Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 20:51:52

witam wszystkich.czy ktoś sie zmagał z takim problemem jak ja mam czyli łupież pstry!opalałam sie dość czesto i wyszły mi takie ciemne plamy na całym ciele myślałam ze coś z pigmetem bo reszta też była opalona ale mniej.wiec przestałam chodzic na solke już rok nie byłam stosowałam rózne specyfiki tabletki na ten łupież ale zostały mi te ciemne plamy i wyglada to jak przebarwienia jak sie tego pozbyc prosze nich ktoś pomoże.dziekuje.

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 20:58:59

ja ślady po łupieżu mam do dziś, zaraziłam się od narzeczonego który z racji ze jest nauczycielem w-f jest bardzo aktywny i uwielbia basen. Złapał to paskudztwo na basenie. Leczył się dwa miesięce , różnymi specyfikami był u 5 dermatologów i dopiero antybiotyk mu pomógł, stosowany równocześnie z maścią i z nizoralem:) Nie ma nawrotów od 2 lat, raz w tygodniu myje się w szamponie przeciwłupieżowym tak zapobiegawczo:)
Mi natomiast zostały przebarwienia na rękach, które są widoczne gdy się opalę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-20 21:01 przez kasia984.

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:02:52

proponuję head&shoulders. mojemu chlopakowi po nim zeszlo :) ale nie używaj codziennie bo się skóra przesuszy. ale on miał w sumie tylko na klacie..

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:05:23

czyli te ciemne plamy ci zostały :( a czy jak sie opalasz to ciało sie wyrównało i widac te tzw. przebarwienia?

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:09:21

Ja kiedyś złapałam na solarium. Dermatolog przepisała mi masę leków i maści, które miałam stosować (cała kuracja) przez 3 miesiące... nie dotrwałam do końca. Weź sobie kup nizoral i smaruj miejsca "zakażone" przynajmniej przez 3 dni pod rząd. Mi zeszło właśnie po 2 - 3 dniach i do dziś żadnego nawrotu :) Nie ma sensu babrać się w jakieś kuracje

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:12:39

Polecam Nizoral. Jest drogi, ale baaardzo skuteczny. Płaciłam około 30 zł za 50 (?) ml z 4-5 miesięcy temu. : P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-20 21:14 przez olciakxd.

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:17:29

Cytat
dariin98765
czyli te ciemne plamy ci zostały :( a czy jak sie opalasz to ciało sie wyrównało i widac te tzw. przebarwienia?

ja mam ciemną karnację ogólnie nie widac tych plam dopiero jak się bardzo opalę to pojawiają mi się takie przebarwienia na rękach. wtedy wyglada to okropinie ( ja mam białe plamki)Byłam z tym u kilku dermatologów i niby się już tego nie pozbędę.

najlepiej idź do dermatologa tylko dobrego, ja pierwszy raz jak poszłam z tym do dermatologa to mądry pan dr kazał mi posmarować te przebarwienia samoopalaczem i wtedy się wyrówna, nawet nie poznał ze to łupież. Dopiero następny postawiał diagnozę i zaleczyłam to paskudztwo,

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:23:00

stosowałam nizoral ,dandrne,biovax med i te ciemne plamy sa nadal!no i tabletki flucinazole czy jakos tak.mi tylko chodzi o te cholerne ciemne plamy - czy już nigdy nie załoze sukienki?:(

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:27:10

niestety tego się nie da wyleczyć

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:40:42

mój mąż przez wiele lat zmagał się z tym problemem,ma dość ciemną karnację i szczególnie latem po opaleniu się plamy stawały się bardzo widoczne,miał duze plamy szczególnie na klacie i plecach,pomógł zwykły Nizoral..kupujesz szampon Nizoral i trzy razy dziennie smarujesz nim plamy,jak maścią..łupież zniknął i od 5 lat nie ma po nim śladu

łupiez pstry.pomocy!!

20 maj 2013 - 21:47:49

Cytat
dziefczynka
niestety tego się nie da wyleczyć

nie gadaj głupot.

miałam łupierz pstry, trochę czasu mi zajęło aż się wyleczyłam. potrzebny był tylko dobry lekarz i dbanie o siebie. pisałam zresztą już o tym. poszukaj dobrze bo już parę było takich wątków, ja teraz nie mam za bardzo czasu.

łupiez pstry.pomocy!!

21 maj 2013 - 15:44:52

przecież to jest grzyb drożdżakowy,pityrosporum najczęściej, trzeba tylko określić dokładną wrażliwość drożdżaka na leki i je zwyczajnie podać wtedy efekt będzie najszybszy - innymi słowy idź do dermatologa bo tylko on może zlecić diagnostykę typu posmarowanie nalewką jodową czy lampę wooda

łupiez pstry.pomocy!!

21 maj 2013 - 15:59:53

dziekuje wszystkim za wypowiedzi!do dermatologa ide za tydzien bo wtedy bede w polsce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DONG QUAI - BRAŁA KTÓRAŚ Z WAS?