Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

38 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 7 8 9 -->

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:16:23

najlepiej będzie zadzwonić i się zapytać ile będzie kosztowało i na ilu wizytach ta pani przeprowadza leczenie.
w niektórych gabinetach robi się na jednej. a inni najpierw zatruwają zęba...a na następnych leczą.
ja teraz za leczenie kanałowe płaciłam 300 zł za szóstkę. ale wiem że czasem liczą sobie od kanału....np 100 zł od kanału, a trzonowe zęby potrafią mieć ich kilka.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:19:54

ja płacę za jedną wizytę 150 zł, plus na koniec wypełnienie 80. wizyt 3-4 :)

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:21:10

Cytat
kashvi
a nie mozesz po prostu zadzwonic do tej dentystki i sie zapytac ile bedzie to kosztowalo? nie moglas w sumie od razu zapytac?;o
rownie dobrze mozesz tez pojsc do innego dentysty jesli masz czekac do czerwca

nie mogłam bo byłam w ciężkim szoku i nie pomyślałam poprostu. Mam zamiar iść gdzie indziej, a do czerwca czekam bo lek mam włożony, i być może udałoby się tego zęba jeszcze uratować...

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:21:18

ja miałam włożoną "trucizne" ale aż tyle czekać ;o chyba nie można tego trzymać w zębie dłużej niż te 2-3 tygodnie, ząb mi się zatruł dopiero za 2 razem i nic nie czułam, także leczenie kanałowo wspominam bezboleśnie :) płaciłam 450zł :)

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:22:37

zależy ile masz kanałów w zębie różnie liczą dentystki ;/
nawet i po 200-300zł za kanał

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:23:13

Lekarstwo a trucizna to jest spora różnica. Lekarstwo jest po to aby zęba ew wyleczyć, a zatrucie jest już tylko przed kanałowym, by zatruć nerwy...
W przyszłym tygodniu będę się umawiać do tej drugiej dentystyki, to jak pójdę do niej na wizytę to porozmawiam o tym zębie i zrobię u niej. Przynajmniej z opinii znajomych wiem, że jest dobra i sympatyczna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 12:25 przez Pesymysia.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:23:49

ja ostatnio miałam leczonego zabka kanałowo. czterokrotnie byłam z jednym zabkiem jedna wizyta 100 zł. w sumie cztery wiec zapłaciłam 400 zł. zawsze dostaje znieczulenie nic a nic nie boli tez sie bałam bo to kanałowe nic nie czułam,takze sie nie bój:)

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:25:00

ja jak miałam kanałowo robiony ząb to płaciłam 350 zł za jeden kanał ( okazało się że mam dwa ! )
Siedziałam na fotelu około 1,5 h - kanałowo tylko ze znieczuleniem - koszt zastrzyku 30 zł

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:26:25

ja miałam kanałowe jeszcze dużo przed osiemnastką więc nic nie płaciłam. Dostałam znieczulenie a później już nic nie czułam. Jednak sam zastrzyk był bardzo nieprzyjemny. Ale lepsze to niż później się zwijać z bólu

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:26:29

Ja wiem, że lekarstwo i trucizna to różnica, miałam taką sytuacje, że dentystka wsadziła mi lekarstwo i miałam przyjść na kanałowe ale zapisałam się do innej i ta po rozmowie i oglądnięciu wyjęła mi to lekarstwo bo stwierdziła, że bez sensu jest trzymać lekarstwo i czekać na kanałowe.. :) wsadziła truciznę po 2 tyg. przyszłam ząb się nie zatruł do końca więc jeszcze raz, i znowu 2 tyg. i chociaż też maksymalnie się bałam to nic nie poczułam.
nie wyrobiłabym gdybym miała lekarstwo i dostała zastrzyk w zęba... wolałam mieć go zatrutego i nic nie czuć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 12:27 przez conscience7.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:26:57

Widzę, że ceny się bardzo różnią:) Mam nadzieję, że nie wyjdzie więcej niż te 400zł:)

