Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

Pediatra Kielce

53 minut temu

Ginekolog Rzeszów

55 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hashimoto

08 cze 2013 - 20:52:13

Witam niedawno okazało się, że mam niedocynność tarczycy, czy orientujecie się czy można z tego tytułu otrzymać lekki stopień niepełnosprawności? Pozdrawiam

Hashimoto

08 cze 2013 - 20:54:50

wydaje mi się, że raczej nie:/

Hashimoto

08 cze 2013 - 20:56:13

co druga by wtedy brała

Hashimoto

08 cze 2013 - 20:56:14

wątpię. to Ci w niczym tak naprawdę nie przeszkadza, bierzesz leki i już, to nie jest niepełnosprawność.

Hashimoto

08 cze 2013 - 20:59:44

Nieźle kombinujesz.nie dostaniesz. To żadna niepełnosprawność.

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:05:43

no nie dokonca bierzesz leki i już jesli potrafie siedziec w pracy i nagle zaczyna mnie zatykac, ze nie moge sliny przelknac i bledne. A jest to niedobor hormonu co moze byc podstawa do otrzymania stopnia dlatego pytam, gdzies w necie wyczytalam ;)

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:06:54

omg ludzie juz nie robcie z siebie kalek na siłe...

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:08:37

nie jest to podstawa do uzyskania orzeczenia o niepelnosprawnosci.
czasem ludzie bez rak i nog cigaja sie po zusach bo im renty cofają co roku a Ty chcesz z niedoczynnoscia tarczycy miec grupe inwalidzką ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-08 21:10 przez gusiaczek390.

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:09:28

Mi również wydaje się, że nie uzyskasz takiego tytułu.

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:10:37

to nie jest żadne kalectwo. nie da rady, nie wykombinujesz. :)

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:17:42

ja nie chce zadnej renty ale u Nas w szkole za lekki stopien jest stypendium stad pytam, kto pyta nie blądzi ;) a niestety mam stycznosc z ludzmi, ktorzy nie maja nizego a maja na to papier wiec nic nie zaszkodzi sie dowiedziec czy jak cos jest nie tak to mozna cos uzyskac . Szczerze to wolalabym nie byc ciagle senna, nie smiac sie by potem plakac, moc normalnie wysiedziec w autobusie bez chrzakania i gdy sie zdenerwuje nie czuc ucisku w gardle,ze sie nie da sliny przełknąc. A takie problemy mam od pewnego czasu. Wiec skoro to mam to mam prawo wiedziec czy cos moge uzyskac czy nie prawda?

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:19:54

oczywiście, że nie. powinnaś brać leki, które uregulują Ci hormony i tyle :)

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:21:38

Cytat
Caroline00
ja nie chce zadnej renty ale u Nas w szkole za lekki stopien jest stypendium stad pytam, kto pyta nie blądzi ;) a niestety mam stycznosc z ludzmi, ktorzy nie maja nizego a maja na to papier wiec nic nie zaszkodzi sie dowiedziec czy jak cos jest nie tak to mozna cos uzyskac . Szczerze to wolalabym nie byc ciagle senna, nie smiac sie by potem plakac, moc normalnie wysiedziec w autobusie bez chrzakania i gdy sie zdenerwuje nie czuc ucisku w gardle,ze sie nie da sliny przełknąc. A takie problemy mam od pewnego czasu. Wiec skoro to mam to mam prawo wiedziec czy cos moge uzyskac czy nie prawda?
jasne ze masz prawo wiedziec - pytasz, to my odpowiadamy - kazdy ma swoje zdanie na dany temat. Jesli interesuje Cię kwestia orzekania o niepelnosprawnosci powinnas udac sie do odpowiedniego urzędu gdzie na pewno doskonale Cie o wszystkim poinformują.

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:21:53

ja sie podepne;)

Mam pytanie..
jakie badania nalezy zrobic aby wykluczyc chora tarczyce?
wystarczy stezenie hormonow?

i co najwazniejsze:
jezeli robie to prywatnie, potrzebuje jakiegos skierowania?
i mniej wiecej ile czeka sie na wyniki?
do polski przyjade tylko na pare dni, a chcialabym to zalatwic.


rowniez wazne - mniej wiecej jaki jest koszt takich badan ( do osob ktore robily)?

Hashimoto

08 cze 2013 - 21:23:48

ja oprocz krwi robilam tez usg tarczycy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tarczyca - jakie badania?