Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 11:59:01

Hej dziewczyny:) Byłam w marcu u dentysty, bo przy jedzeniu słodyczy bolał mnie górny ząb. Dentystka powiedziała, że coś tam się psuje i zaczęła go robić. Gdy zeszłam z fotela powiedziała, że jednak ząb był mocno popsuty, włożyła mi lekarstwo i w czerwcu mam przyjść i ona zobaczy, ale będzie raczej robić kanałowe. Trochę się zdziwiłam, bo nie sądziłam,że to aż tak źle z tym zębem, a ta jeszcze na mnie wskoczyła, że jak wgl się nie dba o zęby to potem tak jest... ( na samą wizytę u niej czekałam prawie pół roku, bo ma takie oblężenie). Teraz żałuję, że nie szukałam innego stomatologa, ale już mniejsza o to. I teraz mam do Was pytanie, może się orientujecie jak to jest. Jak pójdę na tą wizytę w czerwcu to ona od razu zacznie robić kanałowe? Czy jak to wygląda? Poprostu nie chciałabym głupiej sytuacji, że zejdę z fotela, a ta zaśpiewa mi jakąś kosmiczną cenę... Bo sama nic nie powiedziała ile byto kosztowało, a ja nie zapytałam, bo byłam w takim szoku. I ile mniej więcej kosztuje takie leczenie?

Dzięki dziewczyny za odp:) Jestem już jakiś czas po wizycie, dentystka powiedziała że z LEKARSTWEM (nie zatruciem) mogę jeszcze pochodzić do sierpnia bo podobno całkiem ładnie to wygląda. Orientowałam się w cenach to za całe zrobienie leczenia kanałowego płaci się u mnie od 500-1000 zł. A przy okazji mam jeszcze pytanie, do tej dentystki, do której chodziłam są bardzo długie terminy i zaczęłam też chodzić do innego, która ma świetną opinię. Robiła mi ona 5 i 7 (a w 6 mam lekarstwo). Było to ok miesiąca temu. Jakieś dwa dni temu 5 mnie cały dzień bolała i poczułam, że z 7 na dziąśle "leci" mi nieprzyjemny zapach. Czy mogę normalnie iść do niej żeby mi to poprawiła bez czekania na kolejną wizytę? Czy musi to być akurat wtedy jak mnie ząb boli, czy wystarczy iść i powiedzieć że co jakiś czas mnie boli??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 22:49 przez Pesymysia.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:02:12

ja miałam robiona na fundusz i o mało nie zemdlałam z bólu...

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:05:37

ale na fundusz jest refundacja tylko do 18 r.ż. więc muszę prywatnie

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:07:49

No to zadzwoń i zapytaj, proste. Ja też nie wiem ile kosztuje kanałowe [choć na kasę chorych bym do dentysty w życiu nie poszła], zwłaszcza, że cenniki się różnią.

Nie wiem na ile bolesne jest leczenie kanałowe, bo ja miałam robione na znieczuleniu, ale od samego zastrzyku znieczulającego dostałam drgawek z bólu..

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:08:22

Moja koleżanka jak robiła prywatnie kanałowe to za jednego zęba płaciła koło 400zł.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:09:19

mnie właśnie ząb boli.... mi się zęby troszkę posypały w ciąży, przy kanałowym leczeniu dostawałam znieczulenie bezpośrednio do nerwów, więc nic nie czułam. Robiłam zęby prywatnie, kupe pieniędzy zapłaciłam , po paru miesiącach jeden ząb mi się złamał ;/ denstysta, który mi te zęby robił zmarł niedawno na raka szczęki ....

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:10:09

moja siostra za kanalowe jednego zeba bedzie musiala zaplacic kolo 400zl

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:11:28

Cytat
matra
No to zadzwoń i zapytaj, proste. Ja też nie wiem ile kosztuje kanałowe [choć na kasę chorych bym do dentysty w życiu nie poszła], zwłaszcza, że cenniki się różnią.

Nie wiem na ile bolesne jest leczenie kanałowe, bo ja miałam robione na znieczuleniu, ale od samego zastrzyku znieczulającego dostałam drgawek z bólu..

