Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:39:03

a ja też zapomniałam - panicznie boję się porodu! nie chcę tego robić ... ;(

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:42:17

Muchy nienawidzę ich

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:42:54

Cytat
porcelajn
pająki, pszczoły-osy i wszelkie podobne owady.
Pająki to betka, ale te wszystkie paskudy w żółto-czarne paski. Brr...Ja się nawet pluszowej boję, albo na obrazku. Na samą myśl mam ciarki, nawet teraz mi kark cierpnie;/ Jak się ktoś ze mnie śmieje, że czego się boję, to mówię, że jestem uczulona. I mam spokój. Nagle wszyscy mi współczują.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:43:36

Cytat
j_ulka
a ja też zapomniałam - panicznie boję się porodu! nie chcę tego robić ... ;(

Jesteś w ciąży?

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:43:48

Cytat
j_ulka
a ja też zapomniałam - panicznie boję się porodu! nie chcę tego robić ... ;(

Ja też! Bardzo chciałabym mieć w przyszłości dziecko, ale no nie mogę sobie wyobrazić porodu i ile bólu przy tym jest.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:44:17

ja boje się .....

własnego ciała

nie umiem do końca tego wyjaśnić , może w końcu znajdę kogoś kto ma podobnie


Boje się , przeraża mnie wszystko co dzieje się w moim ciele.
Nie znoszę czuć pulsu ( nie cierpię badania ciśnienia) nie lubię słuchać i czuć bicia serca, przeraża mnie pobieranie krwi i często jak przełykam ślinę drażni mnie ten dzwięk wewnątrz :)
poród to będzie katorga

wiem głupie:)

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:44:58

Cytat
Sacrum
A myślałam, że z rozmawianiem przez telefon to tylko jakiś mój fiś :)
Nie tylko, ja nawet pizzy przez telefon nie zamawiam;p Dzięki ci portalpizza!

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:55:39

Ojej, jeszcze nigdy nie spotkałam osoby ktora miałaby ten sam problem co ja ;) tez panicznie boje sie zab , już samo słowo przyprawia mnie o ciarki. To jest nic - mieszkam na wsi i jest ich tu pełno , dlatego staram nie chodzic sie po łakach,blisko lasów itp. Ale gdy juz zobacze taka chdzby malutką żabke to dostaje takiej paniki ze nie moge sie ruszyc , krzycze w niebo głosy i płacze bardzo długo , a znowu na nastepny dzien boje sie isc w to samo miejsce. Ostatni raz jak widziałam zabe to najpierw mnie sparaliżowało, potem strasznie sie rozpłakałam i zaczełam uciekać przed sb nie ważne gdzie , a jak juz dotarłam do domu to wskoczyłam do wanny i zaczełam sie szorować w zimnej wodzie oczywiscie z płaczem, a na koniec wparowałam do łozka i tam płakałam nie wychodząc juz z niego tego dnia. Strasznie sie boje że spotkam je kiedys na drodze i dostane takiej histerii w miejscu publicznym ;/
Zawsze jak dzieje sie cos nie tak w moim życiu to snia mi sie zaby i budze sie zalana potem i łzami.Ta fobia jest okropna a nikt tego nie potrafi zrozumieć...

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 16:56:21

- Pająki, szczególnie te grube włochate,

- Wysokość

- głębokość

- ciemność , ale tylko wtedy gdy skądś wracam w nocy sama :/ wydaje mi się wtedy, że ktos za mną idzie, lub jedzie i kombinuje jak uciekać :D haha :D

