Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->
niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Leczenie kanałowe

14 cze 2013 - 07:47:58

To już przesada. 1000 zeta za kanałowe? Cieszę się, że po prostu nie doprowadzam u siebie do takiego leczenia. Szkoda kasy, no i ten stres ;/ Najważniejsze, że zęby w dobrej kondycji utrzymuję podstawowymi metodami - zwyczajną pastą ajona.

Leczenie kanałowe

14 cze 2013 - 16:49:22

Cytat
malgina
To już przesada. 1000 zeta za kanałowe? Cieszę się, że po prostu nie doprowadzam u siebie do takiego leczenia. Szkoda kasy, no i ten stres ;/ Najważniejsze, że zęby w dobrej kondycji utrzymuję podstawowymi metodami - zwyczajną pastą ajona.

Już przestań tyle reklamowac tą paste;) Z chęcią nawet bym jej sprobowala, ale podobno z racji braku fluoru jest ona nie najlepsza dla osob, które maja slabe zeby i szybko im prochnica wchodzi?

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Leczenie kanałowe

18 cze 2013 - 07:56:03

Ja daję dobre rady, po prostu. Poczytaj internet - fluor to zwyczajny marketing, nie jest składnikiem, który wpływa na 100% pozytywnie na zęby - może równie dobrze wpływać bardzo negatywnie.

Leczenie kanałowe

18 cze 2013 - 08:23:49

Jezu, do jakich wy chodzicie lekarzy ze placicie 400-1000zł???
Ja chodzę zawsze prywatnie, bo na NFZ są zapisy na pol roku wprzód.
I za kanałowe raz dałam 130zł, a raz 160zł. Ale to max.
Normalnie placę zawsze 100zł za plombę i w miesiąc facet zrobił mi wszystkie zęby. Jest genialny, w miarę tani, ma mnostwo klientow, ale nigdy nie zapisuje dalej jak w tyg w ktorym się dzwoni.
Poszukaj moze dobrego dentysty!

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Leczenie kanałowe

19 cze 2013 - 07:53:34

Wszystko zależy ile kanałów się leczy - jeden kanał kosztuje do 100 złotych. Sama plomba światłoutwardzana kosztuje ponad 100 złotych, tak więc wcale nie jest tak, że te wszystkie osoby robią coś źle - po prostu taka jest cena nie dbania w odpowiedni sposób o zęby.

Leczenie kanałowe

20 cze 2013 - 11:57:23

Cytat
Ihwe
Jezu, do jakich wy chodzicie lekarzy ze placicie 400-1000zł???
Ja chodzę zawsze prywatnie, bo na NFZ są zapisy na pol roku wprzód.
I za kanałowe raz dałam 130zł, a raz 160zł. Ale to max.
Normalnie placę zawsze 100zł za plombę i w miesiąc facet zrobił mi wszystkie zęby. Jest genialny, w miarę tani, ma mnostwo klientow, ale nigdy nie zapisuje dalej jak w tyg w ktorym się dzwoni.
Poszukaj moze dobrego dentysty!

A gdzie tyle płacisz? W Warszawie kosztuje sporo, bo i sprzet mają dobry. Ja przed założeniem aparatu orto musiałam mieć wyleczoną kanałowo szóstkę - 4 kanały. Pod mikroskopem zapłaciłam 800 zł ze zdjęciami rtg i znieczuleniem. Wiem, że to na lata leczenie. Doktor Korzan - bo leczyłam u niego w Nova Estetica tłumaczył mi o tym mikroskopie, czemu jest on taki ważny.

Leczenie kanałowe

20 cze 2013 - 12:02:44

Hej, co do tej śmierdzącej wydzieliny z zęba to najprawdopodobniej jest ropa. Od wtorku bolał mnie ząb i w końcu wczoraj poszłam do dentysty. Dentystka była zdziwiona, że coś mnie w tym miejscu boli bo 7 była zrobiona, a na 8 nic nie było..co się okazało 7, którą byłą robiona jakieś dwa lata temu coś się zrobiło z jednym kanałem, który był wcześniej niewyczyszczony i cały kanał miałam w ropie..;/

Leczenie kanałowe

20 cze 2013 - 12:53:00

Cytat
malgina
Ja daję dobre rady, po prostu. Poczytaj internet - fluor to zwyczajny marketing, nie jest składnikiem, który wpływa na 100% pozytywnie na zęby - może równie dobrze wpływać bardzo negatywnie.

