Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 7 8 9 -->
niezweryfikowana
Posty: 269
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie kanałowe

28 mar 2013 - 18:25:43

no może i się nie da, a raczej nie powinno robić leczenia kanałowego, ale niestety moje dwie koleżanki miały tego pecha, że coś poszło nie tak i miały robione takie leczenie bez znieczulenia, mówiły, że ból okropny, ja na samą myśl o tym, że mam mieć leczenie kanałowe drżę i się strasznie denerwuję, ale najważniejsze, żeby sie nie nastawiać i dużo też od dentysty zależy, ale na szczęście w moim gabinecie Galerii Uśmiechu są sami mili dentyści no i co najważniejsze fachowa opieka, nie ma opcji, żeby coś bolało.

Leczenie kanałowe

28 mar 2013 - 18:28:47

u mnie 480zł.. a miałam mieć robioną szóstkę, więc odpuściłam, (zarabiam 500zł miesięcznie, więc nie stać mnie na takie zabiegi) wyrywam ją w najbliższym czasie..

Leczenie kanałowe

28 mar 2013 - 18:31:41

Ja ze znieczuleniem zapłaciłam ponad 150zł (za 3 wizyty).

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 18:47:35

Cytat
dziefczynka
powiem tak, najlepiej zęby robić bez znieczulenia
dentysta wtedy wie dokładnie gdzie jeszcze wiercić


Dziwny stereotyp;-) jakie to Twoim zdaniem ma znaczenie? Dentysta jeździ wiertłem po całym zębie i patrzy gdzie boli a gdzie nie? xD

Usuwa się tkanki zniszczone przez próchnicę, znieczulenie nie przeszkadza lekarzowi ;-)

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 18:53:01

Nie rozumiem dlaczego w czerwcu? Jeśli założyła Ci truciznę tak jak mi, to zdejmuje się ją po 3 tygodniach. Całość kosztuje zależnie od dentysty, ja po znajomości zapłaciłam 100zł, ale wiem, że w większych miastach jest to koszt 1000zł (brat tyle miał do zapłacenia).
Ja właśnie jestem tydzień po wyleczeniu zęba, dlatego wiem.

niezweryfikowana
Posty: 1.835
Ostrzeżenia: 3/5

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 18:53:17

jejku... współczuje kanałowego. miałam kiedyś robione i dostałam znieczulenie, ale najgorsze było "grzebanie" takimi igłami w nerwach. Może nie jest to bolesne, ale troche nie przyjemne. Chociaż wolałabym iść teraz na kanałowe niż się meczyc, bo wczoraj załozyłam aparat na dół i cały czas jestem na przeciwbólowych a mimo to nic nie pomaga i już nie wytrzymuje z bólu

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 19:01:56

Cytat
k0lorowa
u mnie 480zł.. a miałam mieć robioną szóstkę, więc odpuściłam, (zarabiam 500zł miesięcznie, więc nie stać mnie na takie zabiegi) wyrywam ją w najbliższym czasie..

a wyrywanie nie kosztuje też cos koło tego??
A ja kanałowe miałam robione dwa razy. Za pierwszym razem na fundusz a za drugim już normalnie płaciłam 250 zł ( plus 150zł jasna plomba) i miałam robioną 4 albo 5ke. Co do bólu to aż tak nie boli - za pierwszym razem miałam trutke i pózniej po tygodniu mialam robione już bez znieczulenia ( nic nie bolało bo ząb był zatruty) a za drugim razem to mi zrobiła na tej samej wizycie - znieczulenie, 30 minut i po sprawie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-29 19:05 przez monmonmon.

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 19:06:25

Cytat
moiselle94
Nie rozumiem dlaczego w czerwcu? Jeśli założyła Ci truciznę tak jak mi, to zdejmuje się ją po 3 tygodniach. Całość kosztuje zależnie od dentysty, ja po znajomości zapłaciłam 100zł, ale wiem, że w większych miastach jest to koszt 1000zł (brat tyle miał do zapłacenia).
Ja właśnie jestem tydzień po wyleczeniu zęba, dlatego wiem.

przeczytaj może najpierw cały wątek? To nie trucizna, a lekarstwo.