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:04:54

Cytat
karolina2775
Ojej, jeszcze nigdy nie spotkałam osoby ktora miałaby ten sam problem co ja ;) tez panicznie boje sie zab , już samo słowo przyprawia mnie o ciarki. To jest nic - mieszkam na wsi i jest ich tu pełno , dlatego staram nie chodzic sie po łakach,blisko lasów itp. Ale gdy juz zobacze taka chdzby malutką żabke to dostaje takiej paniki ze nie moge sie ruszyc , krzycze w niebo głosy i płacze bardzo długo , a znowu na nastepny dzien boje sie isc w to samo miejsce. Ostatni raz jak widziałam zabe to najpierw mnie sparaliżowało, potem strasznie sie rozpłakałam i zaczełam uciekać przed sb nie ważne gdzie , a jak juz dotarłam do domu to wskoczyłam do wanny i zaczełam sie szorować w zimnej wodzie oczywiscie z płaczem, a na koniec wparowałam do łozka i tam płakałam nie wychodząc juz z niego tego dnia. Strasznie sie boje że spotkam je kiedys na drodze i dostane takiej histerii w miejscu publicznym ;/
Zawsze jak dzieje sie cos nie tak w moim życiu to snia mi sie zaby i budze sie zalana potem i łzami.Ta fobia jest okropna a nikt tego nie potrafi zrozumieć...

Niedaleko mojego domu są stawy więc też pełno żab w okolicy. Moja siostra też się ich boi. Z tym, że jeśli ja taką żabę zobaczę to mnie paraliżuje, albo dostaję drgawek i w miejscu truchtam (wiele osób się wtedy ze mnie śmieje, ale mi nie jest do śmiechu -.-), a siostra z kolei krzyczy i piszczy na przemian i tak samo truchta w miejscu. Dwa razy stanęła na żabę ŻYWĄ! Ohyda! Strasznie jej współczułam wtedy, ale też i sobie bo musiałam na to patrzeć.
Pare razy miałam sen, że leżę w łóżku a na podłodze pełno żab. Obudziłam się zalana potem i bałam się wstać z łóżka.
I tak samo jak Ty jak zobaczę w jakimś miejscu żabę to później boję się w to miejsce iść. Nieraz jak wracam z chłopakiem późno do domu przez nieoświetloną ścieżkę to proszę go żeby mnie ten kawałeczek przeniósł na rękach bo nie pójdę inaczej ;/ Ostatnio mnie wziął wieczorem na spacer to wzięłam latarkę i powolutku szłam oświetlając sobie drogę a on się na mnie wkurzał, że się ślimaczę, bo nie jest w stanie zrozumieć co czuję i twierdzi, że sobie wkręciłam z tymi żabami.
Raz też była taka sytuacja, że stałam w słabo oświetlonym miejscu i poczułam jak mi coś wskoczyło na stopę. Patrzę a to żaba! Boże do dziś pamiętam, że przez chwilę nie mogłam oddychać i te łzy co mi napłynęły do oczu. Na szczęście miałam adidasy. A mogłam mieć japonki, albo balerinki bo to było w wakacyjny wieczór.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 17:10 przez sowinska.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:18:16

Tyle osób mówi, że boi się żab, węży albo pająków i innych owadów .. nie nabijam się z tego, skąd :) ! Każdy boi się czegoś innego . Ja jak byłam mała to hodowałam u babci żaby z kuzynem :D . Łapaliśmy je w piwnicy i potem braliśmy do domu - gorzej, jak się "rozskakały" po salonie, hahaha .. Motyli, szerszeni, pająków i innych owadów się nie boję, wiadomo - jak mnie szerszeń goni czy inne cholerstwo to uciekam ! Ale nie krzyczę czy coś ;) .

A myszki uwielbiam, szczury także . Czasami nie rozumiem, dlaczego ludzie boją się szczurów :( .. To pewnie przez skojarzenia z tymi dzikimi, które roznoszą choroby, są najczęściej brudne i chodzą po starych domach . Ale domowe - skąd ! Miałam duużo szczurów, każdy z nich był wyjątkowy, kochany i mądry . Szczury to naprawdę cudowne zwierzaki :) . Jeśli ktoś chce przełamać fobie na ich temat - postaram się jakoś do nich przekonać :) .


