Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 17:55:55

Cytat
shave
-jak pływam i widzę czarną otchłań pod sobą to wpadam w panikę (ale to tylko wtedy kiedy jestem na wakacjach i woda jest przeźroczysta) bo jak pływam w naszych polskich wodach to nie mam czegoś takiego

Właśnie w polskich wodach jest raczej czarna otchłań :D . No ale fakt - np. w Morzu Śródziemnym widać głębokość, o to Ci chodzi ? Ja jak byłam mała to w wannie bałam się nawet, że w wodzie mi się nagle coś pojawi hahahah (rekin, sum czy coś) .

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:00:47

pająkiiiiii

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:01:56

wy się boicie żab, pająków itp. a ja najzwyczajniej w świecie boję się... gołębi...

Jak byłam mała to pojechałam na Rynek i chciałam karmić gołębie jednak one się na mnie rzuciły (w końcu miałam jedzenie) i tak strasznie się przestraszyłam, że boję się do dziś...

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:08:23

ja mam fobię tzw lęk przed podróżą, jak mam gdzies jechać dalej np pociągiem czy samolotem, to najpierw ból brzucha, panika, biegunka, a potem cały czas stres, tym - ze nie ma tam toalety gdzies blisko. WIem ze moze to i chore, ale taką mialam traume w dziecinstwie, ze rodzice nie pozwolili mi isc do toalety bo BYŁA PŁATNA, wiec narobiłam w gatki. a było to dobre 12 lat temu jak nie wiecej. W najgorszych przypadkach, boje sie wyjsc z domu do sklepu. Ale i tak stawiam sobie wysokie poprzeczki, i jakos daje rade.Trzeba sie przełamywać. Brzydze sie również wszelkich OWADÓW. A fuj.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:13:02

Cytat
asuswin7
Cytat
j_ulka
a ja też zapomniałam - panicznie boję się porodu! nie chcę tego robić ... ;(

Jesteś w ciąży?
właśnie nie i to jest tym bardziej dołujące boję się na zapas, ale tak na poważnie
Cytat
kla20
ja mam fobię tzw lęk przed podróżą, jak mam gdzies jechać dalej np pociągiem czy samolotem, to najpierw ból brzucha, panika, biegunka, a potem cały czas stres, tym - ze nie ma tam toalety gdzies blisko. WIem ze moze to i chore, ale taką mialam traume w dziecinstwie, ze rodzice nie pozwolili mi isc do toalety bo BYŁA PŁATNA, wiec narobiłam w gatki. a było to dobre 12 lat temu jak nie wiecej. W najgorszych przypadkach, boje sie wyjsc z domu do sklepu. Ale i tak stawiam sobie wysokie poprzeczki, i jakos daje rade.Trzeba sie przełamywać. Brzydze sie również wszelkich OWADÓW. A fuj.

też tak miałam jak byłam młodsza, im częściej wyjeżdżasz tym mniej się boisz ale w głębi ten stres i tak pozostaje, ja zawsze budzę się 2h przed wyjazdem (jak jedziemy w nocy) i milion razy wszystko sprawdzam, trochę to męczące, mój mąż za to może jechać na koniec świata o każdej porze więc przy nim trochę mniej mi odbija :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 18:15 przez j_ulka.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:14:35

Może u mnie to nie jest jakaś wielka fobia, ale faktycznie żaby to chyba jedyne stworzenia, których się brzydzę.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:23:21

Pająków się boję od zawsze. Mam jakieś napady lękowe jak zobacze jakiegoś. Zaczynam płakać, trzaść się, histerycznie się śmiać (nie da się tego powstrzymać, chociaż nie jest mi do śmiechu), skakać i biegać, żeby się upewnić, że na pewno nie siedzi na mnie albo piszczeć/krzyczeć.

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:47:06

Jak dobrze, że nie jestem sama, która boi się rozmawiać przez telefon. W domu mówią, ze jestem anty społeczna, że tak mam, a tu się okazuję, że nie jestem sama :)

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 18:55:49

Cytat
PijanyMop
Cytat
Toeris
Przerażają mnie zdjęcia satelitarne, najgorsze są oceany :-/

ale że jak?
Po prostu się boję, ale nie potrafię tego wyjaśnić. Odkryłam to podczas kursu na prawko. Instruktor pokazywał nam najczęstsze trasy egzaminacyjne, jak to zobaczyłam w takich rozmiarach (rzutnik) to aż mi się słabo zrobiło...

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 23:26:31

Cytat
j_ulka
a ja też zapomniałam - panicznie boję się porodu! nie chcę tego robić ... ;(

Bać to dopiero się w trakcie zaczęłam :D

A tak ogólnie da się przeżyć :) I widzicie przeżyłam poród dwudniowy, nie boje się drugiej ciąży, a ciężko mi do autobusu wsiąść, paranoja :/

Nasze fobie

17 kwi 2013 - 23:42:04

Ja się boję dość dużych, latających niewysoko rzeczy, zazwyczaj przy mega dużym wietrze. Brzmi idiotycznie, wiem o tym, ale boję się. Chyba najbardziej mnie przeraża, że to mogłoby na mnie spaść.
A tak bardziej normalnie to: pająki, duże muchy, małe srające wszędzie muchy- nienawidzę ich!

Nasze fobie

18 kwi 2013 - 02:55:29

Cytat
roxi121
Cytat
sowinska
Kocham bociany za to, że je jedzą :P

a ja słyszałam, że bociany wcale żab nie jedzą.

A można wiedzieć skąd masz taką informację?
No i jak nie żabami to czym?

Ps. Na własne oczy widziałam jak bocian wcina żabę i serio mnie ciekawi Twoje odmienne zdanie na ten temat :P

Nasze fobie

18 kwi 2013 - 06:53:53

Ja się boję wystąpień :)

Nasze fobie

18 kwi 2013 - 07:31:42

jak czytam wasze wpisy to śmiać mi się chce. Nie ze złośliwości, po prostu niespotykane są wasze fobie i tyle. Ja mam standardowo na pająki , owady pszczołowate ( osy, szerszenie itp.:), duże owady jak np. chrabąszcze, zwłaszcza te latające. Boje się ich do tego stopnia że przebywając w pomieszczeniu z takim obiektem dostaje paraliżu( silne mrowienie) twarzy i dłoni. Tracę kontrolę nad mimika twarzy i czuje jak mi się twarz wykręca . Głupie wiem ale tak mam . Wiec twierdzenie psychologów, że lęki pokonuje się oswajając się i przebywając z powodem lęku nas ozdrowi, w moim przypadku nie sprawdza się.

Nasze fobie

18 kwi 2013 - 07:36:03

motyle(zwlaszcza ćmy), ptaki..ostatnio jak mnie zaatakował kogut babci to majac 20 lat to dostałam histerii i sie nie mogłam uspokoić :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomóżcie