Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:10:39

Hej, zaczne od początku...
...otóż jakiś czas temu miałam leczonego zęba a dokładnie dorabiany fragment ścianki. Niestety po jakimś czasie i te fragment sie ukruszył i wyleciał...byłam z nim po raz drugi, ale niestety znów to samo...a więc już zbagatelizowałam sprawę i po raz trzeci nie poszłam do dentysty z tym samym zębem, tym bardziej że nie bolał.
I tu teraz mam problem....od około pół miesiąca ząb zaczął mnie boleć....i powoli tworzyła się ropa nad zębem na dziąśle, umówiłam się z dentystą ale niestety musiało minąć trochę czasu aby był jakiś wolny termin a bulka z ropą zaczeła rosnąć....
Tydzień temu po minionym czasie oczekiwania wreszcie byłam u dentysty, lekarka stweirdziła że zeba juz raczej nie da sie uratować, gdyż została z niego tylko mała ścianka, ale wyrwać go też raczej nie może ponieważ w dziąśle mam rope...dała mi antybiotyk : DOXYCYLINUM oraz byłam na RTG ząbka. Oczywiście lekarstwo brałam przez tydzień, ale nic nie pomogło :( Ropa w dziąśle jak "siedziała" tak "siedzi" nadal :(
Jutro mam wizytę u lekarza, miałam mieć wyrywanego ząbka, ale z racji tego że nadal mam ropę w dziąśle chyba mi tego nie zrobi .... bynajmniej wyczytałam w internecie, że jeśli jest ropa zęba wyrywać nie wolno :(

Dziewczyny czy któraś z Was miała coś podobnego ? Bardzo się boję jutrzejszego dnia :( Boje sie ewentualnych komplikacji, bólu, wszystkiego :(

Proszę, jeśli któraś z Was przeżyła cos podobnego dajcie znać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-11 16:11 przez ewela19899.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:15:01

musi ci dac inny antybiotyk..ogolnie siostrze zeszlo po antybiotykku

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:15:48

bo nie usunie ci dopoki ropa nie zejdzie ja mialam wyrywanego zeba i wiem jak to wyglada powinnas dostac silniejszy antybiotyk a jeśli ci nie zejdzie będzie bolało.
nie pamietam kurcze nazwy tego natybiotyku ale byl wspanialy cos chyba na c



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-11 16:17 przez marcia8772.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:16:35

Myślę, że trafiłaś na lipnych lekarzy skoro tyle to trwa. Niby dlaczego nie można wyrywać? nie jest sensownie najpierw wyrwać a potem antybiotyk? przecież stan zapalny i tak i tak jest, po wyrwaniu zniknie jego przyczyna. Miałam wyrywanego zęba (2 siódemki, noszę aparat) nic się nie bój, to nic nie boli, słyszysz tylko głupie dźwięki :)

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:17:14

Miałam zęba z ropą. Niestety był rwany na "żywca". Pomimo podaniu 2 nieczuleń mało nie padłam trupem w gabinecie. Bolało okropnie. Także jeśli jest ropa to też się takie zęby rwie.

O zęby trzeba dbać, żeby nie było takich sytuacji potem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-11 16:18 przez dziefczynka.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:19:22

nie strasz dziewczyny bo nie pojdzie ale co racja to racja musi tez trafic na dobre znieczulenie i dentyste skad jestes ?

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:20:15

Jeśli jest stan zapalny to raczej nie rwie się bo lignokaina z noradrenaliną nie działa. Dlatego trzeba podać antybiotyk. Jeśli ząb ma zdrowy korzeń to można go ratować i na tym korzeniu odbudować ząb na ćwieku, jeśli wyrwiesz to i tak będziesz musiała pomyśleć o koronce, moście itp.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:21:08

jeśli bierzesz antybiotyk i ropa sie saczy to mimo wszystko wyrwa zab, zeby rope mozna by bylo lepiej wydrenowac. Spokojnie. Antybiotyk jest po to by nie roznioslo sie po organizmie. Bedziesz jakby "zabezpieczona". Usuwac zebow nie mozna przy ostrych stanach (czyli ogromny bol przy ropniach, wtedy najpierw nacina, antybiotyk i dopiero potem usuwanie). Ty masz ewidentnie przewlekły z przetoką.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:21:25

Jeśli jest ropa to niestety ale żadne znieczulenie nie działa.

Wszystko da się przeżyć. Dlatego nie wolno lekceważyć zębów nawet jak nie boli to nie znaczy, że się od środka nie psuje.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:22:00

Cytat
marcia8772
nie strasz dziewczyny bo nie pojdzie ale co racja to racja musi tez trafic na dobre znieczulenie i dentyste skad jestes ?


tak tez czytałam, że jak jest ropa to rwanie zęba bardzo boli gdyż znieczulenie nie działa :(


ze świętokrzyskiego...okolice ostrowca :)

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:25:42

Może da rade naciąć dziąsło i założyć sączki, to wtedy ropa zejdzie i potem zadziała znieczulenie. Wszystkiego się jutro dowiesz.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:27:14

Szkoda że tak daleko. Moja córka jest stomatologiem i jako szafiarka miała byś ulgę, robi też na fundusz. Zajmuje się protetyką i ortodoncją.

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:29:43

Cytat
ewela19899
Cytat
marcia8772
nie strasz dziewczyny bo nie pojdzie ale co racja to racja musi tez trafic na dobre znieczulenie i dentyste skad jestes ?


tak tez czytałam, że jak jest ropa to rwanie zęba bardzo boli gdyż znieczulenie nie działa :(


ze świętokrzyskiego...okolice ostrowca :)

Na to nie ma reguły, to czesto zależy jak się igła wbije i jak duzy jest ten obszar ropy. Fakt, czesto nie udaje sie idealnie znieczulic, ale na pewno nie jest to tak samo jakby w ogole nie bylo znieczulenia. Nie martw sie :)

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:31:04

hmm no ja milam rwany zab pod ropą i czułam wszystko wolę nie gadać

Ząb WAŻNE :(

11 cze 2013 - 16:34:06

Cytat
marcia8772
hmm no ja milam rwany zab pod ropą i czułam wszystko wolę nie gadać



MASAKRA :(

jutro bedzie cieżki dzień :( tym bardziej, że idę "państwowo" a nie prywatnie wiec obawiam się, że dentyste średnio będzie obchodziło to czy boli czy nie :(


pozatym strasznie się boję że mogą wystąpić jakieś powikłania :(:(:(:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

krem do twarzy z filtrem 50+ jaki polecacie?