Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 10:06 przez kamadama.

różnie, bardzo róznie. w moim mieście jedna bierze 300 zł, druga 200 zł, a w Katowicach nawet 500 zł śpiewają.

Kurcze u mnie ciężko cokolwiek się dowiedzieć, jak pytam o cenę to słysze że trzeba się umówić na wizyte. Więc jak orientacyjnie chciałm się dowiedzieć, a te 500, czy 300? to jest za jeden łuk, czy taki jeden na dwa łuki?

Z tego co wiem aparat ruchomy stosuje się tylko u małych dzieci.

Niekoniecznie, jak już mówiłam dwa lata temu tez ortodontka mi proponowała ruchomy, gdyż wada nie była duża.
Moja obawa jest taka że aparat mi bardzej na początku skrzywi te zęby



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 09:53 przez kamadama.

Cytat
Mee1990
Z tego co wiem aparat ruchomy stosuje się tylko u małych dzieci.

z tego co ja wiem jako osoba długo nosząca stały aparat, reatiner i aparat ruchomy to nie tylko u małych dzieci, ale tez u dorosłych m.in. po to, aby wada się nie powiększała / żeby wadę zatrzymać.

ja nosiłam aparat wymienny właśnie do retainera (bo teraz to nie wiem, czy to są tylko te druciki z tyłu na ząbkach, czy też do tego jest ten ciasny plastik na zęby) i za dwa łuki jako kontynuacja płaciłam 400 zł, a potem jak mi się jeden ułamał to chciała 300 zł. obecnie nie noszę już nic, lekko mi się ząbki przesunęły mam szczelinę między zębami, ale noszę przy sobie nić dentystyczną, więc mi to nie przeszkadza.

Boże! nie strasz mnie! Noszę aparat ponad rok, jak po ściągnięciu zęby mi się cofną, to chyba oszaleje... tyle kasy w błoto! Z tego co słyszałam ruchomy aparat, to jakieś 300-400zł :)

No ja kontynuować nie mam zamiaru u tej ortodontki, chce zrobić aparat u kogoś innego

Cytat
mint1
Boże! nie strasz mnie! Noszę aparat ponad rok, jak po ściągnięciu zęby mi się cofną, to chyba oszaleje... tyle kasy w błoto! Z tego co słyszałam ruchomy aparat, to jakieś 300-400zł :)
kochanie ja nie wiem czemu mi się cofneły, ale mam wrażenie że nawet jeszcze bardziej mi sie cofneły niż miałam przed aparatem, aparat zdjełam rok temu, nosłam nie całe 2 lata bo wada duża nie była. Ortodontka zgubiła mój odlew na początku, ale spoko ładnie mi sie naprostowały. Ze wzgledu na to że tyle pieniędzy poszło na aparat( tylko górny łuk) + wizyty, tak wiecj retainer nosiłam praktycznie non stop bo bardzo sie bałam aby sie cofneły, mimo że nosiłam tak się stało;/ , ortodontka twierdzi że to nie jej wina że nie nosiałam retainera. No i co teraz, nic nie mogę zrobić. Kazała zrobić mi zdjecie czy nie wychodza mi ósemki, mimo że robiłam na początku leczenie, a jak mają wyjśc to już kilka lat temu byłoby widac na zdjeciu, ale zgubiła moje zdjecie i musiałam robić jeszcze raz aby pokazac jej że nie mam ósemek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 10:01 przez kamadama.

Mi też się cofają, mimo noszenia retencyjnego. Teraz zaś mam wyjmowany, 200 zł za całość + wizyty.

Ja noszę aparat ruchomy a mam tyle lat co Ty. Zdecydowałam się na ten ponieważ mam niewielką wadę zgryzu, mam jedynkę bardziej wysuniętą. Ja płaciłam 700 zł za dwa łuki, ale w małym mieście. Nie wiem jak jest w dużych miastach.

Ja noszę aparat ruchomy (miałam dość wysunięte "wampirze kły";), płaciłam w Lublinie 500 zł (jeden łuk). Ogólnie jestem zadowolona, wada się sporo zmniejszyła. Aczkolwiek trochę to trwa :) Jakbyś miała jakieś pytania- pisz na priv :) Pozdrawiam!

Cytat
marta9191
Mi też się cofają, mimo noszenia retencyjnego. Teraz zaś mam wyjmowany, 200 zł za całość + wizyty.
200 zł tylko??? A u tej samej ortodontki co miałas wczesniej stały>

Cytat
marta9191
Mi też się cofają, mimo noszenia retencyjnego. Teraz zaś mam wyjmowany, 200 zł za całość + wizyty.

Mi też się cofają :) mam tylko nadzieję,że nie cofną się do wady jaka była sprzed leczenia bo oszaleję chyba.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ŁUPIEŻ POMOCY