Poczytałam i co? To,że ta pasta nie nadaje się dla osób z zębami, które szybko się psują, gdyż przez brak fluoru nie są zabezpieczone. Raz dziennie owszem można użyć, ale nie trzy
Cytat
oleska69
Hej, co do tej śmierdzącej wydzieliny z zęba to najprawdopodobniej jest ropa. Od wtorku bolał mnie ząb i w końcu wczoraj poszłam do dentysty. Dentystka była zdziwiona, że coś mnie w tym miejscu boli bo 7 była zrobiona, a na 8 nic nie było..co się okazało 7, którą byłą robiona jakieś dwa lata temu coś się zrobiło z jednym kanałem, który był wcześniej niewyczyszczony i cały kanał miałam w ropie..;/

Niedługo idę na wizytę to jej oczywiście o tym powiem, być moze mam to samo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-20 12:54 przez Pesymysia.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie kanałowe

21 cze 2013 - 15:23:51

Cena braku systematyczność. Bo nawet nie dbając o zęby, a chodząc do dentysty raz na te pół roku można się ustrzec leczenia kanałowego.
Mnie się to udaje od kilku ładnych lat.

Leczenie kanałowe

21 cze 2013 - 15:29:37

za kanalowe zaplacilam 600zł

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Leczenie kanałowe

25 cze 2013 - 08:04:58

Pesymysia - to pokaż źródło. Może po prostu szukałaś nie konkretnych informacji, lecz potwierdzenia twojego zdania?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie kanałowe

26 cze 2013 - 18:24:34

Raz dziennie można użyć, ale nie trzy? ;-) A powiedz mi - z jakiej pasty korzystałaś dotychczas? Niech zgadnę - z fluorem. I co? ten cudowny fluor nie zabezpieczył twoich zębów? ;-)

Leczenie kanałowe

26 cze 2013 - 22:03:16

Ze strony producenta: Ajona Stomaticum - pasta do zębów na krwawiące dziąsła i choroby przyzębia. Nadaje się do codziennej pielęgnacji. Zapobiega i leczy. A ja NIE mam problemów z krwawiącymi zębami. Gdybym chciała potwierdzić swoje zdanie to nawet bym się tą pastą nie zainteresowała. Swoją drogą rozmawiałam ze stomatologiem na ten temat (żeby nie było, nie ze swoim), stwierdziła, że akurat ta pasta mi nie jest do niczego potrzebna. I skończcie te swoje wywody na temat tej pasty, bo akurat widać jak wszędzie nagminnie ją reklamujecie:) Swoją drogą Szałowo tak krytykujesz moje zaniedbanie zęba, a sama miałaś robioną kanałówkę:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-26 22:06 przez Pesymysia.

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Leczenie kanałowe

27 cze 2013 - 07:54:15

Dziewczyno - nie pisz bzdur, nikt ci nie każe się nią interesować, ja podaję własne doświadczenia. Jesteś bardzo obrotna - ja czekam na wizytę po 3 tygodnie, a ty już opinii dentysty zasięgnęłaś - brawo ;-) Gdybym słuchała dentysty to bym chodziła na prywatne wizyty i zawsze brała wypełnienia płatne. Rób co chcesz? Kto cię tutaj krytykował? Poczytaj skąd się może brać kanałowe i prośba gorąca - nie pisz więcej bzdur.

Leczenie kanałowe

27 cze 2013 - 08:11:50

Cytat
Szalowo
Raz dziennie można użyć, ale nie trzy? ;-) A powiedz mi - z jakiej pasty korzystałaś dotychczas? Niech zgadnę - z fluorem. I co? ten cudowny fluor nie zabezpieczył twoich zębów? ;-)

Tak się kłócisz o ten fluor,ale często wpływ na nasze zęby(czy są podatne na próchnicę,czy są słabe,czy mocne etc)mają geny.Używam jakoś pasty z fluorem-mam też tę ajonę,ale jakoś mi nie podeszła i mam mocne,ładne zęby.Brat,który z rzadka myje zęby też ma zdrowe i ładne,ale ja z bratem to mamy po mamie,bo ona miała mocne zęby,natomiast moje obie siostry,które mocność zębów odziedziczyły po tacie mają brzydkie,słabiutkie zęby pomimo ich mycia i chodzenia co chwilę do dentysty.

Co do pasty z fluorem to one mają różne stężenia fluoru i te pasty o najwyższym stężeniu można używać dwa razy dziennie,a te o niższym stężeniu nawet więcej razy.Tylko kto myje zęby po więcej niż trzy razy dziennie?Pewnie mało kto.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tomografia komputerowa Trójmiasto