Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:12:42

Dziewczyny,

zaraziłam się łupieżem prawdopodobnie w salonie fryzjerskim,
nigdy nie borykałam się z tym problemem i nie wiem jak sobie poradzić.
Mam bardzo długie włosy, a łupież wygląda koszmarnie nieestetycznie,
martwię się również o kondycję skóry mojej głowy, nie chciałabym aby
włosy przez niego ucierpiały.

Co możecie mi poradzić?
Szampon przeciwłupieżowy wystarczy? Może jakąś kurację zastosować?
Jaki rodzaj szamponu/ wcierki polecacie?

Błagam Was o pomoc!

P.S. Nie jestem pewna czy dobrze umieściłam wątek, więc proszę
o ewentualne przeniesienie.

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:15:50

w zasadzie to myślałam, że łupież jest wynikiem zmian hormonalnych, że jest efektem tłustej skóry.. itd
może Nizoral? :)

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:17:12

Spróbuj szampon Ziaja Med - kosztuje jakieś 8-10 zł

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:18:23

Albo stosuj Clear.

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:19:48

Możesz spróbować Nizoralu. :)

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:21:06

Cytat
oliga
w zasadzie to myślałam, że łupież jest wynikiem zmian hormonalnych, że jest efektem tłustej skóry.. itd
może Nizoral? :)


CZY ŁUPIEŻ JEST CHOROBĄ ZAKAŹNĄ?

'' Tak, można się zarazić łupieżem, ponieważ grzybice są chorobami zakaźnymi, a w patogenezie łupieżu ważną rolę odgrywa grzyb drożdżopodobny - Malassezia furfur. Może on także wywoływać i nasilać objawy łojotokowego zapalenia skóry, a także atopowego zapalenia skóry.



Łupieżem najczęściej zarażamy się drogą pośrednią, przez wspólne używanie grzebieni, szczotek do włosów, a także nakryć głowy. Często prawdopodobnie dochodzi do zarażenia w zakładzie fryzjerskim. Niektórzy fryzjerzy w dobrych salonach kosmetycznych mają specjalne urządzenia odkażające, do których wkładają szczotki i grzebienie po każdym użyciu. Działanie tych urządzeń polega na niszczeniu grzybów wywołujących łupież i innych drobnoustrojów obecnych na sprzęcie fryzjerskim. Grzybem Malassezia furfur można się również zarazić w solarium, ponieważ łóżka opalające nie zawsze są dobrze dezynfekowane. ''

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:24:39

ja po ciąży borykałam sie z łupieżem a mam dlgie wlosy po tyłek i o dziwo od razu pomogł mi najzwyklejszy szampon z fructisa. Stosowałam Dove Nivea różne kuracje z apteki i nic. Teraz cały czas myje Garnier Fructis
Pielęgnacja Przeciwłupieżowa i łupież znikł poki co na dobre :)

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:24:53

Polecam Nivea Pure Repair - Szampon przeciwłupieżowy odbudowujący. Biała butelka z szaro-pomarańczowym napisem. Ewentualnie head&shoulders jakikolwiek. To jedyne szampony, które mi pomagają. ;)

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:26:37

Żel do mycia ciała i skóry głowy Pharmaceris :)

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:27:34

Dziękuję za wszelką pomoc!
Uważacie, że tylko szampon zastosować? Czy wcierki/maseczki też są wskazane?
Jakie polecacie?
Chciałabym pozbyć się tego problemu jak najszybciej, jestem załamana :(

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:31:02

megustaszafa moim zdaniem mogłabyś do szamponu dołożyć jeszcze emulsję Zoxiderm - dość kiepsko się to stosuje, bo w ogóle się nie pieni i można mieć wrażenie, że nie działa ;)

Ja mam łojotokowe zapalenie skóry, więc przypadłość gorszą niż taki "zarażony" łupież - używałam właśnie Ziai Med szamponu, teraz tylko emulsji Zoxiderm i mam spokój :)

Ale musisz pamiętać, żeby pianę szamponu i emulsję potrzymać na głowie z 5-10 min

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:33:31

Cytat
ilayla
megustaszafa moim zdaniem mogłabyś do szamponu dołożyć jeszcze emulsję Zoxiderm - dość kiepsko się to stosuje, bo w ogóle się nie pieni i można mieć wrażenie, że nie działa ;)

Ja mam łojotokowe zapalenie skóry, więc przypadłość gorszą niż taki "zarażony" łupież - używałam właśnie Ziai Med szamponu, teraz tylko emulsji Zoxiderm i mam spokój :)

Ale musisz pamiętać, żeby pianę szamponu i emulsję potrzymać na głowie z 5-10 min

Dziękuję za radę, najpierw umyć włosy szamponem, następnie nałożyć emulsję, odczekać chwilę i ją zmyć czy na odwrót?

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 11:56:56

Cytat
megustaszafa
Cytat
ilayla
megustaszafa moim zdaniem mogłabyś do szamponu dołożyć jeszcze emulsję Zoxiderm - dość kiepsko się to stosuje, bo w ogóle się nie pieni i można mieć wrażenie, że nie działa ;)

Ja mam łojotokowe zapalenie skóry, więc przypadłość gorszą niż taki "zarażony" łupież - używałam właśnie Ziai Med szamponu, teraz tylko emulsji Zoxiderm i mam spokój :)

Ale musisz pamiętać, żeby pianę szamponu i emulsję potrzymać na głowie z 5-10 min

Dziękuję za radę, najpierw umyć włosy szamponem, następnie nałożyć emulsję, odczekać chwilę i ją zmyć czy na odwrót?
Na ulotce emulsji jest napisane bodajże, żeby stosować już na umytą skórę, z kolei dermatolog mi mówił, żeby przed umyciem nałożyć emulsję, po 5-10 min dołożyć do tego szampon, wszystko razem wmasować i dopiero zmyć :)

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 12:35:09

a co myślicie o kuracji przeciwłupieżowej VICHY?

ŁUPIEŻ POMOCY

01 maj 2013 - 12:37:12

woda pokrzywowa wcierana w skróeę

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pasta i paski do zębów. Jakie?