Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nadpotliwość dłoni

15 kwi 2014 - 11:15:30

Witam. Troszkę czasu minęło od zainicjowania wątku, ale myślę, że mogę podpowiedzieć jedno z rozwiązań na ten uciążliwy problem. Było to rozwiązanie dość radykalne, ale skuteczne w 98%. Moja córka od niemowlęctwa miała ten problem, tylko nikt nie mógł albo nie chciało mu się postawić prawidłowej diagnozy. Nie było internetu i takiego dostępu do wiedzy. Kiedy pani doktor ( na moje uwagi ) że 3-miesięczne dziecko ma ciągle spocone dłonie i stópki odrzekła, że mam na dziecko mniej krzyczeć, to odebrała mi wiarę w ludzki umysł :) Po kilkunastu latach tej męki (kto to to ma ,to wie - wszelkie dezodoranty do rąk i stóp, moczenie w ziółkach itepe. ) weszłam przypadkowo na forum i artykuł o nadpotliwości i wszystko się zgadzało jak ulał. Otóż sposobem na to cholerstwo jest sympatektomia. Jest to ( nie ukrywam) normalna operacja , polegająca na wycięciu laparoskopowo fragmentu nerwu współczulnego ( w przypadku dłoni pozostają tylko malutkie blizny pod pachami). Powiem tak - czegoś takiego nie spodziewałyśmy się nigdy. Moja (piętnastoletnia wtedy) córka tuz po wybudzeniu się stwiedziła, że ma "normalne dłonie" :) To był szok , naprawdę. Operacja jest wykonywana stronami czyli najpierw jedna ręka , a za jakiś czas ( u nas to były 3 miesiące) druga.
Oczywiście są także skutki uboczne, ale moje dziecko po prawie 6 latach stwierdza, że są one drobiazgiem w porównaniu z tym co przechodziła wcześniej. U niej skutkiem ubocznym jest nieco zwiększona potliwośc na plecach, ale to w przypadku dosyć sporych upałów albo intensywnych ćwiczeń. Dodam, że po operacjach znacznie zredukowała się intensywność zapachu potu i bluzki nie idą do wyrzucenia po np. 2 miesiącach.
Uff, wyszedł mi straszny elaborat, ale ciągle spotykam kogoś, kto walczy bezskutecznie z tym problemem i nikt nie potrafi niczego podpowiedzieć. Operacja trwała ok. 1 godziny, a córka na drugi dzień wyszła do domu. Owszem, boli trochę bok, ale dlatego właśnie jest to robione stronami, aby nie obarczać obu boków, bo w końcu jakoś trzeba spać :)
Od czasu operacji córka wiedzie dużo spokojniejszy żywot, bo ta dolegliwość jest naprawdę przykra, choć nikt jej sobie nie wybiera. Wiem, ze zwłaszcza dla pan i dziewcząt jest to bardzo krepujące, ale pewnie i panowie nie czują sie komfortowo.
Mam nadzieję, że choć trochę mogłam pomóc , bo naprawdę dostęp do informacji jest znikomy. Lekarze wykazują się ogromną ignorancją i olewaniem problemu. Powinno im być choć trochę wstyd. Lekarze , z którymi my się zetknęłyśmy byli naprawdę w porządku. Wszyskie "za" i "przeciw" zostały ujawnione. Mimo niektórych "przeciw" zdecydowałyśmy się na tą operację i nie żałujemy ani jednego dnia.
Pozdrawiam wszystkich.
matkanastolatka (tego drugiego :)

Nadpotliwość dłoni

10 mar 2015 - 08:02:33

Jak ktoś szuka zabiegu bez skutków ubocznych w postaci przeniesienia potliwości na inny obszar ciała to polecam metodę Alma SweatX. Jak w skrócie moge podsumować te zabiegi? Szybkie, bezbolesne i bardzo skuteczne. Jak ktoś szuka profesjonalizmu to osobiście polecam zabiegi w beautymedzie.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Nadpotliwość dłoni

23 mar 2015 - 13:21:44

Wiem, że na to może pomóc po prostu zastosowanie odpowiednich zabiegów na dłonie - pytaj konkretnie w Beauty Center Józefów. Oczywiście nie działa to tak, że po jednym zabiegu masz wszystkie problemy z głowy - potrzebny jest odpowiedni czas.

Nadpotliwość dłoni

18 lip 2015 - 16:59:22

dziewczyny...polecam Odoban...spray na cale cialo..pomaga!!!!!!!!!

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

Nadpotliwość dłoni

24 cze 2019 - 12:11:49

Kosmetyki czasami pomagaja, czasami nie. Możesz jak najbardziej wypróbować sobie środek jednak nie da Ci to pewności, ze na pewno Ci pomoże. Sam jeszcze wybrałbym się do dermatologa tak aby zrobić badania czy przypadkiem nie wynika to z jakichś problemów zdrowotnych bo czasami nadpotliwość może obrazować jakieś problemy, które toczą się w organizmie. Pewnym rozwiązaniem może być botoks Który jest stosowany nie tylko do usuwania zmarszczek ale również do leczenia nadpotliwości.

Nadpotliwość dłoni

24 cze 2019 - 12:18:02

podobnież botoks działa na nadpotliwość dłoni, poczytaj może o tym?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BLIZNA PO REKONSTRUKCJI WIĘZADŁA ACL