Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:21:05

Od paru tygodniu borykam się z uporczywym wypadaniem włosów. Wrecz garściami. Nie były farbowane, nie suszę nie prostuję, nie zmieniłam diety. Po wykluczeniu wszystkiego co mogłam, zrobiłam badania krwi itp. Wszystko wyszło dobrze, zapytałam więc lekarza rodzinnego, co może być jeszcze przyczyną. Odparł mi, że mogę mieć po prostu za długie włosy i dlatego wypadają. Mam włosy długie do wcięcia w talii. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to to, ale może jednak? Moja mama w młodości też miała długie, mówi, że wypadały jej tylko w stresie itp. Szukałam w internecie ale nic nie znalazłam w tej kwestii. Czy faktycznie wg. was to może być kwestia "za długich" włosów?
Czy długość włosów jest jakoś genetycznie uwarunkowana?

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:27:49

Jakoś mi się nie wydaje zeby to był powód :)
Całe życie mam długie włosy i również mam ten sam problem, wypadają mi okropnie. Też myślałam że może są zbyt obciążone i ściełam je jakiś rok temu do ramion a problem wypadania włosów nie zniknął :)

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:28:51

Moim zdaniem i z tego co wiem to od za długich włosów nie wypadają one...moze to być ze stresu lub moze ci brakować jakiś witamin...:)

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:30:23

ja mam długie i mi nie wypadają ;p

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:30:43

Witaminy też dostałam już i biorę od paru tygodni systematycznie. To raczej też nie to.

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:35:21

wypadały mi własy garsciami - najgorzej podczas mycia i czesania.
wczoraj sciełam około 22 cm i podczas porannego mycia miałam czyste ręce a nie jak zawsze całe we włosach.
może cos w tym jest

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:38:07

Ja mam włosy prawie do bioder i mi wypadają. Ale to nie dlatego, ze sa za długie... przyczyn jest wiele, przede wszystkim stres :)

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:43:30

Ale stres wykluczony. Nawet teraz gdy tak wypadają zachowuję racjonalny spokój ;p

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:44:52

Ja w takich okresach wypadania włosów używam belissy, i przechodzi jak ręką odjął :)

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:45:26

mi wypadaja po zimie, moze to teraz zaczely

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:47:58

Moje wypadają po przesileniu jesiennym, ale i tak w mniejszej ilości niż teraz.

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:48:49

cos mi sie dziwne wydaje by wlosy wypadaly przez to że są długie..tez mam dlugie i fakt wypadaja ale przyczyny są inne niz długosc:)

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:51:10

z tego co wiem jezeli włosy mamy długie i juz bardzo długoooo to cebulka włosa jest bardzo obciazonai oslabiona wiec wlosy moga wypadac., zauwaz ze nie ktore dziewczyny ,maja cienkei delikatne wlosy inne moga miec grube i ciezkie,..wiec moim zdaniem (i z tego co kolezanka fryzjerka mi mowila) to jest mozliwe,.,,

p.s oczywisicie nie mowimy tu o lysieniu. tylko narazeniu wlosow na czestsze wypadanie

p.s2 sama mam wlosy do pasa i musialam je wycieniowac zeby zrobily sie troche lzejsze i pomoglo

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:51:51

Mnie się wydaje, że to przez stres. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś spokojna to może być tak, że podświadomie się denerwujesz i to wpływa na Twoje zdrowie, a w tym przypadku na włosy. To naprawdę możliwe, bo ja mnie często bolało serce i okazało się, że właśnie od takiego utajonego stresu, chociaż mi też wydawało się, że przecież się nie stresuję, ale te zmartwienia gdzieś w głębi głowy robią swoje. Także spróbuj może meliski :)

Czy włosy moga byc za długie?

08 cze 2013 - 14:54:00

Miałam włosy cieniowane, bo chciałam zyskać na objętości. Moje włosy nie są bowiem grube, ale ultra cienkie też nie ;p

I tak chodzę sobię od kilku lat z cieniowanymi włosami.

Cytat
getrowa
Mnie się wydaje, że to przez stres. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś spokojna to może być tak, że podświadomie się denerwujesz i to wpływa na Twoje zdrowie, a w tym przypadku na włosy. To naprawdę możliwe, bo ja mnie często bolało serce i okazało się, że właśnie od takiego utajonego stresu, chociaż mi też wydawało się, że przecież się nie stresuję, ale te zmartwienia gdzieś w głębi głowy robią swoje. Także spróbuj może meliski :)

Nie naprawdę, ja nawet podświadomie mam "wy***" na wiele kwestii w których wręcz nawet powinnam otwarcie pokazywać, że się przejmuję. Piłam już i pokrzywy i melisy i bóg wie co jeszcze i tylko mine mi od ich smaku krzywiło xD



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-08 14:56 przez babyrock.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wysokie czoło:(