Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:27:50

Po przeglądnieciu paru stron internetowych.. szafy i szafiarenki doszłam do wniosku że wiosna to pora roku określana mianem pogoni za idealnym ciałem.. wiele pań ćwiczy, odchudza sie.. ale czy w ogóle jest coś takiego jak idealne wymiary kobiety? Nie sądze.. ale to tylko zabawa :)

Ponizej przedstawiam tabele którą znalazłam w inernecie, jesli chcecie piszcie jak wpasowywujecie sie w te wymiary.. może ja zaczne..

Mam dwa idealne wymiary co do mojego wzrostu! :D biust i biodra.. to by było na tyle.. uda i łydki zbyt masywne za to kolana za "małe", a cała reszta, szczególnie talia i rece zbyt chude ;) jestem bardzo nieproporcjonalna..





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 17:34 przez gansittoblue.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:30:52

o znam te tabelkę :) ja sie generalnie do mojego wzrostu 168 wpasowuję :) mam tylko talię mniejszą o 3cm, biust większy o 2, i łydkę mniejszą o 1cm. Resztę z tego co mierzyłam jakiś rok temu to pamiętam, że były takie same :)

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:30:54

Kobieta "idealna" ma doskonały stosunek talii do bioder.

Mierzycie bioderka (na wysokości pupy w najszerszym miejscu) i talię w najwęższym.

Dzielicie talię przez biodra.

Perfekcyjny wynik to 0,7. Podobno takie kobiety przyciągają mężczyzn najbardziej bo mają największe szanse zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko :)

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:32:46

jestem prawie, ze idealna hahah:D
tylko szyje mam za szczupla;p

a tak naprawde, to z zadna tabelka nigdy sie nie zgodze;)

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:33:02

ee mojego wzrostu tu nie ma

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:33:27

Cytat
rastagirl
Kobieta "idealna" ma doskonały stosunek talii do bioder.

Mierzycie bioderka (na wysokości pupy w najszerszym miejscu) i talię w najwęższym.

Dzielicie talię przez biodra.

Perfekcyjny wynik to 0,7. Podobno takie kobiety przyciągają mężczyzn najbardziej bo mają największe szanse zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko :)

to tylko zabawa pzrecież ;) w takim razie mam 0.68 ;)

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:36:06

Ja mam wzrost 173, biodra 90, talię 64, biust 81, udo 51, kolano 38, łydka 34, kostka 21.

Dziwne niektóre te wymiary, ale stosunek talii do bioder mam 0,71



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 17:39 przez ludziorka.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:36:27

o cholercia mam za wilki tyłek, za chuda talię, za duży biust i za duże uda, reszta pewnie tez jest kaprawa... Niedorobiona coś jestem.
Poza tym większych bredni w życiu nie wdziałam :) twórca tej tabelki chciał zrobić prowokację.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:36:40

Cytat
gansittoblue
Cytat
rastagirl
Kobieta "idealna" ma doskonały stosunek talii do bioder.

Mierzycie bioderka (na wysokości pupy w najszerszym miejscu) i talię w najwęższym.

Dzielicie talię przez biodra.

Perfekcyjny wynik to 0,7. Podobno takie kobiety przyciągają mężczyzn najbardziej bo mają największe szanse zajść w ciążę, donosić i urodzić zdrowe dziecko :)

to tylko zabawa pzrecież ;) w takim razie mam 0.68 ;)

A czy ja to traktuję poważnie? :) piszę co wyczytałam w jakimś tam czasopiśmie typu Focus etc. Rzekomo potwierdzone naukowo.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:36:51

Śmieszą mnie te tabelki. Kto powiedział,że kobieta nieproporcjonalna według tabelki faktycznie taka jest? Każda z nas ma przecież inną budowę. Nie rozumiem odchudzania się i ćwiczenia, bo "sezon idzie". No kurcze, przecież robimy to dla swojego zdrowia i powinniśmy to robić przez cały rok.
Na marginesie- jeszcze nie widziałam takich tabelek dla mężczyzn. Dlaczego to właśnie kobiety muszą wiecznie się wpasowywać w jakieś kanony piękna?

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:37:08

Cytat
ludziorka
Ja mam wzrost 173, biodra 86 (nie wyobrażam sobie 101, wyglądałabym jak gruszka), talię 68, biust 81, szyją niech mnie nie rozśmieszają... Mierzyć sobie szyję... Szczyt wszystkiego. Udo 51, kolano 38, łydka 34, kostka 21.

Myślę, że te wymiary są jakieś dziwne, nie jestem chudą osobą ale szczupłą i uważam, że kompletnie by takie nie uczyniły mnie jakąś ''idealną'' tylko zrobiły ze mnie niewymiarowe monstrum.

chyba nie wiesz, gdzie są biodra. Nie na wysokości kości biodrowych, tylko w najszerszym miejscu pupy - tam sie mierzy biodra.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:37:22

Cos mi nie pasuja te wymiary.

Ja mam 85/60/87 :D nie wyobrazam sobie 15 cm wiecej w biodrach itd



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 17:39 przez WisniowyLikier.

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:37:52

Ja mam wg.tej tabelki za duży biust,i to duużo za duży :P Ale płakać z tego powodu nie będę :D
Za chudą szyję, kolano, łydkę, dziwna ta tabelka :D

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:39:09

takie tabelki istnieją i niestety funkcjonują w aktorstwie teatralnym i modelingu.. :(

Idealne wymiary kobiety

02 cze 2013 - 17:39:21

Wszystko się u mnie zgadza, prócz biustu - wg tabelki ideał ma 85 - a ja mam 100 . I talie mam 65, a nie 67 :) Reszta się zgadza idealnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ktoś miał w podobnym wieku?