Osobiście boję się ciemności, najczęściej jak wracam sama do domu jak jest ciemno to sobie coś śpiewam, podskakuję i w ogóle . Rozglądam się zawsze, a jak przechodzę np. koło samochodu to wyobrażam sobie, że ktoś/coś może tam być i wyskoczy, chociażby kot - padłabym ! Boję się "duchów" o ile można tak powiedzieć a co się z tym wiąże - horrorów także . Zawsze oglądam przez palce . Widział ktoś Sinistera ? Chooolernie psychiczny film ;) .. Pewnie większość z nas ma tak, że w nocy jak jest cicho słyszymy głosy, których nie ma i w ogóle :D .. chciałabym z kimś o tym pogadać . Jest już taki temat ? :p

Kiedyś bałam się mrówkolwa z Muminków, jejku ..

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:24:08

Boję się pająków, karaluchów itp., pszczół, os, szerszeni, kleszczy, jechać sama windą (kiedyś na korepetycje wchodziłam za każdym razem na 12 piętro schodami..), śmierci (to panicznie), mam lęk wysokości i klaustrofobię.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:25:29

arachnofobia. posunięta do tego stopnia, że wolałabym dać uciąć sobie rękę niż go podnieść. bez znaczenia jakiego. gdy oglądam zdjęcia, myślę o nich to następnie trzy razy oglądam się wokół, a wrażenie, że on łazi gdzieś po mnie nie odstępuję mnie przez kolejną godzinę. przy samym spotkaniu z nim- potliwość rąk, mroczki, przyspieszone bicie serca. stąd moje uwielbienie do zimy.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:31:41

Cytat
sowinska
Kocham bociany za to, że je jedzą :P

a ja słyszałam, że bociany wcale żab nie jedzą.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:47:22

-ciemności, jak mam wracać sama to cały czas rozglądam się na wszystkie boki i patrze czy przypadkiem ktoś za mną nie idzie, zawsze mam wtedy przyśpieszony oddech
-wszelkiego robactwa, chyba,że to biedronka albo motyl to tam luzik
-jak widze kury to mam takie obrzydzenie i jak sobie pomyślę, że miałabym ją dotknąć to w ogóle ohyda! ogólnie żadnego ptaka bym nie dotknęła
-jak jadę pociągiem albo autobusem/tramwajem to boje się, że przegapię swoją stację i zawsze sobie wcześniej musze zobaczyć jakie są przystanki po kolei, żeby wiedzieć, że się zbliżam do danej stacji i czasem już z 2 stacje przed stoje przed dzwiami, żeby wysiąść, ale to jak jest dużo ludzi, jak mniej to trochę mniej się denerwuje
-jak pływam i widzę czarną otchłań pod sobą to wpadam w panikę (ale to tylko wtedy kiedy jestem na wakacjach i woda jest przeźroczysta) bo jak pływam w naszych polskich wodach to nie mam czegoś takiego
-boje się rozmawiać z kimś obcym przez telefon, zawsze wolę, żeby ktoś za mnie zadzwonił, ale staram się z tym walczyć, zmuszam się, bo niektóre sprawy trzeba załatwić "osobiście przez telefon", czasem chłopak już na mnie krzyczy, że jak nie zadzwonie to mnie z pokoju nie wypuści :D a i nie lubie jak rozmawiam przez telefon np umawiając się na wizyte, a ktoś siedzi obok
-jak czasem do mnie podejdzie kot i zaczyna się o mnie ocierać i podnosi ogon do góry to się boje, że mnie obsika i się od niego odsuwam :D
-śmierci w męczarniach, czasem jak jadę samochodem i są takie dziwne sytuacje to przewuduje sobie jakby to było jakby był wypadek i by mi się coś stało i że bym się męczyła strasznie i mnie to przeraża
-porodu też się boje i w ogóle zajścia w ciąże i opieki nad maleństwem, bo nigdy nie miałam z tym doczynienia
-swojego przyszłego ślubu,który mam nadzieje prędko nie nastąpi, nie lubie chodzić na wesela, nie lubie tego klimatu i tych dla mnie tandetnych zabaw i nie wyobrażam sobie siebie w roli panny młodej
więcej mi na razie do głowy nie przychodzi :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 17:50 przez shave.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MORFOLOGIA