Niby można zadzwonić, ale właśnie się zastanawiam, czy nie iść do innego dentysty, znalazłam już dobrą dentystkę... Weź mnie nie strasz, boję się właśnie bólu...

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:11:54

cena leczenia kanałowego zależy od miliona czynników - miasta, gabinetu, samego dentysty, zęba którego leczysz... Ja raz zapłaciłam 350zł, a innym razem 100zł :) najlepiej zadzwoń i zapytaj ;)

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:12:02

Współczuję Ci, przechodziłam przez to. Upiorny ból. Nie czułam takiego nigdy wcześniej. U dentysty było spoko, ale po powrocie do domu, następnego dnia i kolejnego, dosłownie zwijałam się z bólu. Potem już mało co mnie bolało, więc musisz przez to przejść.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:12:35

Ja miałam leczenie kanałowe na fundusz, a za białe wypełnienie płaciłam 70 zł. Nie brałam znieczulenia, ani nic. Bolało tylko zatrucie zęba, troszkę popłakałam ale jakoś to zniosłam, samo kanałowe nic nie bolało, przeciez robią to teraz praktycznie bezbolesną metodą, więc nie o wiem o co te Wasze dramaty ;) Może to dlatego, że ze strachu przy każdym drobnym ubytku bierzecie znieczulenie i już nie wyobrażacie sobie inaczej. Ja raz miałam zniecuzlenie i jakoś nie ma różnicy czy jest to ono czy go nie ma :)

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:12:41

Ja za kanałowe dałam 1000zł ... ;/ tyle że bez znieczulenia nie dam sobie dotknąć więc jeszcze za to płaciłam. Miałam chyba 5 wizyt.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:14:22

Cytat
ilek
mnie właśnie ząb boli.... mi się zęby troszkę posypały w ciąży, przy kanałowym leczeniu dostawałam znieczulenie bezpośrednio do nerwów, więc nic nie czułam. Robiłam zęby prywatnie, kupe pieniędzy zapłaciłam , po paru miesiącach jeden ząb mi się złamał ;/ denstysta, który mi te zęby robił zmarł niedawno na raka szczęki ....

To przykre. Jeszcze bardziej to, że wydałaś tyle pieniędzy, a dentysta się nie popisał. Normalnie do dentysty chodzę zawsze na nfz bo niestety nie stać mnie prywatnie, ale niestety kanałowe już trzeba prywatnie.
Blitzkrieg666- pisałam wyżej już, że powyżej 18 r.ż za kanałowe się płaci:)) bólu się boję bardzo, bo słyszałam tyle złych opinii. Tyle zębów już miałam borowanych i nigdy nie miałam znieczulenia, nawet jak trochę bolało... :) Zresztą chyba zależy jaki gabinet, bo teraz już odchodzi się od zatruwania zębów a dają samo znieczulenie

LadyMillion90- cholerka trochę dużo;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 12:18 przez Pesymysia.

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:14:26

a nie mozesz po prostu zadzwonic do tej dentystki i sie zapytac ile bedzie to kosztowalo? nie moglas w sumie od razu zapytac?;o
rownie dobrze mozesz tez pojsc do innego dentysty jesli masz czekac do czerwca

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Leczenie kanałowe

23 mar 2013 - 12:14:27

Cytat
Pesymysia
Cytat
matra
No to zadzwoń i zapytaj, proste. Ja też nie wiem ile kosztuje kanałowe [choć na kasę chorych bym do dentysty w życiu nie poszła], zwłaszcza, że cenniki się różnią.

Nie wiem na ile bolesne jest leczenie kanałowe, bo ja miałam robione na znieczuleniu, ale od samego zastrzyku znieczulającego dostałam drgawek z bólu..

Niby można zadzwonić, ale właśnie się zastanawiam, czy nie iść do innego dentysty, znalazłam już dobrą dentystkę... Weź mnie nie strasz, boję się właśnie bólu...

Nie no ja Ci serio mówię - na to co piszę nie patrz. Ja miałam kanałowe, bo złamałam ząb i dostałam zastrzyk bezpośrednio w odkryty nerw a nie w dziąsło, więc nie ma się co dziwić. Jak nie masz nerwów wywalonych nigdzie, to MYŚLĘ, że nie powinno być takiego problemu..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nogi z betonu :/