Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

Budowa domu

9 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

zakładanie ogrodu

dzisiaj o 16:06

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:07:11

Czesc dziewczyny:( od listopada mecze sie z 3 migdalkiem, ktory wyrosl a w dodatku jest chory ;-( w sttyczniu bylam u laryngolog, i dopiero wtedy wykryla mi, ze go mam, poniewaz wczesniej myslalam, ze mam zwykla infekcje...a mianowicie ciagly katar slina sciekajaca po tylnej czesci gardla gesta slina o ohydnym zapachu, ktora nadal jest i jest to jakby ropa:( laryngolog mi przepisala takie tabetki Lymphomyosot i powiedziala, ze jezeli po tym nie zniknie samowolnie trzeba bedzie usuwac, bralam tabletki ale nic ... nie rozumie po co mi on ... zamiast odrazu mi go wyciac to tabletki mi przepisuje;/ teraz mialam isc na wizyte i jej powiedziec, ze nic nie przeszlo ale wziela sobie orlop ale mam juz na 15 marca i boje sie, ze tak dlugo juz go mam w dodatku jest chory :( nie wiem czy moga byc jakies powiklania ( ale chyba juz sa bo czesto mam zapalenie gardla i krtani)????? chyba nie skoro kazala mi tak dlugo czekac? prosze powiedzcie :( bo sie boje
oo matko bardzo przepraszam :D jak ja to napisalam nie wiem czy cos zrozumiecie ale to przez te nerwy nie moge sie na niczym skoncentrowac ciagle mysle, bo mi przeszkadza ten migdal:((((


<moderacja - korekta tytułu>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-12 00:12 przez moderator.

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:12:00

to nic strasznego:) a chrapiesz w nocy i oddychasz przez usta?

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:14:11

Cytat
Carrie_Bradshaw
to nic strasznego:) a chrapiesz w nocy i oddychasz przez usta?
chrapie ioddycham przez usta od dziecka a mam juz 21 lat i nie wiem jakim cudem nie wyrwali mi go wczesniej jak bylam mała ;((

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:15:22

przeczekaj jeszcze troche,moze obedzie sie bez usuwania;)

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:17:16

Cytat
catherinaaa
przeczekaj jeszcze troche,moze obedzie sie bez usuwania;)
a jakim cudem:( zniknie? hehe

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:17:46

Cytat
alochaaaaa
Cytat
catherinaaa
przeczekaj jeszcze troche,moze obedzie sie bez usuwania;)
a jakim cudem:( zniknie? hehe

Trzeci migdał. Proszę o rady

12 mar 2013 - 00:23:10

ja miałam usuwany migdał jak byłam dzieckiem i w sumie niewiele z tego pamiętam. wiem tylko tyle, że podobno wczesniej bardzo chorowałam i łapałam wszystko, właśnie wciąż jakieś infekcje, katar i te sprawy i po tym zabiegu juz było znacznie lepiej. w sumie ostatni raz chorowałam chyba w podstawówce ^^ myślę, że im szybciej sie za to zabierzesz tym lepiej, bedzie po sprawie, a takie zabiegi raczej bywaja bezbolesne, więc nie ma sieczego bać ;)

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

Trzeci migdał. Proszę o rady

26 mar 2013 - 14:52:51

Miałem trzeci migdał isam bez operacji zniknął

Trzeci migdał. Proszę o rady

26 mar 2013 - 14:57:09

Mi usunęli wszystkie trzy migdały od razu, chorowałam na anginy ropne przez ponad 10 lat, średnio raz w miesiącu ... Może ci go nie usuwa bo myśli, że infekcja zniknie a wtedy może się on przydać, dzięki migdałom rzadziej się choruje ... Może poczekaj jeszcze trochę :)

Trzeci migdał. Proszę o rady

26 mar 2013 - 14:59:59

Usuń,nie wahaj się:)
Miałam zabieg w pełnym znieczuleniu,ból po niesamowity,noce nieprzespane ale,mimo wszystko warto.
Dlaczego?
Zaniedbałam migdałki w dzieciństwie,w wieku 21 dostałam paciorkowiec anginy:/
8 miesięcy,wyjęte z życiorysu...
Zatem działaj.Dużo zdrówka:)

Trzeci migdał. Proszę o rady

06 kwi 2013 - 22:35:36

Ja tak szybko nie chciałabym pozbyć się migdałków. One chronią nas przed bakteriami, drobnoustrojami. Jedni po wycięciu nie chorują, inni tak, jeszcze innym po operacji one odrastają. Ja miałam przez 30 lat problem z gardłem ale nigdy się nie poddałam i zregenerowałam migdały. Moja córeczka też ma problem z anginami i migdałkami. Laryngolog polecił nam thonsilan. Po kilkunastu dniach m zaczął sie zmniejszać, zaczęła jeść i spokojnie spać. Jak ją obserwowałam w nocy to ciągle miała otwartą buzię. Lekarz powiedział, że to normalne przy zapaleniu m. Teraz jej przeszedł ból i wszystko wróciło do normy :-)
Może powalcz :-)

Trzeci migdał. Proszę o rady

04 maj 2013 - 14:49:20

Ja bym z tym wycinaniem się wstrzymała. Zgadzam się z klepsią, migdały blokują wpływ zarazków. Bywa tez tak, że po operacjach się pogarsza a nie polepsza. Ingerencja w organizmie nie jest taka dobra, chyba że już w ostateczności. Thonsilan jest sprawdzonym syropem i doprawdy pomaga. Moja bratowa, która jest bardzo przewrażliwiona go przetestowała i faktycznie pomógł jej dziecku. Jeśli dzieciom pomaga to tobie z pewnością nie zaszkodzi :-)

Trzeci migdał. Proszę o rady

21 paź 2013 - 09:00:25

Szanowni Państwo,

przerośnięte migdałki mogą powodować nie tylko częstsze infekcje, ale też inne problemy, na przykład trudności z przełykaniem jedzenia i oddychaniem przez nos, zaburzenia oddechu, chrapanie czy bezdechy senne. Dlatego jeśli zauważymy, że wyjątkowo często chorujemy lub nasze migdałki przez dłuższy czas będą powiększone, skonsultujmy się z laryngologiem, bo konieczne może być ich usunięcie. Zabieg całkowitego usunięcia migdałków to tonsilectomia. Nie jest on skomplikowany, ale dla komfortu pacjenta przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Rekonwalescencja trwa około dwa tygodnie – przez ten czas trzeba się oszczędzać i unikać dźwigania. W tym okresie lepiej też zrezygnować z ostrych, kwaśnych i gorących pokarmów, a także twardych produktów, które mogłyby podrażnić ranę pozabiegową. Najlepiej wybierać chłodne dania o konsystencji papki i stopniowo wracać do normalnego jadłospisu.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

Trzeci migdał. Proszę o rady

21 paź 2013 - 09:07:37

ja mam usuniete wszystkie,kiedyś często chorowałam a teraz bardzo rzadko :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Korekta uszu kto miła kilka pytań