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 19:18:24

Cytat
Misiatko
Cytat
dziefczynka
powiem tak, najlepiej zęby robić bez znieczulenia
dentysta wtedy wie dokładnie gdzie jeszcze wiercić


Dziwny stereotyp;-) jakie to Twoim zdaniem ma znaczenie? Dentysta jeździ wiertłem po całym zębie i patrzy gdzie boli a gdzie nie? xD

Usuwa się tkanki zniszczone przez próchnicę, znieczulenie nie przeszkadza lekarzowi ;-)

dentysta musi widzieć jak pacjent reaguje,
czasami nie wiadomo, czy ząb jest martwy czy żywy, jak blisko jest nerwu itp. dodatkowo zastrzyk z adrenalina na pewno nie jest do końca obojętny dla organizmu
zresztą lepiej wytrzymać 3 minuty niż potem pół dnia chodzić ze znieczulona twarzą nie wspominając o bólu

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 19:18:48

Też miałam leczenie kanałowe.To ile będzie kosztować i ile będzie wizyt to zależy od ilości kanałów.Ja miałam 6(trzy kanały)-ząb zaczął boleć pod plombą,dentystka powiedziała,że będą trzy wizyty(bo zrobienie jednego kanału to godzina,jeśli dentysta nie robi tego byle jak).Podczas pierwszej zrobiła dwa kanały,podczas drugiej trzeci,a podczas trzeciej plomba.Całość wyniosła 350 zł(nieco ponad rok temu-znieczulenie(podwójna dawka,bo się trudno znieczulam),zrobienie kanałów i biała plomba),więc chyba niedużo.I jest jak na razie dobrze.I nie dawała mi trutki czy lekarstwa tylko od razu rozwiercała.

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 19:26:38

ja jestem w trakcie leczenia kanałowego:) cena to 120zł kilka wizyt :) i jest to 7. najpierw zatruwa zeba, wkłada jak ja to nazywam trutkę. Przez to "uśmierca" Ci zeba" i potem już oczyszcza kanały . Ale to nastepna wizyta i rowniez robi wypelnienie na tej samej wizycie.

Leczenie kanałowe

29 mar 2013 - 19:32:34

Cytat
dziefczynka

dentysta musi widzieć jak pacjent reaguje,
czasami nie wiadomo, czy ząb jest martwy czy żywy, jak blisko jest nerwu itp. dodatkowo zastrzyk z adrenalina na pewno nie jest do końca obojętny dla organizmu
zresztą lepiej wytrzymać 3 minuty niż potem pół dnia chodzić ze znieczulona twarzą nie wspominając o bólu


jeżeli jest wątpliwość, czy ząb jest żywy, czy martwy - to owszem, czasem trzeba w ten sposób zbadać. To nie znaczy, że nie można znieczulić, jak się już wie;) - jeżeli tak pacjent sobie życzy

jak blisko jest do nerwu? Czasem ząb boli przy nawiercaniu na granicy szkliwno-zębinowej czyli kawał drogi od "nerwu", więc po co ta wiedza?

leki znieczulające podaje się dostosowując dawkę, nie ma dowolności - to tyle jeżeli chodzi o wpływ na organizm

a czy lepiej chodzić z znieczuloną twarzą czy wytrzymać ból na fotelu, to już kwestia indywidualna, dlaczego narzucasz komuś co ma woleć.

Leczenie kanałowe

31 mar 2013 - 00:21:16

ja tam wole chodzić ze znieczuloną twarzą niż czuć ból :P choć są już urządzenia, które rozwiązują tą kwestię, tzn. dopasowują ilość środka znieczulającego do potrzeb. Takie coś mają np. w krakowskiej przychodni Dental Services - http://www.dentalservices.pl/uslugi_znieczulenie_komputerowe.php - przy kanałowym na pewno przydatna rzecz ;)

Leczenie kanałowe

31 mar 2013 - 00:27:59

Ja miałam ok. 4 wizyt (zależy czy ząb od razu zareaguje na lek - u mnie było ciężko i musiała po prostu kilka razy lek zakładać), ale to było 5 LAT TEMU i na pewno teraz jest drożej - łącznie z plombą zapłaciłam wteyd 220zł. Myślałam do tej pory, że to i tak dużo, ale jak widać nie wydałam wcale dużo. Robiłam u dentystki poza miastem, pewnie też to się liczy - ale też ma kolejki i jest naprawdę dobra.

Leczenie kanałowe

31 mar 2013 - 00:36:42

ja miałam kanałowe, na szczęście ząb okazał się martwy i nic nie czułam ;)
miałam tez mieć siódemkę do zrobienia, ale zamiast tego wyrwałam, bo i tak mam ściśnięte zęby, a siódemki są daleko, więc nie widać, że wyrwana;)

Cytat
monmonmon
a wyrywanie nie kosztuje też cos koło tego??
można wyrwać na fundusz
Cytat
matra
choć na kasę chorych bym do dentysty w życiu nie poszła
są prywatne gabinety, które mają podpisaną umowę z NFZ i wykonują niektóre usługi na fundusz, więc niczym to się nie różni;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-31 00:39 przez pauli05.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pryszczee