwyciężysz strach to jaką będziesz miała satysfakcję, że masz wyleczone ząbki, aż się chce potem szeroko uśmiechać!

no chyba, że wolisz dalej unikać, ale potem może być za późno i zostanie Ci tylko proteza:P

Oj co ja juz przeszlam z zebami to masakra.. Jednak zawsze biore znieczulenie i jakos daje rade. Mam dopiero 21 lat a strasznie 'zniszczone' zeby nie wiem dlaczego, ale jesli jest to uwarunkowane genetycznie to mam po matce , bo jej to samo za mlodu juz sie zaczely tak psuc. Z kolei brat po ojcu i ni nic mu nie dolega nigdy ehh.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-25 13:23 przez domisia1115.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 1/5

też bardzo dobrze rozumiem to, że się można dentysty bać, sama też nie pałam do nich miłością. Ale znacznie bardziej się boję bólu zęba i z doświadczenia wiem, że jak się chodzi regularnie, wcześniej można zobaczyć czy się pojawiła jakaś próchnica i szybciej wyleczyć, wtedy nie boli. Ale teraz prywatne gabinety dbają o to, żeby nasz nic nie bolało. dobrze też mieć zaufanego dentystę, ja chodzę do dr Beaty Kosowskiej i bardzo sobie chwalę jej podejście do pacjenta i jej umiejętności

niezweryfikowana
Posty: 96
Ostrzeżenia: 5/5

A czy znacie kogoś dobrego w Szczecinie?

Rada dla innych "bojących się.
Przede wszystkim warto znaleźć dobrego dentystę, który okiełzna pacjenta i uspokoi. "Naprawdę nie ma się czego bać" - pewnie każda z Was słyszała to milion razy, ale tak właśnie jest.
Gdy już będziecie umówione na wizytę, poproście, żeby ktoś z Wami poszedł, abyście przypadkiem się nie zawróciły do domu.
Trzymam kciuki za zlęknionych!

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

Ja swego czasu bardzo bałam się dentysty. Niestety ale mam niski próg bólowy a takie wizyty zawsze kojarzyły mi się z bólem i innymi nieprzyjemnościami.
Niemniej teraz się nie boję ponieważ trafiłam na naprawdę dobrą klinikę stomatologiczną ( konkretnie klinika Wejt & Tawakol w Szczecinie: http://www.edentist.com.pl/ ) i dzięki nim pozbyłam się tych irracjonalnych obaw.Okazało się,ze leczenie zębów wcale nie musi być takie straszne jakie wydaje sie na początku. Jesli wybierzecie dobrego specjalistę z dużym doświadczeniem to wyleczy Wam zęby tak ,że nawet tego nie poczujecie.

Ja mam to samo tylko jest jedna różnica. Nigdy nie byłam u dentysty! Mam 24 lat i wszystkie zdrowe zęby. Na Twoim miejscu poszłabym prywatnie i z kimś kto będzie Ci towarzyszyć:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tylko osoby który nosiły aparat ortodontyczny.