Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:39:38

Cytat
dagoos86
o cholercia mam za wilki tyłek, za chuda talię, za duży biust i za duże uda, reszta pewnie tez jest kaprawa... Niedorobiona coś jestem.
Poza tym większych bredni w życiu nie wdziałam :) opracowana dla kandydatek na miss? Wątpię, żeby ktoś o wzroście 158 cm mógł wogóle w nich brać udział...

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:39:58

Cytat
keyy
Śmieszą mnie te tabelki. Kto powiedział,że kobieta nieproporcjonalna według tabelki faktycznie taka jest? Każda z nas ma przecież inną budowę. Nie rozumiem odchudzania się i ćwiczenia, bo "sezon idzie". No kurcze, przecież robimy to dla swojego zdrowia i powinniśmy to robić przez cały rok.
Na marginesie- jeszcze nie widziałam takich tabelek dla mężczyzn. Dlaczego to właśnie kobiety muszą wiecznie się wpasowywać w jakieś kanony piękna?

ja widziałam... i znam takich facetów co sobie ryją banię wymiarami klaty i bica... cóż - nie ma się co z nich śmiać bo kobiety jak widać mierzą nawet kostkę i szyję :D

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:41:39

Cytat
nicolenkaa
Cytat
ludziorka
Ja mam wzrost 173, biodra 86 (nie wyobrażam sobie 101, wyglądałabym jak gruszka), talię 68, biust 81, szyją niech mnie nie rozśmieszają... Mierzyć sobie szyję... Szczyt wszystkiego. Udo 51, kolano 38, łydka 34, kostka 21.

Myślę, że te wymiary są jakieś dziwne, nie jestem chudą osobą ale szczupłą i uważam, że kompletnie by takie nie uczyniły mnie jakąś ''idealną'' tylko zrobiły ze mnie niewymiarowe monstrum.

chyba nie wiesz, gdzie są biodra. Nie na wysokości kości biodrowych, tylko w najszerszym miejscu pupy - tam sie mierzy biodra.

Nie każdy siebie mierzy dzień w dzień żeby się podpasować do tabelki, więc wybacz za tę niewybaczalną gafę ;) Zmierzyłam, i stosunek talii do bioder mi wyszedł 7,1 - czyli niby ideał facetów, według tego co koleżanka wcześniej napisała. 101 cm z resztą moich proporcji byłoby wielkim tyłkiem, nie ma w tym nic atrakcyjnego :)

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:43:32

Cytat
keyy
Śmieszą mnie te tabelki. Kto powiedział,że kobieta nieproporcjonalna według tabelki faktycznie taka jest? Każda z nas ma przecież inną budowę. Nie rozumiem odchudzania się i ćwiczenia, bo "sezon idzie". No kurcze, przecież robimy to dla swojego zdrowia i powinniśmy to robić przez cały rok.
Na marginesie- jeszcze nie widziałam takich tabelek dla mężczyzn. Dlaczego to właśnie kobiety muszą wiecznie się wpasowywać w jakieś kanony piękna?

bo faceci mają takie pierdoły gdzieś ;) poza tym smutna prawda jest taka, że niewielu facetów o siebie dba, są zbyt wygodniccy, żeby ćwiczyć- lepiej iść z kumplami na piwo, albo siedzieć przed tv z podobnym trunkiem, a od kobiet oczekują idealnych wymiarów...

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:44:49

Cytat
dagoos86
Cytat
keyy
Śmieszą mnie te tabelki. Kto powiedział,że kobieta nieproporcjonalna według tabelki faktycznie taka jest? Każda z nas ma przecież inną budowę. Nie rozumiem odchudzania się i ćwiczenia, bo "sezon idzie". No kurcze, przecież robimy to dla swojego zdrowia i powinniśmy to robić przez cały rok.
Na marginesie- jeszcze nie widziałam takich tabelek dla mężczyzn. Dlaczego to właśnie kobiety muszą wiecznie się wpasowywać w jakieś kanony piękna?

bo faceci mają takie pierdoły gdzieś ;) poza tym smutna prawda jest taka, że niewielu facetów o siebie dba, są zbyt wygodniccy, żeby ćwiczyć- lepiej iść z kumplami na piwo, albo siedzieć przed tv z podobnym trunkiem, a od kobiet oczekują idealnych wymiarów...

to my same od siebie oczekujemy idealnych wymiarów. Nigdy nie starałam sie wyglądać dobrze dla faceta, zawsze robię to dla siebie i dla własnej satysfakcji.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:47:50

Cytat
rastagirl
ja widziałam... i znam takich facetów co sobie ryją banię wymiarami klaty i bica... cóż - nie ma się co z nich śmiać bo kobiety jak widać mierzą nawet kostkę i szyję :D
A no chyba,że. Nie są one jednak aż tak popularne, jak dla kobiet, bo na kobietach głównie ciąży przekonanie,że trzeba być piękną,zgrabną ble ble ble. Faktem jest,że kobiety same sobie wymyślają problemy. Zamiast robić coś dla siebie to odchudzają się,żeby się przypodobać facetom. Masakra, gdybym miała się wpasowywać w jakieś tabelki to chyba bym oszalała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 17:51 przez keyy.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:48:30

Z udami im się coś nie pomyliło dla wzrostu 172/4?:) Ja takie mam przy tym wzroście, i owszem, ale noszę na dole rozmiar 44 i jestem raczej antykandydatką na miss;)

zweryfikowana
Posty: 497
Ostrzeżenia: 1/5

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:48:41

Cytat
rastagirl
Kobieta "idealna" ma doskonały stosunek talii do bioder.

Mierzycie bioderka (na wysokości pupy w najszerszym miejscu) i talię w najwęższym.

Dzielicie talię przez biodra.

Perfekcyjny wynik to 0,7. Podobno takie kobiety przyciągają mężczyzn najbardziej bo mają największe szanse zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko :)

mi wyszło 0,75 :P

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:49:51

Przez tą tabelkę czuję się dyskryminowana ze swoim wzrostem 178, którego tutaj nie ma :D

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:51:35

mam 168 i biust oraz biodra o takich samych wymiarach jak w tabeli, talię mam szczuplejszą o 2cm i nie uważam żeby moje ciało bylo idealne (mam zdj figury w szafie)
to tylko liczby, są różne figury i nie da się ich zakwalifikować do jednej tabeli

zweryfikowana
Posty: 497
Ostrzeżenia: 1/5

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:52:34

Według tej tabelki to ja mam wszystko mniejsze:P

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:53:12

zaraz biegne sie zmierzyc ;d

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:57:26

no to JA mam perfekcyjny wynik 0,7.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 18:05:08

ja mam 0,66 - nie jestem ideałem :P

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 18:21:01

Cytat
dagoos86
ja mam 0,66 - nie jestem ideałem :P

Jesteś od ideału lepsza - im węższa talia, tym lepiej. To obok piersi i bioder nasz najbardziej znaczący atrybut.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ktoś miał w podobnym wieku?