Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:15:05

Hej dziewczyny, od jakiegoś czasu boli mnie kolano przy zginaniu, w dzień jakoś da się o tym zapomnieć, dużo chodzę więc już po pewnym czasie nie zwracam na to uwagi, ale w nocy jest totalna męka. Zasypiam zazwyczaj w pozycji embrionalnej, potem kiedy chcę się przekręcić i wyprostować nogi zawsze ból kolana mnie budzi, wczoraj bolało tak mocno że aż się rozpłakałam ,a zazwyczaj twarda jestem:) nie mogłam rozprostować nogi. Smaruję tonami maści rozgrzewającej, nigdzie się raczej nie stuknęłam, brak siniaków i w ogóle. Może któraś z was miała podobny problem, symptomy? Wiem że trzeba do lekarza, ale narazie mam cichą nadzieję, że zaraz przejdzie, że to błahostka niewarta tego, żeby lekarzowi głowę zawracać. Z góry dziękuję;)

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:18:47

Nie przejdzie niestety.
Do ortopedy idź.
Też lekceważyłam strzelanie kolana i teraz czeka mnie operacja...

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:26:27

Tak sobie obiecałam ,że jeśli nie przejdzie do przyszłego tygodnia to pójdę do ortopedy.:)

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:29:17

Miałam kiedyś coś podobnego,ale do tej pory nie wiem co to było.
Tak jak piszesz,to był taki przeszywający ból,nie mogłam nawet zejść pod schodach:/

Wybierz się do lekarza,nie ma co lekceważyć takich rzeczy:)

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:30:02

Ja miałam też nie dawno problem z kolanem ,Ból miałam jak klękałam aż płakałam, Poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie ale stwierdził ,że nie ma sensu mi dawać bo to rzepka , Wykupiłam maść i plastry , trochę pomogło ale już mniej klękam ,

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:32:10

Najlepiej z tym iść do lekarza, a o czasu wizyty może owiń bandażem elastycznym?
Mnie kolano boli prawie trzy lata. Wizyty u różnych ortopedów, kilka prześwietleń i niby wszystko jest ok, a kolano nadal boli na tyle, że czasem chodzić nie mogę, a do tego puchnie. Nie wiem czy trafiałam na samych imbecyli czy co?

Nie wiem dlaczego przeczytałam, że już czekasz na wizytę o.O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-19 10:48 przez Rudit.

zweryfikowana
Posty: 537
Ostrzeżenia: 1/5

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:32:30

Często się zdarza przy podskoku, że kolano się lekko obluzuje i uszkodzi. Polecałabym iść do lekarza, żeby nie wdał się stan zapalny bo będzie Cię czekać długie leczenie,a tak może antybiotyk pomoże.:)

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:33:38

Hej, od kilku lat cierpię na tzw młodzieńcze reamtoidalne zapalenie stawów:(U mnie zaczęło się tak samo jak u ciebie,radzę szybko iść do dobrego specjalisty.Może to być tak że masz za mało tej chrząstki w stawach ja tak mam i musze jeść dużo galaretek itp.Trzymam kciuki żeby to nie było nic strasznego.

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:39:11

wg mnie to są ble tzw wzrostowe - pojawiają się zwykle w czasie szybkiego rozwoju:)
miałam to samo - trwało to ok pół roku i najgorzej było na ranem płakałam jak musiałam nogi wyprostować po wstaniu w ciągu dnia przechodziło:)

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:40:27

Dla swietego spokoju poszlabym do ortopedy,mozesz miec np cyste pod kolanem a moze zapalenie stawow,a moze bolec na zmiane pogody.roznie bywa.powodzonka

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 2/5

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:44:01

Dla mnie kilka lat temu kolano bardzo często się blokowało. Nie mogłam ani bardziej zgiąć, ani wyprostować. Beczałam z bólu. Byłam u 3 lekarzy, każdy mówił co innego haha Aż w końcu jeden przepisał mi tabletki oO. Oczywiście nawet ich nie kupiłam, odstawiłam na bok swoje cudowne szpilki i z czasem samo przeszło.

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:45:27

już kiedyś był podobny post i tam pisałam, że miałam podobną dolegliwość kilka dobrych lat temu.. strasznie bolało mnie przy prostowaniu, tak jak piszesz, także w nocy:/ jak długo siedziałam ze zgiętymi nogami to bolało, o kucaniu, czy klęczeniu nie wspomnę.... poszłam do medyka i on powiedział że to woda w kolanie:/ ściągał mi ją mega długą igłą, strasznie bolało:// ale od tamtego czasu już jest ok:) nie wiem, może teraz mają jakieś inne metody niż igła i strzykawa? lepiej idź do lekarza, im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej

Ból kolana

19 mar 2013 - 10:48:00

Ja mam zerwane więzadło od stycznia a 14 kwietnia ide na operację:/ idź do ortopedy

Ból kolana

20 lut 2021 - 14:15:18

Cześć Wam!

Pozwolę sobie odkopać ten wątek. Biegam od początku roku i niestety, po treningu towarzyszą mi dziwne bóle kolana (pulsacyjne), które trwają 1-2 godziny od zakończenia treningu.

Stosuję różne metody na niwelację bólu, inspiruje się tym artykułem: https://zdrowitek.pl/babcine-sposoby-na-bol-kolan/ . Pomaga, ale sytuacja powtarza się po każdym treningu.

Czy nie dzieje się nic złego i mogę kontynuować treningi?

Ból kolana

06 sie 2021 - 08:37:53

U mnie było, najpierw ból w stawach, później doszło strzelanie, kilku roumatologów, wynik roumatoidalny OK, tabletki i zastrzyki przeciwzapalne, podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów wkroczył Metotab, Depomedrol i zastrzyki, coraz większe dawki leków reakcji zero, załamany szukałem pomocy w medycynie naturalnej leki diety (od diety optymalnej która w sumie mi jeszcze bardziej zaszkodziła), po przeczytaniu wielu artykułów to co mi pomogło (nie mówię że każdemu pomoże, jeżeli stawy są już zniszczone ze zmianami i zwyrodnieniami tego już nic nie cofnie) ale chorobę można opanować,a na każdego działa co innego) trafiłem na dobrego ortopedę z Poznania doktora Wojciecha Ratajczaka przyjmuje na ul.Grunwaldzkiej zalecił mi stosowanie olejków CBD a dokładnie olej CBD 5 % decarboxylated , MSM i maść konopna Themrolka extra kupiłem w aptece konopnej w Poznaniu Konopna Farmacja podejrzewam że można zamówić z ich strony także na chwilę obecną ten zestaw spisuje się rewelacyjnie. wcześniej byłem tylko na tabletkach przeciwbólowych a teraz wystarczy mi tylko jedna dziennie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co zrobic ??