Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:37:01

Jutro jadę na konsultację do Zakopanego, powie mi czy będę mieć operacje na kręgosłup, ale wczoraj mechanik powiedział mi, że ma numer do kręgarza, który jego koledze (który też był przed operacją) coś tam ponastawiał i do tej pory śmiga jak nowo narodzony...
Jak myślicie co lepsze, pójść do kręgarza i spróbować, może mi pomoże, czy może tylko operacja. Może macie jakieś doświadczenia, lub ktoś z waszego otoczenia ? XD



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-30 12:48 przez natalcia948.

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:42:30

mój mąż jest rehabilitantem i też nastawia. pracuje m. in w znanym krakowskim klubie sportowym i prowadzi własny gabinet. Mogę podać do niego nr (najpierw musze zapytać, czy się zgodzi) u się skonsultujesz, gdzie warto iść. Lekarz nie zna wszystkich technik, bo się tego nie uczy, a operacja to ostateczność. Często więcej zdziałasz przez ćwiczenia

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:50:00

kręgarz, byłam i baaardzo polecam

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:54:32

Błagam dziewczyno nie idź do kręgarza! Jeśli już wybierz się do osteopaty. Kręgarz to często człowiek bez wykształcenia...

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:56:22

zdecydowanie kręgarz. nawet bym się nie zastanawiała :P

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:57:17

Cytat
sariel
zdecydowanie kręgarz. nawet bym się nie zastanawiała :P

Poważnie?

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:58:30

Nie poszłabym do kręgarza, znam przypadki że zamiast pomóc tylko pogorszył sprawę.

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:58:43

wszystko zależy od tego jaką masz chorobę i jaka ma być operacja
w wielu sprawach pomoże kręgarz ale nie we wszystkim

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 12:59:42

nie pisałabym tak, gdybym sądziła inaczej ;)

Cytat
Alicja098
Błagam dziewczyno nie idź do kręgarza! Jeśli już wybierz się do osteopaty. Kręgarz to często człowiek bez wykształcenia...
czy ostatnie zdanie to jedyny argument na poparcie pierwszego?

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 13:00:49

nie idź do kręgarza, jeśli lekarz zlecił operację to znaczy, że jest ona konieczna. operacji nie wykonuje się tak hop siup dla zabawy. kręgarz może pogorszyć sprawę.
Rozmawiałam z fizjoterapeutami z 20 letnim stażem pracy- wszyscy zgodnie odradzają kręgarza. No ale jaki masz problem z kręgosłupem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-30 13:03 przez corkachaosu.

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 13:01:35

Brałabym to, po czym jest mniejszy ból.

Nie kumam po co dałaś "XD" o.O

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 13:01:57

Sariel a wiesz w ogóle kim jest kręgarz? Bo chyba jednak niewiele. Nie to nie jedyny argument popierający fakt, że w życiu bym nie poszła do kręgarza. Od pracy na tkankach twardych czyli kościach są osteopaci, a nie kręgarze..

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 13:05:06

Cytat
PijanyMop
Brałabym to, po czym jest mniejszy ból.

Nie kumam po co dałaś "XD" o.O

dalam "XD" bo nie wiedzę w tym końca świata, jestem pozytywnie nastawiona ; )

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 13:05:17

A powiedziałabyś jaką masz dolegliwość kręgosłupa?

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

operacja vs kręgarz

30 maj 2013 - 13:05:51

Cytat
Alicja098
Błagam dziewczyno nie idź do kręgarza! Jeśli już wybierz się do osteopaty. Kręgarz to często człowiek bez wykształcenia...
hmmm, mój mąż przez cały czas się kształci, non stop jeździ na kolejne kursy. I kazda z osób w tym zawodzie podobnie, więc nie pisz o tym o czym nie masz zielonego pojęcia. Kończy się szkołę masażu lub rehabilitację, która daje mniej wiedzy, i robi się kursy. Żeby podejść do kolejnych etapów musisz mieć odpowiednią wiedze a czasem też uprawnienia. Bez egzaminu i odpowiedniego certyfikatu nie można wykonywać określonych zabiegów. Za to się trafia do sądu
Cytat
Alicja098
Sariel a wiesz w ogóle kim jest kręgarz? Bo chyba jednak niewiele. Nie to nie jedyny argument popierający fakt, że w życiu bym nie poszła do kręgarza. Od pracy na tkankach twardych czyli kościach są osteopaci, a nie kręgarze..
raczej ty wiesz niewiele. Kręgarz zajmuje się nie tylko tkankami twardymi, tylko przede wszystkim ścięgmani, tkanką łączną, mięśniami... Czasem nastawia, czasem łączy techniki, czasem stosuje coś mniej inwazyjnego - np igłoterapię, do której musi miec uprawnienia (nie mylić z akupunkturą)lub terapię manualną, gdzie tylko uzyskuje odpowiednie położenie ciała, a resztę robią twoje mięśnie. Więc najpierw poczytaj, dowiedz sie a później się mądrz. Prawda jest taka, że czasem ludzie oczekuja cudu a nie chcą zrozumieć, ze bez regularnych ćwiczeń i wzmacniania odpowiednich partii mięśni nic z tego nie będzie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-30 13:12 przez slodzonamysza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sesja! tabletki