Cytat
conscience7
Ja wiem, że lekarstwo i trucizna to różnica, miałam taką sytuacje, że dentystka wsadziła mi lekarstwo i miałam przyjść na kanałowe ale zapisałam się do innej i ta po rozmowie i oglądnięciu wyjęła mi to lekarstwo bo stwierdziła, że bez sensu jest trzymać lekarstwo i czekać na kanałowe.. :) wsadziła truciznę po 2 tyg. przyszłam ząb się nie zatruł do końca więc jeszcze raz, i znowu 2 tyg. i chociaż też maksymalnie się bałam to nic nie poczułam.

A chyba że tak:) Ja właśnie też pójdę z tym gdzie indziej:) TYlko niestety z tego co wiem to będzie gdzieś dopiero maj, ale zawsze to wcześniej... A jak miałaś to lekarstwo włożone to też miałaś czasem jakieś dziwne uczucie w zębie??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 12:29 przez Pesymysia.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:29:52

powiem tak, najlepiej zęby robić bez znieczulenia
dentysta wtedy wie dokładnie gdzie jeszcze wiercić
kanałowe leczenie wiadomo jak usunie nerw wtedy nic już nie boli
ale czasami mam ochotę aż uciekać z fotela zanim tam rozwierci i go usunie

autorko,
miałam taką samą sytuacje jak Ty
dostałam lekarstwo na 3-4 miesiące w celu odbudowania się zęba
niestety z tym do końca nie wiadomo czy uda się go uratować u mnie póki co mam zaleczonego normalnie ale jak będzie bolał trzeba będzie kanałowo go robić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 12:31 przez dziefczynka.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:30:22

Mi się dość długo ruszała plomba ale z racji na brak czasu, nie miałam kiedy wybrać się do dentysty. W końcu wypadła i zarejestrowałam się prywatnie. Wspaniała dentystka, też myślałam, że będzie kanał... a ona mi mówi, że unikają za wszelką cenę takiego leczenia i pytała mnie, czy:
- nie boli mnie ząb samoistnie (gdy nie jem, nie piję, sam z siebie)
- czy jeśłi ból występuje, nasila się wieczorem/w nocy
- czy jest bardzo czuły na zmianę temperatury itp.


Na wszystko odpowiedziałam NIE. Tak mi pięknie zęba zaleczyła, że w szoku jestem :) Za całe 150 zł.


A z tego co się dowiedziałam, u niej kanałowe leczenie ze znieczuleniem kosztuje 300 zł za całość. Byłam w szoku, w końcu to Wrocław, a cena naprawdę ok :)

zweryfikowana
Posty: 157
Ostrzeżenia: 1/5

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:32:31

Cytat
mia8802
ja ostatnio miałam leczonego zabka kanałowo. czterokrotnie byłam z jednym zabkiem jedna wizyta 100 zł. w sumie cztery wiec zapłaciłam 400 zł. zawsze dostaje znieczulenie nic a nic nie boli tez sie bałam bo to kanałowe nic nie czułam,takze sie nie bój:)

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:33:36

mialam 1 zęba kanałowo leczonego i za lekarstwo zaplacilam 80 zł po 2 tyg wizyta i jednak ząb nadal bolał i zmienila mi to lekarstwo na coś znów 50 zł i przy następnej wizycie leczenie kanalowe bylo cena 380 zł (wcale to nie boli) :)
I później się okazalo po wyrwaniu 5tki przyleglej zewnętrznie (źle wyrósł ząb i chirurgicznie musialam usunąć) do leczonej kanalowo 6ki, że ma dziure tam i kolejne 100zł za załatanie zęba
Ogólnie koszt tego zęba wyniósł mnie 610 zł ;(
Liczą sobie jak nie wiem..... :/
Ale teraz mam wszystkie zęby wyleczone, bo noszę aparaty na zębach :D :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nogi z betonu :/